Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś dzwoni jakby było luźne
#1
Mam taki problem, nie mogę go zlokalizować, jak jadę po jakiejś kostce nierównej nawierzchni to przy otwartym oknie słyszę jak coś dzwoni jakby jakaś luźna blaszka niedokręcona, za nic nie mogę tego zlokalizować, może ma ktoś jakieś pomysły gdzie co sprawdzić??
[Obrazek: laweta-olx.jpg?w=50&h=35&zoom=2] Pomoc drogowa - przewóz aut, przyczep, maszyn, minikoparek itp. 509-415-653
Odpowiedz




#2
sprawdzałeś łączniki stabilizatora
Odpowiedz
#3
Może dzwonić ułamana sprężyna.
Odpowiedz
#4
Fakt że najbardziej słyszalne jest jakby z zawieszenia, łączniki stabilizatora sprawdzałem te przy kolumnach siedzą sztywno, sprężyn nie sprawdzałem ponieważ jest to jakby jakaś blaszka latała luźno, ale jutro sprawdzę.
[Obrazek: laweta-olx.jpg?w=50&h=35&zoom=2] Pomoc drogowa - przewóz aut, przyczep, maszyn, minikoparek itp. 509-415-653
Odpowiedz
#5
Mnie podobnie stukało jak wyrobiona była taka blaszka nad łożyskiem McPersona.
VW Sharan Family
2003 r.
1.9TDI AUY
Odpowiedz
#6
Klocków przypadkiem nie wymienaileś ostatnio? sprawdz dogięcię spręzynek.
Odpowiedz




#7
sprawdź czy nie poluzował się któryś z ekranów nad układem wydechowym
Odpowiedz
#8
Sprawdziłem już chyba wszystko, łącznie z tym co pisaliście, nie mam już pomysłów, sprawdzę jeszcze klocki bo wymieniałem 1,5 miesiąca wstecz z tyłu.

A czy jest możliwość by coś dzwoniło w skrzyni/sprzęgle?? Czasami odnoszę wrażenie jakby to dochodziło ze skrzyni ale wiadomo jak to się słucha przez okno, chociaż doszedłem do tego że jest to z lewej strony bo jak z prawej otworze okno to nie słyszę tego.

Dźwięk tego jest taki jakby mała blaszka wisiała na poluzowanej śrubce i dzwoniła.

[Obrazek: laweta-olx.jpg?w=50&h=35&zoom=2] Pomoc drogowa - przewóz aut, przyczep, maszyn, minikoparek itp. 509-415-653
Odpowiedz
#9
Mi kiedś dobrą zagwozdkę zrobiła blaszka osłaniająca sworzeń zwrotnicy. Sprawdź czy się dobrze trzyma i nie dotyka tarczy hamulcowej.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#10
Mi ostatnio tez cos dzwonilo, ale slychac bylo tylko jak sie jechalo ulica otoczona z dwoch stron budynkami. Okazalo sie ze jedna ze srubek mocujacych zderzak byla poluzowana i podkladka na niej dzwonila.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości