Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zakup łodzi
#1
Słuchajcie, udało mi sie przekonać żonę do zakupu łodzi. Wgre wchodzi łodka do 15km aby pływać na dowód, szukam czegoś z półzakrytego z uwagi na pływanie z dziećmi, one bedą potrzebowały miejsca na drzemkę i aby sie schowac przed deszczem, budżet jakim dysponuje to 6tyś. jest wiele ogłoszeń łódek razem z przyczepą i silnikiem. Problem mój polega na tym że niewiem jak sprawdza sie taką łódź przed zakupem, na co zwrócić uwagę, z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi.
p.s. mam gdzie ją trzymać i wodować.
Odpowiedz




#2
Co chcesz dokładnie kupić motorówkę, żaglówkę z czego ma być kadłub drewniany, włókno szklane? Podaj najlepiej jakiś przykład to będzie wiadomo co do sprawdzenia. W każdej łodzi najważniejszy jest kadłub więc nie kupuj zwodowanej, wyciągnij ją z wody i obejrzyj dokładnie kadłub szukając pęknięć, przetarć i śladów niefachowej naprawy (każda widoczna naprawa kadłuba to niefachowa naprawa)
ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
Odpowiedz
#3
myślę o motorówce z niewielkim silnikiem 10km, lub półzakrytą lódkę do rekreacyjnego pływania, najlepiej z laminatu
Odpowiedz
#4
Laminatów jest kilka rodzajów ale podejrzewam że chodzi ci o laminat poliestrowo-szklany najczęściej stosowany w szkutnictwie. Niestety przy tej cenie nie opłaca się prześwietlanie kadłuba ale możesz przy użyciu mocnej latarki sam porównać grubości powłok, sprawdź grubość dna przykładając od wewnątrz latarkę i obserwuj przenikliwość światła na zewnątrz tak samo sprawdzasz na burtach jeżeli dno jest o wiele cieńsze to znaczy że ktoś lubił wbijać się w brzeg. Możesz w ten sam sposób sprawdzić dziób jeżeli jest grubsza warstwa laminatu to znaczy że był naprawiany, sam w młodości wybiłem dziurę w dziobie więc znam ten bólTongue Im więcej miejsc sprawdzisz tym lepiej, przyjrzyj się też miejscom mocowania knag itp. Oczywiście do sprawdzenia też silnikBig Grin
ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
Odpowiedz
#5
Big Grin 
Sprawdzenie silnika to najważniejsza czynność przed zakupem łodzi, często może zdarzyć się że silnik jest niesprawny. Oprócz tego obejrzyj całą łódź czy nie ma pęknięć i w jakim jest stanie.
Odpowiedz
#6
Ale akurat wymiana silnika w łodzi jest zdecydowanie łatwiejsza niż w przypadku innych aut.
Odpowiedz




#7
Witam
Bardzo jestem ciekawy czy już kupiłeś tą łódkę czy dalej coś szukasz ja też szukałem i wreszcie nabyłem to co spełniło moje potrzeby.Budżet 6tys. to stanowczo za mało aby sprawić sobie coś w miarę dającego satysfakcję z pływania.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zakup anglika mike tcz 19 5,715 12-02-2017, 13:26
Ostatni post: schak
  zakup auta- co polecacie maciekx87 21 8,158 20-01-2014, 20:43
Ostatni post: fredric

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości