Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centralny zamek - otwiera/zamyka wybiurczo, nie otwiera/nie zamyka wszystkiego, tylko niektóre itp.
Przewody w prawej przelotce. Standard.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




Też bym kable w przelotce obstawiał miałem tak kiedyś pozdrawiam
Odpowiedz
Ok sprawdze jeszcze kable w tej przelotce, a jak nie to to chyba trzeba szukać uzywanego siłownika, bo tak jak kolega pisze do 2000r.niema nowych...
Odpowiedz
Witam

Mam taką dziwną przypadłość od dwóch dni, zamek centralny zamyka i otwiera tylko drzwi kierowcy, klapę bagażnika i wlew paliwa. Nie ważne czy z guzika, kluczyka czy włącznika w środku. Jakieś pomysły gdzie ugryźć? Autko mam od niedawna i do tej pory działało jak należy.
Odpowiedz
Ugryżć mozesz kable w przelotach dzrzwi ( nalot na pinach, przełamane kable )
Odpowiedz
No nic na weekend przejrzę te kabelki, chociaż dziwne jest to że nagle padły wszystkie drzwi oprócz kierowcy, w tym nie używane prawe tylne. Jest tak możliwość że uszkodzone połączenie w jednych drzwiach powodują jakąś głupawkę w centralce?
Odpowiedz




Przejrzałem kabelki, te które były przerwane polutowałem, ale centralka dalej nie działa prawidłowo. Osłuchałem trochę drzwi podczas zamykania i jakieś cyknięcie tam jest ale nie zamyka, tak jakby szedł bardzo słaby impuls. Jest jakiś przekaźnik odpowiedzialny za centralkę?
Odpowiedz
Nie ma oddzielnych przekaźników na każde drzwi. Jest jeden na wszystkie. Jeżeli dalej jest ta sama sytuacja, musiałeś gdzieś pominąć kabelek. Oczywiście w pokrywie bagażnika sprawdzałeś? I drzwi kierowcy też?
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
Witam.

Tak ogólnie, jeśli chodzi o silniczki centralnego zamka to drzwi kierowcy i klapa paliwa mają wspólne dwa sygnały z centralnej elektryki, tylna klapa ma całkiem niezależne sygnały z centralnej elektryki, pozostałe trzy drzwi mają jeden wspólny sygnał z centralnej elektryki, dlatego centralny działa/nie działa Ci w takiej konfiguracji. Oczywiście oprócz tego wszystkie drzwi mają jeszcze inne wspólne sygnały ale nas teoretycznie interesuje tylko to jedno wspólne połączenie dla trzech drzwi bo to one nie działają i może to być ta przyczyna ale oczywiście może być coś innego Z tego co pamiętam, to jest to przewód, który z centralnej elektryki wychodzi jako zielono-żółty i na łączeniu, do samych silniczków wchodzi jako zielono-niebieski (drzwi tylne) i czarno-zielony (drzwi pasażera). Od sprawdzenia ciągłości tego/tych przewodów trzeba by zacząć. Ostatnio miałem podobny problem więc chyba nic nie pokręciłem. Najlepiej poszukać schematu na necie.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam

Problemem okazało się zwarcie w jednym z silniczków centralki w lewych tylnych drzwiach. Odłączenie go "ożywiło" resztę drzwi. Próba reanimacji silniczka dała efekt na krótko, czasami łapie zawiechę, więc czeka mnie wymiana całego mechanizmu.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  centralny zamek nie działa z pilota evand 60 23,585 21-04-2024, 14:36
Ostatni post: Stefano
  Centralny zamek damiann1990 11 994 06-08-2023, 19:58
Ostatni post: wesol
  zamek klapki wlewu paliwa nie zamyka go2-jacek 3 1,329 03-05-2020, 10:19
Ostatni post: go2-jacek
  Znikające kierunki/centralny zamek/wycieraczki... ArekO 5 3,395 29-02-2020, 16:32
Ostatni post: kalamb
  Podgrzewane fotele z polifta do przedlifta i nie tylko Rolnik 63 15,272 08-12-2019, 20:43
Ostatni post: pablo76511
  BSI?? Ręce opadają zamek szyby i .... aroaro27 19 5,525 18-08-2019, 17:31
Ostatni post: aroaro27
  centralny zamek - problem arkadiuszk3 51 31,284 09-12-2018, 00:18
Ostatni post: kalamb
  Niedzialajacy centralny zamek. pmajor236 5 2,665 17-02-2017, 20:23
Ostatni post: sewenpamp
  Zamek klapy - siłownik ukciak 16 6,067 28-05-2016, 19:56
Ostatni post: tolus24
  [del] brak wycieraczek i centralny zamek - [usunął: marcyb3] kaminski97 0 994 02-04-2016, 10:45
Ostatni post: kaminski97

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości