Ocena wątku:
  • 39 głosów - średnia: 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie/kodowanie/dodawanie kluczyka/kluczy
#61
ok dzieki za odpwiedz . a nie wiecie ile kosztuje dorobienie kluczyka
SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI"Tongue
Odpowiedz




#62
Ponieważ ostatnio zamawiałem oryginalny bębenek do zamka przednich drzwi (ok 250PLN) to przy okazji wymiany w autoryzowanym warsztacie o ile mnie pamięć nie myli to kosztowało to coś ok 400PLN
Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Odpowiedz
#63
Korzystając z okazji podłączę się do tematu.
Wymieniałem baterie w kluczykach. Przy okazji stwierdziłem, że w jednym z nich poprzedni właściciel zapakował baterie CR2032 zamiast CR2025 i kluczyk ledwie się domykał. Oba klucze, mimo że leżały kilka godzin bez baterii, nadal działają. Inna rzecz, że działają z bliska (max 7 m) i każdy przycisk trzeba chwilkę przytrzymać by auto zareagowało, mimo ze dioda na kluczyku mryga od razu. Czy to jest prawidłowe? Czy trzeba zakodować ponownie klucze? Jaki średni zasięg powinien mieć kluczyk-pilot?

EDIT: Postanowiłem jednak spróbować zakodować klucze - zrobiłem wszystko wg instrukcji, łacznie z zamknięciem drzwi i szyb. Kontrolka drzwi pali po 3-cim przekręceniu (a nie po wyjęciu klucza z zamka), kontrolka kluczyka miga po wykonaniu "naciskań", a jak zgaśnie kontrolka w drzwiach, klucz zdalnie nie działa. Kodowałem i obydwa i każdy z osobna i nic. Co zrobiłem źle?

EDIT 2: Po wielu próbach udało się. Do tej pory nie wiem co było przyczyną, choć podejrzewam że jest problem na stykach zasilania pilotów. Rozebrałem je, i kodowałem na otwartej elektronice, blisko lusterka (ma taką żyłkę, czyżby to antena?). I co ciekawe: Rozebrany pilot czyli operowanie bezpośrednio mikrostykiem działa bezzwłocznie, z założoną obudową gorzej, a zapięty do kluczyka trzeba mocno wdusić i przytrzymać ok. sekundy, żeby była reakcja. Jakiś pomysł żeby to usprawnić?
Odpowiedz
#64
Wymieniłem baterie w kluczyku i kluczyk nie dziala,tzn immobilaizer,otwieranie i zamykanie dzwi działa . W sumie mam tylko dwa kluczyki i nie moge zaprogramowac wg instrukcji. jest jakas mozliwosc zaprogramowania kluczyka? Zwykły kluczyk z dwoma przyciskami do otwierania i zamykania dzwi. Galaxy 2004 rok
Odpowiedz
#65
(29-09-2012, 17:56)robert gd napisał(a): Wymieniłem baterie w kluczyku i kluczyk nie dziala,tzn immobilaizer,otwieranie i zamykanie dzwi działa .
To działa czy nie działa bo nie rozumiem. Napisz może jeszcze raz.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#66
Nie mozna uruchomic silnika, odpali i gasnie. Otwieranie i zamykanie dzwi działa.
Odpowiedz




#67
zgubiles pastylke immo jak rozbierales kluczyk moze.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#68
A moze to byc przyczyną,ze kluczyk leżał około 3 godzin bez baterii?
(29-09-2012, 22:07)wesol napisał(a): zgubiles pastylke immo jak rozbierales kluczyk moze.

Wesol, pełen szacun. Po przeczytaniu Twojej odp, zszedłem do garazu i znalazłem kawałek magnesiku, bałem sie rozebraz drugi kluczyk, aby sprawdzic gdzie ma to byc i czy w ogóle ten magnesik jest od kluczyka. Ryzyko sie opłaciło ,kluczyk działa!!! Wielkie dzięki.
Odpowiedz
#69
Po przeczytaniu pierwszego wątku w tym temacie postamowiłem, że dorobię sobie następny kluczyk.
Zakupiłem od kolegi ktr kompletny kluczyk od sharana jak mój. Dociałem grot. Zaprogramowałem pilota według w/w insrukcji - wszystko gra. Otwiera, zamyka, przekręca się w stacyjce. Jedynie nie mogłem zakodować immo według insrukcji z pierwszego posta. Próbowałem kilkanaście razy przez kilka dni. Wynik - po włożeniu niezakodowanego kluczyka kontrolka w drzwiach ciągle miga. Czyli nie zgodny kod immo. Zapala i zaraz gaśnie. Powertowałem Neta i okazało się ze ta instrukcja kodowania immo jest w 100% identyczna z opisem w manualu do Forda Fiesty 98r.
Za chiny mi sie nie chcę wierzyć, że to pasuje do aut VAG, ale zapytam. Czy komuś się udało tym sposobem, przedstawionym przez kolege daneczka76, zaadoptować IMMO?
VW Sharan TDI AUY
AUDI A6 C5 Quattro APS
Odpowiedz
#70
immo to raczj evagiem trzeba ugryżć. Trzeba miec pin wejsciowy ( kod) i wtedy w instruments ustawias zile kluczy chcesz wprogramowac do auta. Jesli jest jakis stary zgubiony to zostanie wywalony. Wtedy tez wprowadzasz wszystkie swoje klucze jakie chcesz wprogramowac.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 122,297 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Adaptacja i kodowanie licznika Misia 45 15,877 04-09-2019, 07:10
Ostatni post: sgaVAN
  Po przekręceniu/wyjęciu kluczyka silnik nie gaśnie mwcorporation 28 22,408 18-12-2018, 16:44
Ostatni post: tolus24
  Immobilizer - pin/kodowanie/problemy itp. - temat zbiorczy stanisław machla 79 14,556 19-09-2018, 17:50
Ostatni post: krzys-c
  silnik nie startuje po przekręceniu kluczyka kazix 11 7,663 11-02-2018, 14:47
Ostatni post: ashashi
  Kodowanie immobilizera za pomocą 2 kluczy ukciak 31 12,665 13-12-2016, 16:48
Ostatni post: jasio12
  Kodowanie, lusterko przy wstecznym billykrakow 0 1,235 16-09-2015, 13:38
Ostatni post: billykrakow
  ABS i ESP - niewłaściwe kodowanie rodzynek 0 1,538 24-08-2013, 18:59
Ostatni post: rodzynek
  dorobienie kluczyka maciej94 12 9,374 10-11-2012, 23:37
Ostatni post: vwkasG40
  programowanie pilota (scyzoryk) truskaw 3 6,774 05-01-2012, 02:55
Ostatni post: kielbik.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości