Ocena wątku:
Rura kolektorowa z plecionką
06-04-2016, 19:07
Post: #1
Rura kolektorowa z plecionką
Witam!
Z racji tego, że plecionka w przedniej rurze zaczęła się sypać szukam tejże rury nowej, żeby nie bawić się w "pasowanie" plecionki. Dzisiaj byłem w kilku sklepach i dowiedziałem się, że taka rura generalnie nie występuje jako zamiennik, w jednym sklepie znaleźli Walkera za 420zł, niby na zamówienie, ewentualnie oryginał za 2200zł(!). Aczkolwiek taka rura jest dostępna do wersji 90KM, problem w tym, że w "90" jest mocowanie do turbiny na 4 śruby a u mnie na 3. W poliftach było mocowanie na 3 ale jest ono pod zupełnie innym kątem względem osi samej rury. Szukałem na Alle... i też nie znalazłem takiej rury jaka jest u mnie. Czy ktoś przerabiał taki temat? W ostateczności wstawię samą plecionkę.
Znalazłem zdjęcie rury, która jest u mnie. Trójkątne mocowanie do turbo ma najwyższy wierzchołek skierowany do przodu i lekko w dół a w poliftach z tego ci widziałem to ten wierzchołek jest do dołu.
[Obrazek: 1305022.jpg]
Reklama

06-04-2016, 19:17
Post: #2
RE: Rura kolektorowa z plecionką
A patrzyłeś w tym sklepie?
http://www.iparts.pl/auto-czesci/rury-wy...00315.html
jak im w mailu napiszesz co chcesz i nr VIN to dadzą propozycje pasujące do twojego silnika.
06-04-2016, 19:27
Post: #3
RE: Rura kolektorowa z plecionką
Wspawaj nowa plecionke i nie rób sobie problemow. Napewno bedzie to dwa razy lepsze jak jakies zamienniki nowe ktore to wytryzmuja gora dwa lata. A jak masz chęci to kup sobie pare kolanek z nierdzewy i kawalek rury plus dwie flansze. te elestyczne laczniki ta sa zazwyczja z nierdzwki juz w standardzie. wspawasz sobie i spokoj bedzie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-04-2016, 20:32
Post: #4
RE: Rura kolektorowa z plecionką
Kolega Dobrze radzi. Wspawaj plecionkę i będzie tanio szybko i dobrze. Ja w poprzednim aucie też przez to przechodziłem. Rura kompletna kilka stówek a wspawanie plecionki to godzinka roboty na spokojnie i około 100 zł wyniesie.Wink



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  2.0 BRT rura recylkulacji spalin EGR zamiana na inną blondiG 5 3,517 14-06-2016 07:47
Ostatni post: blondiG

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name