Ocena wątku:
Climatronic a temp. zewnętrzna?
11-08-2016, 21:04
Post: #31
RE: Climatronic a temp. zewnętrzna?
Mam troche inny patent wyjac pokleic klejem( dwuskladnikowym taki kupilem sobie w Uk,a produkcja jego w USA) dotychczas co kleilem nic nie puscilo) Patent moze nie taki slaby ale lepsze by bylo zalozenie rurki miedzianej. Alu jest za slabe. Mowia wszyscy ze to klej nie przejdzie. Ze za wysokie cisnienie ok. 15 barow iel jest nie wiem.
Nie chce mi sie ,gdyz moze z tego nic nie wyjsc bo natrace duzo czasu bo mam spawarke do alu ale nigdy nie spawalem. Ale chyba drutu nie mam ,ale to nie problem. Mozna kupic. Zrobilbym to na wieki.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Reklama

12-08-2016, 22:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2016 22:12 przez mamwi.)
Post: #32
RE: Climatronic a temp. zewnętrzna?
Wesoł, a takie połączenie na prostej rurce wytrzyma takie ciśnienie??? Nie "zdejmie" go? Poza tym trzeba wąż do instalacji klimatyzacyjnych, zwykły hydrauliczny przepuszcza. Gaz ma mniejszą cząsteczkę niż lepki olej.

Pioter, jak nie spawałeś, daj sobie spokój, naprawdę. Amelinium naprawdę trzeba umieć spawać, a tym bardziej jeszcze jakąś pognitą, utlenioną rurkę wysokociśnieniową. Nakapiesz metalu do środka, w najlepszym wypadku zaspawasz rurkę, w najgorszym kulki metalu popłyną z prądem i narobią ci bigosu gdzie indziej.
Klej ci tego nie utrzyma, wysadzi go od środka. No chyba że nalepisz bucę pięciocentymetrową, ale to wiocha.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
12-08-2016, 23:17
Post: #33
RE: Climatronic a temp. zewnętrzna?
Tak masz racje kolego. Nie poradzi sobie ze spawaniem alu. Tu nawet pozadny sprzet do tego trzeba miec i wprawy sporo. tak to tylko poniszczy ja do konca. Dobre opaski skrecane srubka a nie te slimakowe tradycyjne i bedzie trzymać. Trzeba tylko garba zrobic na tej rurce albo naspawac pare takich "guzów" to bedzie 100% pewnosc. 15 bar to srednie cisnienie w sumie to nawet tak nie do konca srednie. Spokonnie ogarnie. A te zakuwane zagniatane to co jakies sa mega wytryzmale. To tylokawalek rurkinasunietej na wąż i dosc czesto alu a nawet nei stalowej poprostu zacisnietej zagniatarką.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-08-2016, 21:02
Post: #34
RE: Climatronic a temp. zewnętrzna?
A no właśnie, coś trzeba pokombinować, żeby się jakiś a'la króciec na końcu zrobił. Końcówki do zarabiania mają takie ząbki, żeby się wąż nie ześlizgiwał pod wpływem ciśnienia.
A jakby włożyć jakiś stalowy stożek i uderzyć młotkiem. Amelinium jest kowalne, powinien zrobić się grzybek.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
17-08-2016, 21:47
Post: #35
RE: Climatronic a temp. zewnętrzna?
Tak jest kilka sposobów. Można i tak spróbować. Można naciąg na krzyż tak po 2 mm i tez troszkę wywinac. Spokojnie ogarnie to. Rozetnijcie sobie taką zakuwana cześć i popatrzcie. Nie ma tam nic z technologi NASA. Ja bym powiedział wręcz ze to pujscie na łatwiznę i nie jest to wcale jakieś super eleganckie. Kiedyś koledze w laguna pierwszej generacji z silnikiem 2.2 diesel poszła taka zakuwka na przewodzie od wspomy kiery. Tez mi tu gadał ze musi wąż taki kupić itd. Opaska zapodalem ale nie ta slimakowa tylko taka skrecana śruba z nakrętka i jeździł jeszczę kilka lat.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-08-2016, 22:27
Post: #36
RE: Climatronic a temp. zewnętrzna?
Wyciągnąłem ta nieszczęsna rurkę w całości,jest ona rozpinana. Wyjac ja to trzeba worek soli zjeść. Na końcu obciąłem troche podłużnicy gdyz inżynierowie sie nie popisali pomysłowością aby to sprawnie i szybko wyjac. Dosłownie brakuje 5mm by ja wyciągnąć bez przesowańia silnika w lewa strone.Jutro musze ja sprawdzic pod cisńieniem ok. 8 barów gdzie przepuszcza ,gdyz na jednej objemce jest troche podejrzana,ale nie jest dziurawa. Drugie miejsce na objemce jest zdrowe. Moze Alu troche sie utleniło nie jest ona w całości taka cienka jak myślałem. Za ten krotki kawałek od lampy do zaworu chcą 50 zł plus przesyłka. Kurde troche lipa z dojściem pod lampa gdyz cały przód by trzeba rozbierać.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
18-08-2016, 07:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-08-2016 07:45 przez mamwi.)
Post: #37
RE: Climatronic a temp. zewnętrzna?
Dlatego, albo robisz z miedzi z mosiężnymi króćcami albo z węża. Miedziankę wygniesz sobie jak chcesz, węża też. Amelinium ma to do siebie, że bardzo nie lubi soli, a raczej chlorków. Utlenia się na pył.
Te króćce do zakuwania wyglądają tak samo jak do podłączenia węży ogrodowych, żadna technologia. Tylko prasa ma okrągłą matrycę do zaciśnięcia opaski



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
18-08-2016, 21:18
Post: #38
RE: Climatronic a temp. zewnętrzna?
Na 90 % rurka idzie do spawania. Jutro jak zdążę to ja zawiozę do majstra co sie podejmie. Zadzwoniłem do swego dawnego mechanika i mi potwierdził ze odkąd zaczął spawać to robi to porządnie nakłada dodatkowe wzmocnienie i podobno ma byc szczelne. Oby sie nie okazało ze zapłacę krocie a potem rurki drugiej trzeba szukać. Jest mało tych rurek grubszych do Climatronika dwustrefowego.Od Angola nie podejdzie , EU jest jak na lekarstwo. Ostatecznie podpowiedział mi ze zrobic krocce i założyć waż gumowy od klimy. Tez niedaleko zarabiają wiec nie wiem na co sie zdecyduje,pewnie na spawanie,bo waż gumowy by trzeba opaskami powiązać jak ma iść rurka. Po rozmowie z kolega z forum,pewńie bedzie do dokładnych oględzin druga cienka rurka ktora tez tam jest pod lampa przymocowana do karoserii auta. Jak zrobic to juz wszystko i dokładnie. Tylko musze sobie jakoś lampę kupic UV co by sprawdzic czy tam tez sie ulatnia czynnik.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
18-08-2016, 21:51
Post: #39
RE: Climatronic a temp. zewnętrzna?
spawane zazwyczaj dlugo nie wytrzymują taki ich urok. Ale bywa ze jakos sie tam trzyma. To ze nasmarka wkolo to nie znaczy ze bedzie pancerne.
Dwumas masz sprawny?? Ajk odpalasz i gasisz rzuca mocno silnikiem?? Sprawdz.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-08-2016, 08:45
Post: #40
RE: Climatronic a temp. zewnętrzna?
Jak gasze to cos zabrzeczy,ale nigdy nie sprawdzałem przy otwartej masce,co masz na mysli ?



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,286 21-05-2021 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  climatronic problem rubens84 3 1,694 13-08-2015 23:42
Ostatni post: Gizio1625
  climatronic problem domel 22 8,563 31-05-2015 14:02
Ostatni post: tomeksopot
  Alhambra MK I FL - Climatronic - awaria nie załącza Klocek 7 4,272 19-04-2015 21:04
Ostatni post: mokun
  czujnik temp cieczy G110 gdzie szukac? duszek11 2 2,336 08-04-2015 19:15
Ostatni post: duszek11
  Climatronic samo się przełącza derek58 7 3,219 05-11-2014 00:53
Ostatni post: mamwi
  climatronic problem z wyswietlaczem gradziu 13 7,880 27-03-2014 23:38
Ostatni post: mamwi
  Climatronic: auto-econ owczar 6 4,961 25-03-2013 11:04
Ostatni post: owczar
  Sharan TDI brak sterowania climatronic marcinpodkarpacie 1 3,190 07-03-2013 08:50
Ostatni post: marcinpodkarpacie
  Climatronic dwustrefowy test Nightwing99 16 20,975 19-11-2012 22:40
Ostatni post: bigwoman

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name