Ankieta: Jaki silnik
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Asz
58.82%
10 58.82%
Auy
41.18%
7 41.18%
Razem 17 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór AUY czy ASZ??
#61
To kolego wesol nie masz skrzyni 6 gang? Jaki jednomas tam ci dopasował? Jeśli chodzi o zmianę na jednomas. To zwykle po wymianie do pół roku pada coś z układu przeniesienia napędu. Czasem elementy skrzyni, czasem przeguby, czasem frezy na półosiach i nie biorę tych informacji z palca, netu czy innych forów tylko od doświadczonych mechaników. Z czasem zużywają się wszystkie współpracujące elementy nie tylko dwumas. Niestety sprężyny na tarczy sprzęgłowej po zmianie na jednomas wszystkich drgań nie odbiorą. Dostaje w kość element, który już wcześniej miał luzy i był częściowo zużyty i często z winy padającej dwumasy.
Odpowiedz




#62
glupoty gadasz. Dwa lata mam jednomas u siebie i caly czas w ciry wstawiam i nic zadna skrzynie nic nie pada. Kto tak mowi co za brednie. Ile osob na forum golfa za moją namową zmienilo w ASZ w ARL na jednomas i caly czas ganiają. Ja tez nie mam 115 koni pod maska a ponad 200 i niuton tez sporo wiekszy jak seria. Na hamowni widzialem raz gdy turbo przeladowalo 500Nm. Chlopie boj si eboga co ty wypisujesz. Opowiadasz coś co nigdy nie doswiadczyles. Zapytaj jakiegokolwiek tunera to ci powie ze skrzynie szesciobiegowe sa mocniejsze od pieciobiegowych a pieciobiegowe latają na takich mocach ze glowa boli i absolutnie nie na dwumasie bo nie ma nie istnieje taki dwumas do 5 biegowych co by zniósł wiecej jak 400 Nm. Fiodor ma w swojej ibizie pod 600 Nm i u niego skryznia 5 biegowa plus oczewiscie jednomas z podwojna sprezyna na docisku dawal rade. Przyjedz do mnie i sie przekonasz czy daje rade ten jednomas czy nie. Pomidor jezdzil ze mna moim autem i jakos nie mowil ze cos tam zle chodzi.

A i oczewiscie ze mam skrzynie 6 biegową.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#63
To co masz tam za zamach? Nie odpowiedziałeś. I nie chodzi mi o golfa czy leona po tunie. I nie jestem z człowiekiem typu, żeby dzwonić do ludzi i przez godzinę im mędzić, męczyć i zabierać ich cenny czas.
Skrzynia wytrzymała.Ok. A jak z półosiami, z podporą, przegubami?


Odpowiedz
#64
przecie caly czas rozmawiamy ze VALEO. nie ma nic sensownego na zamiane jak do piecio biegowych ze od 90 konnego wstawiasz i smigasz. Tu do 6 biegowych zostaje valeo bo niby da sie jeszcze dopasowac od audi 2.2 czy 2.3 plus sprzeglo juz nie pameitam do czego tam ale to koszt wiekszy jak zakup tego valeo. Zreszta co sie tu ciosac to tylko lekko ponad tysiac zlotych za taki jednomas.
To czy to golf leon czy sharan nie ma znaczenia bo silniki i skrzynie sa praktycznie te same.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#65
Dobra, a odpowiedź na pozostałe pytania, o półosiach, przeguby, podporę?

Nie dzwonią(raczej grzechocą) Tobie te sprężyny w tarczy na jałowym. Auto nie szarpie i dzwoni lub dostaje wibracji od 1500 do 2500 obr.
Odpowiedz
#66
Nic nie dzwoni umie zero jakichkolwiek minusów. Jak grzechocze to wina sprężyny w tarczy. Trzeba je wymienić na dłuższe.
Przeguby standardowe ale mam patent na te wewnętrzne by nie siadały tak często. Podpora po regeneracji u Pitera daje rade juz kilka lat.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#67
No jak wesol ma te 200 kucy to wcale bym się nie zdziwił że na ori dumasie sadnie jakaś półoś czy przegub, raczej normalna sprawa ,a te 130 km raczej nie wydaje mi się żeby zajechala tego jednomasa.
Odpowiedz
#68
Pomyślcie chwile. Sporo tunerów ma w swojej puli wyników różnych aut robionych na grubo: golfy audiczki itp w tdikach 1.9 i 2.0 z mocami po 300 koni i więcej to co myslicie ze to na dwumasie robione było?

Jednomas od valeo wytrzymuje spokojnie 250 koni. Poloski w sga to wiemy ze siadają i w 115 i 130 i tuningowanych. Tak to już jest. Owszem przy większej mocy to dużo szybciej.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#69
Nie ma co mysleć tylko brać Valeo, wkładać i się cieszyć. Ja na lipiec zjezdzam do domciu na chwile to na 100% to sobie kupie. SmileSmile
Aha. Dziś miałem przyjemność kupowania (koledze) nastepnego sharana 09 - 4motion -1.9 BVK -159.000tys. Właściciel kupił go niemal że nowego i zaraz go zawirusował. Sam nie wie ile tych kucy miał ale miał odejście b.ładne także około 14-150 pewnie miał. Sprzęgło na zimny jak na gorącym silniku bez zadego chałasu.
Odpowiedz
#70
Na takie wydaje mi się nie oceniaj auta i jego mocy. Można w górnych partiach nic prawie nie ruszyć a z dołu do walić tak ze i w takim auy czy bvk będzie 400 nm. A robić w takim 115 konnym 145-150 koni to musiał idiota bo inaczej tego nie nazwę. Po co w takim razie zakładać turbo asz czy arl jak można wyciskac takie moce. Tuner ci może zapodać dawki nawet w takim auy pod 180 koni czy w twoim asz pod 240 koni tyle ze turbo nie wytrzyma jednego startu czy hamowania na rolkach. Nie oto chodzi.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości