Ocena wątku:
stop brake fault service
07-06-2015, 22:56
Post: #1
stop brake fault service
Siema

taki właśnie dziś mi komunikat wyskoczył. Ni z gruchy ni z pietruchy, jak to mówią. Żadnych objawów "hamulcowych" nie miałem. W googlach poczytałem, że może to być wina zbyt małej ilości płynu, zgadza się?
Reklama

07-06-2015, 23:03
Post: #2
RE: stop brake fault service
Nie wiem czy to ma jakieś powiązanie z komunikatem po niemiecku BREMSBELAG PRUFEN związane z "kończącymi się klockami hamulcowymi", ale sprawdź płyn i zdejmij koła i sprawdź klocki może już są zdarte okładziny i widać ten "czujnik" i dlatego wywala błąd.
Świeci się kontrolka od hamulca ręcznego..?
07-06-2015, 23:12
Post: #3
RE: stop brake fault service
Tak, świeci, a konkretnie miga. Klocki są ok, z resztą o ich końcu informuje inny komunikat na FISie, właśnie konkretnie o klockach. Jutro sprawdzę płyn. Czytałem jeszcze o jakimś błędzie czujnika hamulca ręcznego.
07-06-2015, 23:22
Post: #4
RE: stop brake fault service
Różnie to bywa z tymi kontrolkami, zależy jaki FIS, lub jego brak.
Ja miałem podobnie w Audi, bez FIS, też mi migała kontrolka ręcznego, ale jak jechałem po wertepach/dziurach i bylo ciut za mało płynu, po uzupełnieniu ucichło, hamulce przed i po działały poprawnie.
07-06-2015, 23:34
Post: #5
RE: stop brake fault service
Najczęściej jest mowa o płynie, dlatego jutro to sprawdzę. Będę robił cały swap hamulców, ale dopiero za ok 2 miesiące i nie na rękę mi teraz jakieś naprawy i ingerencje w układ...
08-06-2015, 08:51
Post: #6
RE: stop brake fault service
FIS co prawda nie mam, ale jakiś czas temu też miałem systematyczną "dyskotekę" w wykonaniu kontrolki hamulców. Czasem coś na łączeniu kabla źle styka, albo nawet błąd w samym czujniku klocka jest podobno możliwy.

Najpierw mi mechanik zmostkował kabel do czujnika, co pomogło na dwa dni i przestało pomagać, jak już byłem 200 km od niego.

Potem przy okazji innej pracy kol. Stefano wyłączył mi to powiadomienie na amen i pomogło definitywnie.

Teraz mam już kolejne klocki i podłączenie (chyba) poprawne i czekam na okazję, aby znowu uruchomić tę kontrolkę.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czujnik stop transportflak 1 1,693 08-06-2014 21:54
Ostatni post: wesol
  Service ino1? urbyl@tlen.pl 1 1,561 25-09-2012 15:06
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name