Ocena wątku:
  • 39 głosów - średnia: 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie/kodowanie/dodawanie kluczyka/kluczy
Witam mam pewien problem z check silnika w Galaxy 2001.
Pytanie czy może to być spowodowane rozkodowywaniem się immo i czy jest to możliwe aby w kluczyku z pilotem się immo rozkodowało ???.

Otóż zdarza się że po włożeniu kluczyka do stacyjki, przekręceniu go nie zapala się check silnika a bez tego nie zapale auta.

Ostatnio nawet wziąłem 2 kluczyk zapasowy i tam bez problemu zapalił, przełożyłem na kluczyk z pilotem no i też zapalił.
Jakie mogą być ewentualnie przyczyny rozkodowywania się immo w kluczyku ??

I pytanie jeszcze jedno czy taka sama sekwencja kodowania immo jest w przypadku Galaxy jak na 1 stronie??
Odpowiedz




(11-06-2013, 10:23)JOHNY napisał(a): I pytanie jeszcze jedno czy taka sama sekwencja kodowania immo jest w przypadku Galaxy jak na 1 stronie??
tak taka sama.

Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
(28-05-2012, 20:00)wesol napisał(a): do 97 roku w sharanach byly kluczyki na podczerwień pozniej juz tez radiowe ale na jaka czestotliwosc itd to nie wiem. Jesli u ciebie centralka nie obsluguje pilotów radiowych i standardowo wyszlo auto z fabryki z kluczykami bez pilotów to raczej nie da sie cokolwiek doprogramowac czy to bedzie ori kluczyk nawet nowy.


wesol, podpowiedz, czy mając w standardzie pilota radiowego, który oczywiście współgra z autem (G '99) jest szansa zaadoptować scyzoryk z poliftowych SGA?
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
Odpowiedz
Panowie, już mi ręce opadają. Mam do Galaxa '99 radiowy klucz typu jajko z dwoma przyciskami. Działa tak sobie - prawdopodobnie trzeba przelutować elektronikę (może piekarnik rozwiąże problem?).
Ale mój problem dotyczy niemożności zakodowania innych kluczy - scyzoryków z SGA. Ba, nawet próby zakodowania jajka (choć działał) nic nie dały - po kilkunastu sekundach dioda w drzwiach gaśnie i cisza. Ta w kluczu w ogóle nie reaguje. Vag nie łączy się z centralem (35) i czymś tam (46). Znajduje jakąś centralną elektronikę (09), ale nie potrafi się skutecznie połączyć.

Teraz nawet i jajko nie działa na auto...
Co mam zrobić, aby móc zaprogramować piloty?
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
Odpowiedz
Ja z autem dostałem jeden kluczyk (zwykł prosty z dwoma przyciskami do otwierania i zamykania radiowo),za 250 zł (trochę mnie skroili) dorobiłem drugi (zwykły klucz bez pilota z immo), i wszystko działa pięknie Smile
Ale ostatnio zachciałem mieć scyzoryk,zakupiłem więc na allegro za 37 zł scyzoryk od golfa4 z dwoma przyciskami (zapas,ładny sprawny),nie chciałem tego z trzema bo trzeci przycisk niepotrzebny i pilot większy.
Plan mam taki: rozłupać(dosłownie) ten za 250zł i przełożyć (może grot się uda) oraz transponder,dobrze kombinuję czy lepiej tan za 250 zostawić i dorabiać grot do scyzoryka i kombinować z immo.?
taki mam


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Właśnie przeszedłem taką drogę, jak Ty planujesz. I niestety, musiałem zrobić jeszcze kilka kroków.
1. Mam taki sam pilot jak ten na zdjęciu (czyli za te 250 zł).
2. Kupiłem 2 scyzoryki (w sumie metodą prób i błędów) teraz mogę je sprzedać, bo do SGA nie pasują.
3. Kupiłem trzeci scyzoryk - właściwy to tylko taki, którego numer zaczyna się od 7M3.
4. Mając dwa ori kluczyki zaprogramowałem sobie pastylkę immo w scyzoryku 7M3, "klucząc" w zamku zaprogramowałem sobie pilota.

W końcu działa Smile

Twój scyzoryk zadziała tylko wtedy, jak do niego włożysz elektronikę z tego za 250 zł, dorobisz grot (są wymienne) i zaprogramujesz immo.
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
Odpowiedz




Ten na zdjęciu wyżej to mój ori. ,natomiast ten niżej to ten za 250zł dorabiany


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
a powiedzcie mi koledzy jak zaprogramować zamykanie i otwieranie szyb z pilota(scyzoryka)??czy wogóle da się czy trzeba coś dokładać do tego co mam?
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
Mam pytanko. Kolega ma w passacie jeden kluczyk. Czy jeśli kupiłby drugi np. używany, to da radę zaprogramować w nim immo tym sposobem z pierwszej strony? I właśnie jest szkopuł że ma tylko jeden klucz. Czy do tego potrzeba nowej pastylki czy używana się przekoduje?
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
Stosując się do instrukcji z pierwszej strony odnośnie kodowania imobilajzera,mając dwa kluczyki mogę zakodować trzeci... .Ten trzeci "dostanie" taki sam kod jak dwa pierwsze,czy wszystkie trzy dostaną nowy kod?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 120,767 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Adaptacja i kodowanie licznika Misia 45 15,730 04-09-2019, 07:10
Ostatni post: sgaVAN
  Po przekręceniu/wyjęciu kluczyka silnik nie gaśnie mwcorporation 28 21,471 18-12-2018, 16:44
Ostatni post: tolus24
  Immobilizer - pin/kodowanie/problemy itp. - temat zbiorczy stanisław machla 79 14,370 19-09-2018, 17:50
Ostatni post: krzys-c
  silnik nie startuje po przekręceniu kluczyka kazix 11 7,582 11-02-2018, 14:47
Ostatni post: ashashi
  Kodowanie immobilizera za pomocą 2 kluczy ukciak 31 12,575 13-12-2016, 16:48
Ostatni post: jasio12
  Kodowanie, lusterko przy wstecznym billykrakow 0 1,223 16-09-2015, 13:38
Ostatni post: billykrakow
  ABS i ESP - niewłaściwe kodowanie rodzynek 0 1,523 24-08-2013, 18:59
Ostatni post: rodzynek
  dorobienie kluczyka maciej94 12 9,292 10-11-2012, 23:37
Ostatni post: vwkasG40
  programowanie pilota (scyzoryk) truskaw 3 6,723 05-01-2012, 02:55
Ostatni post: kielbik.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości