Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie dziala tylni nawiew
#1
Witam wszystkich.Mam sharna 2000 r 1.8t ,nie działa mi tylna dmuchawa.Klimatronik dwustrefowy,tak mi się wydaje ,bo mam 2 regulacje temperatury i prędkości nawiewu,chociaż z tyłu mam tylko nagrzewnicę,więc klimy tutaj raczej nie ma.Bez webasta. Sprawdziłem ja na krótko i działa.Zamieniłem rezystor i nadal nie działa (chociaż jakby był uszkodzony to by działał chociaż na oststnim biegu) Do rezystora idą 3 przewody a do silnika 2.
Rezystor
Pin nr.1 (przewód żółto-czerwony) idzie na panel sterowania(Biała kostka pin 17)
Pin nr.2 (przewód brązowo-biały) idzie na panel sterowania(biała kostka pin19) i na kostkę wentylatora na pin 2
Pin nr.3 (przewód brązowy) Masa
Wentylator
Pin nr.1(czerwono-biały) idzie na panel sterowania (biała kostka pin 18)
pin nr.2 do rezystora
Masę sprawdziłem jest ok.Nie wiem czy zasilanie idzie przez jakiś przekaźnik,Bezpieczniki ok.Proszę o pomoc ,może ktoś posiada schemat? Z góry dziękuję
Odpowiedz




#2
danila_1978 to już było ale powtórzę klimatronik masz wtedy dwustrefowy jeśli masz nawiewy w suficie jeśli ich tam nie ma zapomni o klimatyzacji dwustrefowej. Chłodne powietrze poleci tylko z nawiewów przedniej deski rozdzielczej i jeśli jest klima włączona to nie sądzę aby dolny nawiew z tyłu w prawy boku bagażnika( bo chyba o tym piszesz jak nie to popraw mnie) wiał bo było by to bez sensu aby wlatywało ci powietrze nie schłodzone bo go tam nie ma.
Sprawdź tak: wyłącz klimę i daj ciepłe powietrze z 27 stopni i wtedy panel klimy załączy ci tylni nawiew , bo kiedy włączona jest klima na chłodzenie on się rozłącza.

Chyba że nie bardzo cię zrozumiałem to mnie popraw dokładnie napisz o co chodzi.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#3
Sprawdziłem tak jak mówiłeś i nic się nie dzieje.Obojętnie czy klimę mam włączoną czy wyłączoną.Temperaturę ustawiałem 27 stopni i cisza.Z tyłu klimy brak tak jak mówiłeś ,więc chłodzić nie będzie ale grzać powinno.
Odpowiedz
#4
Witam,

Koledzy mam problem w VW Sharanie (2007, 2,0 diesel). W suficie w drugim i trzecim rzędzie mam nawiew w suficie, ale nic nie leci, nawet jednego powiewu. POMOCY Smile
Odpowiedz
#5
sprawdz błędy kompem , a bezpiecznik cały????????
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#6
Na klimie i temperaturze LO też nie leci?
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




#7
Poczytaj tu:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...0#pid27510
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz
#8
Witam. Mam pytanie poniewaz mój tylni nawiew nie dziłą na plimatroniku jak reguluje predkością wiatraka nie slychac wogołe odzewu , hmm o ile sie nie myle znajduje sie on wprawym tylnim nadkolu tak ? Macie jakies pomysły ?
takie błedy posiada klimatronik:
http://www.vw-sharan.pl/forum/attachment.php?aid=3718

http://www.vw-sharan.pl/forum/attachment.php?aid=3717
Odpowiedz
#9
bardzo ladnei a teraz użyj pelnej wersji vag coma to bedzi eopis tych błędów oraz jest taka opcja zapisu tych bledow do pliku to bedziesz mógł bez kombinacji ladnie nam wkleic te bledy. Najlepsza wersja do vagowania aut jest vag com 311.2 full wersja i masz opis po angielsku bez glupkowatego tlumaczenia jak w wersji polskiej czy innej. To polowa sucesu. Wersje shareware to wersje okrojone i podaja opis tylko kilku bledów a dalej go ukrywaja. Nie ma sensu sobie utrudniać jak mozna sobie ułatwic.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
Nawiew jest w lewym nadkolu. Żeby się do niego dostać musisz zdjąć boczek. Skończył się silnik albo padł regulator obrotów.
Ale widzę, że klima mocno ci niedomaga, masz m.in. błąd czujnika nasłonecznienia (to da się odczytać). A może ktoś przekombinował i z climatronica to masz tylko panel Dodgy

Dobra, mam. Pytanie, jak długo masz ten samochód?
00766 czujnik temperatury przedni w kanale powietrza
00797 czujnik nasłonecznienia
00799 czujnik temperatury cieczy chłodzącej G110
01184 czujnik temp. powietrza w kanale tylnym
01185 nawiew powietrza tylny
01186 nastawnik klapy rozdzielacza powietrza tył
01187 nastawnik klapy regulacji temperatury tył

W/g mnie ktoś założył climatronic do wersji z manualem (i opchnął samochód jako cudo, tylko nabić klimę) lub odcięta wiązka przewodów do tylnej nagrzewnicy.
Zdejmij lewą kratkę w bagażniku i zobacz, czy masz nagrzewnicę. Czarne pudło, będzie widoczne. Ostatnie cztery błędy to kompletne sterowanie tyłem - nic innego tam nie ma.
Jeżeli masz nagrzewnicę, to wyjmij climatronic (jest na forum jak) i zobacz czy masz podpięte trzy wtyczki - czarna, biała i czerwona.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Słaby nawiew Sharan 1.9 ASZ zgarniacz 12 2,912 01-11-2016, 09:02
Ostatni post: marcyb3
  Parktronic tyl nie dziala. mirekm71 7 4,080 27-10-2016, 16:49
Ostatni post: Kristobal
  nie dziala predkosciomierz nowy 14 4,301 01-03-2016, 00:37
Ostatni post: dmusek
  centralny zamek nie dziala pomidor 8 5,350 15-11-2013, 09:09
Ostatni post: m-blue
  SWIATLO-BZYKACZ nie dziala moze ktos wie? barney7 4 2,365 08-06-2013, 13:08
Ostatni post: barney7
  nawiew, grzanie szyb padło kuba 4 2,836 19-04-2013, 19:24
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości