Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centralny zamek - otwiera/zamyka wybiurczo, nie otwiera/nie zamyka wszystkiego, tylko niektóre itp.
Witam.

Kolory kabli w modelach przedliftowych to loteria, zależna od rocznika Smile, najczęściej z pin2 silnika siłownika tylnej klapy idzie brązowy, jest to masa z nadwozia, z pin1 silnika siłownika tylnej klapy idzie czerwono-żółty i jest to zasilanie bodajże z pin3 czarnej dwunastopinowej wtyczki modułu centralnej elektryki, jeżeli masz już ten nowszy moduł.

Pozdrawiam
Odpowiedz




Witam wszystkich ,własnie jestem na etapie wymiany zamka oczywiście lewy tył .Stary wyszedł gładko nowy na miejscu i teraz zagadka drzwi zatrzasnęły się na amen metoda stukajewa nie działa a zamek odzywa się ale nie otwiera .Drzwi bez tapicerki więc dostęp jakiś jest .Jakieś sugestie????Huh
Odpowiedz
No współczuję... miałem taką samą jazdę i o ile pamiętam po ciężkich bojach "urwałem" część elektryczną i jakimś cudem odblokowałem zamek ręcznie, oczywiście nie obeszło się bez wyjęcia z drugiej strony i podglądania jak się za to zabrać...
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz
Wiecie co jest najlepsze? Iż podobnie żona miała w Skodzie Octavii (a więc mocno powiązanym z VW aucie). Ja rozwiązałem to w łatwy sposób, a mianowicie zadzwoniłem po gościa który wziął za usługę kilkadziesiąt złotych i się tym zajmuje. Oczywiście mechanik mi tłumaczył co i jak, ale wiązało się to z rozbieraniem całych drzwi, na co brakło czasu, może to jakaś wada techniczna?

w tym kraju im mniej ktoś rozumie, tym większą ma władzę. Im mniej rozumie, tym lepiej.
Odpowiedz
Rozumiem ze z tej kostki ?

[Obrazek: 84766e6529919238med.jpg]


A co to za kostka ?

[Obrazek: 37d6abe74be2104cmed.jpg]
Odpowiedz
Witam serdecznie mam problem z centralnym zamkiem w vw Sharan 2005r . Usterka polega na tym że zamykam drzwi pilotem i nie zamykają sie drzwi kierowcy oraz klapka paliwa która zamyka sie i znów z powrotem otwiera dodam że alarm sie załącza kontrolka miga i jak otworze drzwi włącza sie alarm. Ktoś pomoże?
Odpowiedz




Witam.

Niedawno zakupiłem Galaxy i już wyszły pierwsze problemy.
Nie działa pilot do zamka centralnego, oraz otwieranie centrala przekręceniem kluczyka (Zamykanie w ten sposób działa)
Przy zakupie dostałem 2 kluczyki (Jeden z otwieraniem na pilota, drugi zwykły), pilot w ogóle nie reaguje na zamek, oraz nie posiada immobilizera Drugi kluczyk działa normalnie. Dostałem również informację jak zakodować tego pilota (3 razy w lewo...), no i nie działa

Czytałem o tym, że wiązki się łamią w drzwiach, więc wymieniłem wiązkę na sprawną, lecz niczego to nie zmieniło.
Przy okazji wymiany zauważyłem ciekawą zależność! Po odłączeniu wtyczki "1H0972117A" centralny zamek zaczął działać z przekręceniem kluczyka (otwiera i zamyka wszystkie drzwi).
Gdy podłączyłem ww. wtyczkę to alarm zaskoczył (coś zaczęło się przełączać w zamku, oraz opadły wszystkie szyby. Otwieranie centralnego mechanicznie znowu nie działa, zamykanie owszem.
Troszkę już wymiękam, może ktoś coś podobnego miał...

Wtyczka nr 15 z linku
http://pl.realoem.me/Volkswagen/MEX/...R/9/971/972033

Pozdrawiam.
Odpowiedz

Witam. Mam problem z centralnym zamkiem. Otwiera i zamyka tylko drzwi kierowcy,bagaznik,klapka wlewu. Mial ktos podobny problem i moglby jakos pomoc??
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ja mam podobny problem Otwierały i zamykały mi się tylko drzwi kierowcy, klapa bagażnika i wlew paliwa. Po sprawdzeniu kabli w drzwiach drzwi od kierowcy zamykają się a po 2s otwierają się. Kable w drzwiach sprawdzone omomierzem, Przed i po odłączeniu złącz w słupkach na vag-u komunikat 01145 - central Locking Motors: Unlock Rear Doors 29-00 - Short to Ground.
Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
Rysiek
Odpowiedz
Witam.

Czy na pierwszej stronie tego wątku jest jakimś dziwnym językiem napisane, że ciężko zrozumieć, że w takim przypadku należy odłączać po kolei sterowniki w drzwiach i za każdym razem sprawdzać działanie, aby wyeliminować zwarcie w sterowniku, który będzie robił takie cyrki, a w Twoim przypadku masz nawet błąd z vag-a, ze wskazówką od których drzwi zacząć, oczywiście przewody w przelotkach to podstawa.

Pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  centralny zamek nie działa z pilota evand 60 23,493 21-04-2024, 14:36
Ostatni post: Stefano
  Centralny zamek damiann1990 11 965 06-08-2023, 19:58
Ostatni post: wesol
  zamek klapki wlewu paliwa nie zamyka go2-jacek 3 1,319 03-05-2020, 10:19
Ostatni post: go2-jacek
  Znikające kierunki/centralny zamek/wycieraczki... ArekO 5 3,369 29-02-2020, 16:32
Ostatni post: kalamb
  Podgrzewane fotele z polifta do przedlifta i nie tylko Rolnik 63 15,232 08-12-2019, 20:43
Ostatni post: pablo76511
  BSI?? Ręce opadają zamek szyby i .... aroaro27 19 5,508 18-08-2019, 17:31
Ostatni post: aroaro27
  centralny zamek - problem arkadiuszk3 51 30,985 09-12-2018, 00:18
Ostatni post: kalamb
  Niedzialajacy centralny zamek. pmajor236 5 2,648 17-02-2017, 20:23
Ostatni post: sewenpamp
  Zamek klapy - siłownik ukciak 16 6,046 28-05-2016, 19:56
Ostatni post: tolus24
  [del] brak wycieraczek i centralny zamek - [usunął: marcyb3] kaminski97 0 981 02-04-2016, 10:45
Ostatni post: kaminski97

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości