Ocena wątku:
Dołożenie przetwornicy 230V
23-02-2021, 08:02
Post: #11
RE: Dołożenie przetwornicy 230V
Jakieś tam pady i inne drobne sprzęty nie mają miejsce cnego zasilacza mocnych przetwornic bo nie potrzebują. Jak ktoś rozbierał laptopy i naprawiał to wie jak wyglądają sekcje przetwornic, mostki prostownicze w lapku. Że Sue sprawdza na zwarcie najlepiej przez kamerę termowizyjna, kiedyś nie było kamer takich to się krople alkoholu dawało na układ i było widać jak odparowuje. Laptop i tak ma liche wyjścia USB bo 5v ale tylko pół ampera. Zależy od wszystkiego. Czy w laptopie są dławiki i jakie czy w zasilaczu są separacje obwodów. Dużo jest czynników. Tylko pomyślnie sami czy zdrowe jest takie podpięcie w kolko 12-19-5-12. Dlatego przestrzegam bo wiem od czego co ufajczylem. Są przetwornice jak te z passata b6 że są tylko na układach scalonych i są jak te w ups'ach z trafo. Z transformatorem już mamy separacje. Trochę w życiu komputerów te naprawiłem ale róbcie jak uważacie. Nawet na forum tu gdzieś wieki temu pisałem że kablem vcds od e-service nie dawało się zdiagnozować w naszych sga dogrzewacza. A po mojej przeróbce kabelka już można. Także są różne rozniaste zakłócenia.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

23-02-2021, 17:40
Post: #12
RE: Dołożenie przetwornicy 230V
Widocznie kabel z eservice jest kijowy, ja mam full dołożone różnych bajerów i nic się nie sfajczyło a samych zasilaczy z 12v na 5 mam ze 3 szt podłączone + ładowarki pod gniazdo zapalniczki, porty usb wyprowadzone z pc, nie miałem nigdy takich problemów. Nie przesadzajmy.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
23-02-2021, 22:13
Post: #13
RE: Dołożenie przetwornicy 230V
Nie chodzi o to ile podłączyłem rzeczy. Chodzi o zapętlenie w koło instalacji. Najpierw bierzesz prąd z auta 12volt. Przez inwerterowy przetwornik podnosisz napięcie. Brak sepraracji i trafia do laptopa. W nim jest kilka przetwornic na różne napięcia bo do zasilania laptopa do ładowania baterii z kontrolerem do portów USB i zasilanie też innym napięciem ram procek grafika. I tu chodzi oto że z USB wulychidzi 5 V ale liczy się amperaz a nie napięcie. Podpinasz to pod interfejs który ma w środku też dwie rzeczy. Poza różnymi językami komunikacji (auto swoje i laptop też ma swój język) masz też układ by zgrać napięcia z 5 V do 12 volt czyli wracasz ponownie do instalacji auta. Brak separacji galwanicznej zabija układy. Ja tego nie wymyśliłem. Weź sobie w domu pod instalację elektryczną podłącz nie wiem agregat prądotwórczy czy baterie słoneczne. Bez odpowiedniego układu sprzęgającego to to jak to włączysz to będzie wielkie bum. Prad w sieci ma niby 50 Hz . Tak naprawdę jest jakieś 49.99999Hz. tak mniej więcej. Prąd o kształcie sinusoidy. Weź nie traf nawet odrobinę w sinusoidę to zobaczysz co się stanie. Tu jest cos podobnie. Chcecie to sobie podpinajcie i elektrownie wiatrowe. Ja swoje wiem. Rozbierzcie sobie interfejs podlaczcie pod auto z laptopem i dotykajcie palcem obwodów,układów. Tak samo z podpiętym zasilaczem laptopa z zapalniczki. Wtedy sprawdźcie czy się coś bardziej nie grzeje interfejs. Będzie się grzał. U jednego laptop nie wytrzyma u drugiego interfejs niewydoli a u trzeciego będzie to jakoś tam chodzic. Po to są w tych laptopach dławiki by to też zniwelować w jakimś tam stopniu.
23-02-2021, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2021 22:33 przez DDiablo.)
Post: #14
RE: Dołożenie przetwornicy 230V
W samochodzie mam 3 lcd na stałe + jeden podłączany w 3 rzędzie przez osobne wyjścia, mam rozgałęźnik video clariona na 7 lcd, konwerter z hdmi na cvbs, switch hdmi, wszystko to podpięte do thinclienta zasilanego z zasilacza 12v<19v przecież to jest normalny komp jak laptop też w środku są przetwornice na 5v, 3,3v + zasilanie procesora poniżej 1v. Dodatkowo osobno jest tuner dvb-t też z zasilaczem 12v>5v, antena dvbt ze wzmacniaczem własnej produkcji. Z tego co piszesz to już by mi dawno zjarało to interfejs a ja mam to jeszcze przez huby usb podpięte, lcd tył przełączają się same w zależności od źródła sygnału tuner dvb-t, pc, kamera cofania lub ręcznie wybieram co ma lecieć z tyłu a co z przodu. Interfejsy diagnostyczne działają i wszystko bangla 3-7 lat. Miałeś pecha i tyle.



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
24-02-2021, 08:13
Post: #15
RE: Dołożenie przetwornicy 230V
Zależne jest od kilku rzeczy od laptopa od kabla, interfejsu od zasilacza. Hub może np zapobiec zwarciu bo też ma układzik. Jak pidepniesz huba do laptopa to już np dysk zewnetrzny z niego raczej nie pujdzie bo za mały prąd.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-04-2021, 18:01
Post: #16
RE: Dołożenie przetwornicy 230V
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Chciałem dołożyć przetwornicę ale już zrezygnowałem.
Auto nie moje, laptopy nie moje a na nich ważne dane. Niechciałbym aby się któryś upalił przez dołożoną przeze mnie przetwornicę.



Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dołożenie radaru problem? pocisk85 4 1,743 13-07-2022 10:12
Ostatni post: michal_turek
  Dołożenie MDI koleś 2 813 23-03-2021 18:32
Ostatni post: koleś
  Dołożenie fabrycznego alarmu. szczyku 8 1,767 01-06-2020 07:18
Ostatni post: popo666

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name