Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak świateł mijania
#11
(21-03-2019, 08:10)sycylyjczyk napisał(a): Do sprawdzenia przełącznik pod kierownicą.
Napisałem ze sprawdzony włącznik świateł - obrotowy podaje napiecie na wyjsciu z wlacznika i podmieniany był, prąd także dochodzi do przekaźnika przekaźnik odzywa sie prawidłowo i podje dalej prąd

brak napięcia tutaj na bezpiecznikach switeł mijania i drogowych po podaniu prądu na wyjscie z bezpiecznika swiatła sie zapalają
czy mogly sie zrobic zimne luty uszkodzic plytka lub cos w ten desen?
[Obrazek: d8c727c9de8b29d4gen.jpg],
czy jesli kupie uzywke taka sama bede musial cos programować?
Odpowiedz




#12
A czytałeś temat? Ostatnie posty z tego roku? Użytkownik damiann1990 miał taki sam problem, sprawdziłeś instalacje do lamp? Na BSI zawsze przyjdzie czas bo może się okazać ze zmienisz a problem nadal pozostanie.

Ps. czytacie wogole te posty czy tylko wpadacie i piszecie swoje bez związku z niczym?
Odpowiedz
#13
tak czytałem posty powyższe
on na BEZPIECZNIKACH miał zasilanie ja na nich nie mam...
nie została określona która kostka była upalona...
u mnie na
włącznik obrotowy pod kierownica jest ok kostka tez - podmieniany także był
przekaźnik ok kostka również
manetki przy kierownicy też ok - dzis podmiana była
przy żarówce kostki ok
żarówki ok


i dalej jestem w martwym punkcie


Odpowiedz
#14
edit jeszcze raz obejrzałem ta kostke i faktycznie problem leżał w niej jeden pin był lekko rozwarty i nie przewodzil Wink juz wsio działa Wink tralalala Wink

Dzięki chłopaki duzy
[Obrazek: animated-beer-gif.gif]
Odpowiedz
#15
No to jeżeli naprawdę przekaźnik podaje prąd dalej wystarczy prześledzić kabloteke i znaleźć miejsce zaniku.
Sycylijczyk miał na myśli wyłącznik pod kierownicą czyli manetkę od drogowych, sprawdzałeś ?
Jeśli byłby strzelony BSI to diagnostyka Vag to wykaże tak samo pokaże wskazówki co do zwarć i przerw. Z „programowaniem” BSI bywa różnie zależy od wyposażenia auta ( centralny zamek, instalacja haka itp.)
Odpowiedz
#16
Witam ,posiadam vw sharana 98r,19tdi,potrzebuję pomocy dot. świateł mijania ich brak
zazwyczaj jeździłem za dnia więc nie wiem kiedy padły
Bezpieczniki 59.60.61.62 sprawne
Żarówki dwu włóknowe sprawne mijania i długie
Długie świecą jak trzymam manetkę do siebie nie można przełączyć na stałe.tylko flash
Brak zasilania na bezpiecznikach 59 i 60,po podaniu 12V z akumulatora na bezp.59 60, świecą mijania i słychać silniki od regulacji wysokości lamp.
Włącznik pokrętło świateł rozebrany nie widać upaleń czy wytarć po połączeniu na krótko przewodów z piny nr 5 i 2 w dolnym rzędzie mijania nadal nie świecą ( włączony zapłon i przełącznik od świateł)
Manetka od długich i tempomatu rozebrana nie widać uszkodzeń i oderwanych przewodów.
Nie pamiętam ale czy po wyjęciu kluczyka ze stacyjki na włączonych światłach nie było słychać buzera włączonych świateł?
u mnie cisza.
Pomoże ktoś?
Odpowiedz




#17
Może właśnie kostka stacyjki robi problem bo i przez nią idzie zasilanie do włącznika na światła mijania.
Odpowiedz
#18
A tył swieci czy nie? Sprawdź czy z pinu 4 ( zacisk 56, opisy są na kostce obok pinów) wychodzi plus po włączeniu świateł.
Odpowiedz
#19
Kostka stacyjki po lewej stronie kolumny kierowniczej na wysokości stacyjki
sporych rozmiarów z grubymi przewodami czerwone z paskiem innego koloru?
Czy mam to gniazdo umocowane do kolumny kierowniczej rozebrać ?
No właśnie jak ją odpiąłem na włączonych światłach pojawił się dźwięk buzer
o włączonych światłach , po wpięciu buzer zamilkł.

Tył świeci stop pozycje , przeciw mgłowe wsteczne . kpl
Przód pozycje długie kpl . bez mijania

Wpiąłem przewód linkę 2,5 mm pod bezpiecznik 59 razem z bezpiecznikiem a drugi koniec pod przełącznik świateł kostka pin 5 .
Działają mijaniaRolleyes po stacyjce przełącznik świateł ustawiony w prawo na mijania, ale wywalił usterkę żarówki na cyferblacie. Zastanawiam się czy czasem szatanek nie pójdzie z dymem Huh
Jutro sprawdzę pin 4 zacisk 56, dziś zamarzam ,garaż nie ogrzewany
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego rutra_83 25 26,376 30-11-2023, 07:06
Ostatni post: wesol
  Zwarcie na akumulatorze VW Sharan: brak kierunkowskazów, wycieraczek, zamka centralne p4w3l 3 322 17-09-2023, 20:12
Ostatni post: Niemago
  Brak masy do BSI megaix 2 278 09-07-2023, 21:56
Ostatni post: Stefano
  brak awaryjnych,kerunków,oświetlenia kabiny i innych seat41 0 282 29-05-2023, 23:16
Ostatni post: seat41
  Brak podświetlenia zegarów sebter 17 11,565 17-02-2023, 19:32
Ostatni post: robsson
  Brak tylnych świateł przeciwmgielnych ukciak 10 797 09-01-2023, 19:20
Ostatni post: wesol
  brak prądu na radiu toldi0528@wp.pl 0 392 11-07-2022, 14:10
Ostatni post: toldi0528@wp.pl
  Sharan-brak świateł nadmuchu wycieraczek itp dar3k369 4 1,113 18-12-2021, 13:38
Ostatni post: dar3k369
  Brak podświetlenia deski rozdzielczej/zegarów Slawciu4don 19 9,580 01-09-2021, 20:37
Ostatni post: cierny
Sad Wymiana żarówki świateł długich alhambra server92 11 3,471 22-02-2021, 18:32
Ostatni post: Bogos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości