Ocena wątku:
Wskaźnik paliwa oszukuje ????
02-09-2015, 02:29
Post: #1
Wskaźnik paliwa oszukuje ????
Witam, mam sharana 99r. 1.9tdi 110km, od kad go kupilem mam problem ze wskaznikiem paliwa. Nieraz pokazuje dobrze, ale przewaznie albo rezerwa albo nic.....podlaczylem pod vaga i pokazuje taki blad:
00771 - fuel level sensor (g) 30-10 - open or short to b+ intermittent

czy to wina pływaka czy licznika, moze ktos mial podobny problem???
Reklama

02-09-2015, 13:29
Post: #2
RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ????
00771 - Czujnik poziomu paliwa (G): otwarty / zwarcie do B +
Sprawdź kable, bo gdzieś może być przewód naderwany skoro raz pokazuje a raz nie.
02-09-2015, 20:32
Post: #3
RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ????
Wczoraj miałem podobny problem, po kilkugodzinnym postoju odpalam samochód a tu rezerwa się świeci (było ok. pół zbiornika). Obszedłem samochód dookoła, żadnych wycieków ani śladów wskazujących na spuszczenie ropy. Po odpaleniu wskaźnik pokazał już normalny stan. Dzisiaj powtórka, rano rezerwa, niestety po kilkukrotnym odpalaniu dalej się rezerwa świeciła, dopiero podczas jazdy powolutku wskaźnik się podniósł. Zobaczę co będzie jutro i sprawdzę czy u mnie są jakieś błędy.
05-09-2015, 20:23
Post: #4
RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ????
Nie znalazłem żadnego błędu i wszystko na razie działa jak powinno więc u mnie to pewnie była chwilowa "zawiecha".
20-09-2015, 11:16
Post: #5
RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ????
Witam. A u mnie przez 2 dni pokazywal pelny stan paliwa a faktycznie bylo ponizej polowy. Czy to tez jakies zwarcie czy raczej plywak do wymiany?
20-09-2015, 12:50
Post: #6
RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ????
Jeśli problem ze wskaźnikami powtarza się często to trzeba szukać usterki, jeśli rzadko najpierw vagiem test elementów licznika (bardzo często pomaga), potem trzeba dać czas, czy powtórzą się błędne wskazania.
06-01-2016, 18:58
Post: #7
RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ????
Trafi mnie coś z tym autem ! wczoraj akcja typu latająca wskazówka poziomu paliwa, czyli staje z górki poziom spada na rezerwe i BITTE TANKEN stoje prosto to pokazuje za dużo i wskazówka sie giba. Nic nie robiłem i nie grzebałem przy baku itp. Ktoś na 1 rzut oka ma jakiś wniosek ?
06-01-2016, 20:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-08-2016 21:39 przez marcyb3.)
Post: #8
RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ????
przerabiałem to trzeba wyjąć pompę ze zbiornika i wyczyścić tą oto część jak na foto poniżej i będzie po problemie

[Obrazek: b1b53ff5773f.jpg]



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
06-01-2016, 22:12
Post: #9
RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ????
Kolego możesz napisać jak się do niej dostane ? pewnie gdzieś pod wykładziną z tyłu ale dokładnie gdzie ? Za wszelkie porady ułatwiające to zadanie z góry dziekuje.
06-01-2016, 22:33
Post: #10
RE: Wskaźnik paliwa oszukuje ????
O to widzę, że nie tylko ja mam taki problem.
Otóż u mnie też dziwna sprawa z tym wskaźnikiem paliwa. Przy dynamicznej jeździe np. po mieście wskazówka szybko leci w dół, czasami widać to w oczach, zatrzymuje się np. na światłach stoję chwilę, ruszam spokojnie jadę, wskazówka podnosi się do góry. Wczoraj jechałem do weterynarza z psiakiem, było mało zupy, wskazówka była już na czerwonym polu, żadne BITTE TANKEN się nie zapaliło... no cóż, zjeżdżam na Orlen w celu zatankowania, leje za 50zł, wlałem jakieś 11.5 litra ON, odpalam auto i z tej czerwonej kreski z wskaźniku, wskazówka poszła na sam środek pokazując pół baku Huh ?? myśle kuźwa co je grane, przejechałem jakieś 500m, wskazówka mi spadła na tą pierwszą kreskę po lewo od środka i tak się trzymała podczas jazdy.
Teraz to ja nie wiem ile mi ten Sharan spala ON, bo FIS chyba też kłamie.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wskaźnik temperatury. wojtek95-do 8 5,090 16-01-2016 23:46
Ostatni post: marcino868
  wtrysk paliwa tatumi 7 3,014 23-02-2015 12:23
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name