Ocena wątku:
Ubytek płynu chłodzącego
13-04-2016, 22:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2016 05:37 przez wesol.)
Post: #1
Ubytek płynu chłodzącego
Witam , mam taki problem w mojej ''alehambrze'' , otóż mam braki płynu chłodzącego jakieś 0,5 l na ok 400-500 km , wydaje mi się że nastąpiło to po "otruciu gazem " ale nie jestem pewien . co mam sprawdzić i gdzie szukać przyczyny .
Reklama

14-04-2016, 11:45
Post: #2
RE: Ubytek płynu chłodzoncego
A co to za instalacja LPG.?
Sprawdź po prostu czy nie ma wycieków przy wężach, króćcach, koło chłodnicy, pozostaje jeszcze kwestia uszczelki, albo nagrzewnicy, ale z tym to na spokojnie.
14-04-2016, 13:40
Post: #3
RE: Ubytek płynu chłodzoncego
Skoro nastąpiło po montażu lpg, to sprawdź miejsce gdzie wpięli się wężami do ogrzania parownika. Być może niedokręcony cybant jest przyczyną.



Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
14-04-2016, 14:31
Post: #4
RE: Ubytek płynu chłodzoncego
Tak jak sugerują poprzednicy - ogarnij wzrokiem wszystkie "nowe" połączenia z instalacja gazową. Raczej na gorąco ze względu na ciśnienia buszujące w układzie.
Ubytek nie jest duży - aczkolwiek niedopuszczalny - w przedziale czasowym/przebieg. Dlatego musisz skupić się na drobiazgach.

Ostatnia sugestia - możesz dostąpić wątpliwego zaszczytu uczestniczenia w procesie postępującego rozszczelnienia nagrzewnicy odpowiadającej za ogrzewanie wnętrza. Zarówno z przodu jak i z tyłu.

Ale nagrzewnice sprawdzaj po wykluczeniu błędu montażu ze strony warsztatu LPG. Jak nie masz typowych objawów ich rozszczelnienia, to raczej daj sobie spokój z ich oglądem.

Masz nieco ciasnoty (typ silnika) pod maską - dlatego podczas montażu mogli popełnić błąd z wiadomych względów.



Pozdrawiam, Darek.
14-04-2016, 21:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2016 21:37 przez lopez931.)
Post: #5
RE: Ubytek płynu chłodzoncego
Co do instalacji to raczej nie bo był rozebrany cały pas przedni , wycieków nie widać na postoju , a co prawda to słabo mi grzeje przednia nagrzewnica w porównaniu do tylnej , może to to. instalacja to "LPGTech 326" "made in Białystok" wycieków nie widać jak coś.
a i jeszcze jedno podłoga, dywaniki z przodu suche
i w oleju nie ma śladu (piany itp.) wszystko ok .
15-04-2016, 09:00
Post: #6
RE: Ubytek płynu chłodzoncego
Jeśli wyciek nastąpił po montażu instalacji gazowej, to wielce prawdopodobne, że po przejechaniu dystansu opaski na wężach przy trójnikach bądź reduktorze trochę odpuściły pod wpływem temperatury. Wystarczy pewnie dokręcić.
21-04-2016, 03:26
Post: #7
RE: Ubytek płynu chłodzoncego
kolego a może poprostu sposcili plyn chlodzący, zeby instalować LPG i wtedy układ musi sie odpowietrzyć. zobacz, czy przy nstapenych kilometrach rowniez tyle ubyło, czy jest już w normie
21-04-2016, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2016 22:35 przez lopez931.)
Post: #8
RE: Ubytek płynu chłodzoncego
Nie, gaz zakładany w sprawdzonym serwisie i stan poziomu płynu po przejechaniu 200 tyś km .
22-04-2016, 10:01
Post: #9
RE: Ubytek płynu chłodzącego
Po montażu gazu, trzy razy u siebie dolewałem płynu bo się dobrze nie odpowietrzył. No i sprawdź dokładnie te cybanty o których pisałem wcześniej.



Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
22-04-2016, 22:57
Post: #10
RE: Ubytek płynu chłodzącego
ok dzięki




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wskazania/dziwne wskazania czujnika temperatuty płynu chłodzącego sil.benz. juby6 90 26,537 17-06-2018 23:47
Ostatni post: tolus24
  Wymiana płynu chłodniczego w 1.8T marqs85 1 2,428 08-12-2016 19:50
Ostatni post: dyzioNR1

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name