Ocena wątku:
  • 43 głosów - średnia: 2.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KLIMATYZACJA pomocy, climatronik
Jeśli odpalasz klimę wentylator na chłodnicy musi działać. Sprawdź czy wentylator jest sprawny, podepnij na krótko. Jeśli działa to szukasz dalej co mogło się uwalić, że nie chodzi. Klima działa Ci tylko na początku bo na tyle udaje się schłodzić czynnik po rozprężeniu, Następne sprężenie podnosi już temp. na tyle, że schłodzenie jest nieefektywne i zimne nie leci. Jeśli uda Ci się odpalić wentylator na krótko to wal do środka i sprawdź czy wtedy klima działa jak należy. Jeśli tak to znaczy, że wiatrak to jedyny winowajca (lub zasilanie nim) Smile
Odpowiedz




Miga mi climatronic po przekręceniu kluczyka. Migał odkąd mam auto, ale klima działała. Teraz nie działa.

Sprawdzałem rurki i obie ciepłe. Nie liczyłem ilości mrugnięć, o której jest tu wspominane, ale co ta ilość mi powie?

Próbowałem kilka sposobów odczytania błędów, które działają w passacie B5 i w moim B4, ale nie udało mi się odczytać w sharanie. U nas tylko vagiem się odczytuje?
Odpowiedz
prawdopodobnie brakuje Ci gazu w układzie. Być może masz nieszczelność układu.
inne niesprawności sa rzadsze.

podłączysz vaga to ci powie czy jest ciśnienie w układzie pozwalające załączyć sprzęgło kompresora..
Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - www.forgedwheels.pl
Odpowiedz
Witam nabiłem klimę trzy tygodnie temu i wszystko pięknie dmuchało chłodem, klima szczelna.Od kilku dni ten chłód stawał się coraz słabszy.Dziś kiedy na zewnątrz było jakieś 26 stopni zaczęło mi dmuchać ciepłym powietrzem.Dmuchawa sama wchodziła na maksymalne obroty ale to nic nie dawało bo w środku jak w piekarniku.Jak już parkowałem kuzyn usłyszał że coś mi dziwnie skrzeczy pod maską po wyłączeniu klimy dziwny dziwięk ucichł i usłyszałem takie syknięcie jak by sprzężarka wyrównywała poziom kompresji.Co to może być i na jakie ewentualnie koszty muszę się przygotować.
Odpowiedz
po co bylo nabijac klime skoro uklad jest nieszczelny. Wyglada na to ze gdzies jest nieszczelnosc.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Z tego co mi powiedział gość od klimy to sprawdzał szczelność i było wszystko ok.Wprawdzie nie było mnie przy tym jak sprawdzał szczelność więc opieram się na tym co mi powiedział.Jeśli to nieszczelność to czy układ mógł się rozszczelnić już po nabiciu klimy czy klimiarz mnie nabił w balona?
Odpowiedz




zapewne sprawdzal tak na szybkiego szukajac ewentualnego duzego wycieku. Przy malych nieszczelnosciach to mozna nie wykryc odrazu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
witam jestem świeżo upieczonym użytkownikiem sharana z 2002r 1,9 tdi pojechałem z nim na serwis klimy i co się okazuje. Gość posprawdzał szczelność nabił czynnika, oleju i jakiegoś kontrastu i super na 2 godziny i po wszystkiemuAngry
następnego dnia pojechałem do gościa jeszcze raz i wykonał serwis pełen 2 razy. ii jego diagnoza jedna rurka zimna jak coś natomiast druga taka gorąca że się nie dotknie co może być tego powodem?
Odpowiedz
(18-07-2014, 06:33)bear_o napisał(a): Gość posprawdzał szczelność nabił czynnika, oleju i jakiegoś kontrastu i super na 2 godziny i po wszystkiemuAngry
Przede wszystkim zmień wulkanizację lub nabijacza na porządny serwis klimatyzacji. Należy uczciwie sprawdzić szczelność.
(18-07-2014, 06:33)bear_o napisał(a): następnego dnia pojechałem do gościa jeszcze raz i wykonał serwis pełen 2 razy.
Po co dwa razy? Od tego się nie uszczelni układ.
(18-07-2014, 06:33)bear_o napisał(a): ii jego diagnoza jedna rurka zimna jak coś natomiast druga taka gorąca że się nie dotknie co może być tego powodem?
Powodem tego może być działająca klimatyzacja.

P.S.
Dla dokładniejszej diagnozy podaj więcej szczegółów. Ciśnienia LP HP,czy pracuje wentylator skraplacza, czy masz układ jedno czy dwu parownikowy, ile czynnika zostało podane do układu?
Pozdrawiam

Odpowiedz
klima 1 strefowa z nawiewami z tyłu, sprężarka się załancza, czynnika nabił 800g, a czy chłodnia ma być ciepła bo u mnie jestHuh jest jeden skraplacz ale ja tam wentylatora nie widziałem
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja aktywacja kompresora uszkodzona Mateusz12 0 285 11-04-2023, 18:57
Ostatni post: Mateusz12
  Klimatyzacja. Willow72 0 306 21-12-2022, 14:37
Ostatni post: Willow72
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,322 21-05-2021, 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy wojci 211 100,512 13-05-2021, 22:04
Ostatni post: undertaker20
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,422 04-08-2019, 23:56
Ostatni post: Stefano
  Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie dawidek1266 13 3,935 17-05-2019, 16:29
Ostatni post: Robert0609
  Migająca klimatyzacja/błąd 01086/01586 i i nne zorro 134 72,798 25-12-2018, 19:09
Ostatni post: Niemago
  Klimatyzacja nie załącza się??? Kamillo 142 35,364 08-08-2018, 12:35
Ostatni post: Karas804
  Nieszczelna klimatyzacja - źródła wycieku/naprawa wiktoree 39 16,007 06-06-2018, 22:57
Ostatni post: mamwi
  Klimatyzacja działa ale tylko z Przodu adamzg 6 2,050 23-05-2018, 14:37
Ostatni post: wossi_2008

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości