Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujniki parkowania SGA
03-01-2014, 18:32,
#1
Sharan 04 czujniki parkowania nie działają !
Od jakiegoś czasu nie działają mi w Sharanie czujniki parkowania, gdy włączam wsteczny zapiszczy ciągłym dźwiękiem i przestanie a lampka na panelu miga. Byłem na kompie okazał się że tylny lewy (hinten links) nie działa więc wymieniłem i [automat-usunięto wulgaryzm] nadal to samo. Co może być przyczyną tego ?
04-01-2014, 13:52,
#2
RE: Sharan 04 czujniki parkowania nie działają !
Obawiam się że za dużo bez komputera sam nie porobię :/ Dziś coś podziałam może się uda. Aczkolwiek wątpię że coś zdziałam.
05-01-2014, 02:27,
#3
RE: Sharan 04 czujniki parkowania nie działają !
Ja zanim kupiłem nowy czujnik dla pewności zamieniłem miejscami z dobrym obczaiłem w vagu czy faktycznie to czujnik czy nie czasem gdzieś wiązka , wyczyść też błędy po wymianie
08-01-2014, 10:33,
#4
RE: Sharan 04 czujniki parkowania nie działają !
witam ja mialem ten sam problem i u mnie wystarczylo wymienic czujnik ale tak dla pewnosci to czy sprawdziles numer na czujniku (tj model) bo z tego co mi wiadomo to sa rozne i nie wszystkie takie same mimo ze tak samo wygladaja nie wiem czy to ma cos wspolnego ale moze warto sprawdzic. A tak dla zaiteresowanych to jest sposob sprawdzenia czujnika bez kompa. Wrzucamy wsteczny i dotykamy kazdy czujnik pod palcem powinienes czuc takie lekkie klikanie ten ktory nie klika to nie dziala. tak zdiagnozowalem moje i dziala w 100% no chyba ze to modul wiec zaden nie bedzie klikal Smile
02-07-2014, 21:21,
#5
Sad  nie działają czujniki parkowania
witam
od niedawna jestem posiadaczem sharana 2001 r
od początku nie działają owe czujniki
po podłączeniu pod komputer VAG wskazuje następujące błędy:
01545-Cant Decode. Code File Not Loaded
31-00 Cant Decode.Code File Not Loaded
01456-Shareware Version.To Decode all DTCs
31-00 Please register / Activate
01457-Shareware Version.To Decode all DTCs
31-00 Please register / Activate
01458-Shareware Version.To Decode all DTCs
31-00 Please register / Activate
proszę o poradę co z tym zrobić wymiana czjnika na nowy nic nie daje , wymiana modułu to samo , przednie czujniki pykają czyli dobre tylne cicho cała instalacja od tylnych czujników aż do modułu przemierzona OK

03-07-2014, 13:09,
#6
RE: nie działają czujniki parkowania
Może to samo co tutaj: http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...light=park się stało.
07-10-2014, 22:28,
#7
Smile  RE: nie działają czujniki parkowania
Witam.
Problem z czujnikami został rozwiązany, był nim słaby styk przewodu masy do tylnych czujników na złączu gniazdko-wtyczka pod podwoziem pierwsze 6-cio pinowe. Podczas poprzedniego pomiaru wykazało przejście dlatego więcej nie próbowałem szukać.
Teraz czujniki działają i przód i tył.
16-10-2015, 10:30,
#8
Czujniki parkowania SGA
Witam serdecznie,
Posiadam Galaxy GIHA z 2000r. w budzie po lifcie. Posiadam asystenta parkowania z tyłu i z przodu. Jeden czujnik parkowania z przodu lewy jest uszkodzony.
Pytanie czy od wszystkich SGA czujniki pasują między sobą? Co z pasowaniem czujników przód/tył pasują też bez problemu?
16-10-2015, 13:05,
#9
RE: Czujniki parkowania SGA
Ja latem wymieniałem czujnik w shariku z tyłu i na wszelki wypadek szukałem po numerze... wymiana trwała 3minuty.
16-10-2015, 21:34,
#10
RE: Czujniki parkowania SGA
Sprawdź przewody. U mnie też Vag pokazał awarię . Okazało się że przewody się przetarły. Połączyłem i wsio śmiga aż miło.




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  brak modulu czujników parkowania jak dobrać inny mariusz3511 8 2,258 09-12-2016, 01:07
Ostatni post: mariusz3511

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name