Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afn nie chce odpalić..
#1
Witam.Mam problem z odpaleniem mojego sharana.Rozrusznik kręci i tyle.Sprawdziłem przekaznik 109 bo myślałem że to on jest winowajcą ale niestety nie.Po przekreceniu kluczyka zapala się kontrolka od świec.Bezpieczniki sprawdzone.
Odpowiedz




#2
na zawor stop na ompie dochodzi napiecie po przekreceniu kluczyka?? SPrawdzaj to zaroweczką. JElsi dochodzi to przyczyna raczje w tym elektrozaworze bedzie. Czasami przeczyszczenie pomaga a czasami tylko wymiana.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Sprawdzone na żarówce,nie świeci czyli nie ma napięcia.Elektrozawor do przeczyszczenia lub wymiany?To jest ten zawór do którego idzie przewód czy ten z boku pompy?
Odpowiedz
#4
To ten zaworek na pompie co przykręcony jest przewód elektryczny. Podaj na krótko plus od akumulatora i spróbuj odpalić.
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz
#5
tak to wiadomo ze odpali ale to nie lekarstwo na ta chorobe.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
Dzięki panowie,jutro sprawdze.Ale wiem że jeśli to on to nie ominie mnie wymiana.
Odpowiedz




#7
(27-06-2015, 20:53)wesol napisał(a): tak to wiadomo ze odpali ale to nie lekarstwo na ta chorobe.
Wiem o tym ale przynajmniej wykluczy lub potwierdzi sprawność tego elektro zaworka na pompie. Jak uwalony to nie odpali nawet na krótko.Wink
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz
#8
no pisales ze nei dostaje napiecia to nawet dwa nowe N109 nie pomogą. Musisz badac przejscie od N019 do ECM i jesli masz ster pierburga a powinienes meic takowy to na pin 53 a jak boscha to na pin 3. Jest przejscie to problem musi lezec gdzies indziej- zimne luty w ECM przekaznik 109 i tam na odpowiednich nużkach ma byc masa a na odpowiednich plus po stacyjce itd. Proste jak budowa cepa.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#9
Właśnie próbowałem odpalic na krótko czyli kabelek od aku..i...nic dalej kręci i tyle,no i przestała mi świecić kontrolka świec..Huh
Odpowiedz
#10
Jeśli masz kompa to podepnij auto i sprawdź kąt wtrysku. Ostatnio taki sam problem miał znajomy. Okazało się że był zły kąt wtrysku z powodu nadmiernego zużycia rozrządu.Huh
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nagle sharana nie idzie odpalić. dper20 6 2,788 03-10-2016, 20:13
Ostatni post: wesol
  Galaxy96 1.9 tdi nie moge odpalic padlo wszystko Toldi86 20 9,076 07-05-2014, 15:29
Ostatni post: red
  Sharan nie chce zapalić zamknąć się z pilota... Mario SharanVR6 13 7,437 13-10-2011, 15:41
Ostatni post: Mario SharanVR6

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości