Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
awaria silnika,niski poziom oleju
#1
Witam,mam taki problem,zapomniałem dolać oleju do silnika i po przejechaniu 50m silnik zaczął rzęzić,po odstaniu sprawdziłem stan oleju i było gdzieś ze 2mm na bagnecie,zacząłem rozbierać górę by sprawdzić szklanki i okazało się że większość do wymiany.Kupiłem komplet szklanek i wymieniłem,dalej nic,słuchając silnika słychać od tyłu jak by wycie od strony turbiny ale ciężko zdiagnozować z kąd dobiega,natomiast siedząc w środku obroty przechodzą na kabinę wraz z ich wzrostem,darmowy masaż pleców mam,strasznie dudni aż uszy zatyka,siedząc w środku to słychać też te dudnienie jak jakby z kolektora wydechowego ale nie tak jak w środku,dziwne bo na prostej drodze mi się to stało max na odcinku 50m
ps.jak dałem mu 2.5tyś obr. to jakby te objawy ustępowały,dalej nie chciałem go pałować
Odpowiedz




#2
Nie zaświeciła się kontrolka?
Ja ostatnio miałem podobną sytuację, zaświeciła się kontrolka, patrze na bagnet i ani śladu oleju.Wlałem chyba 2 litry ale nic się nie uszkodziło.
Odpowiedz
#3
Nie zaświeciła się,być może dlatego że wymieniałem niedawno zegary na te z MFA.Silnik tak dudni i przenosi drgania jak by był bezpośrednio przykręcony do ramy,dlatego obstawiałem za niski poziom oleju,ale być może coś innego się posypało
Odpowiedz
#4
Zmierz mu ciśnienie oleju, jeżeli pracował bez oleju to parę elementów mogło zostać poważnie uszkodzonych. Ja na twoim miejscu wyjął bym silnik, rozebral i sprawdził stan panewek, korb itp. Może wrzuć filmik jak on teraz pracuje, osluchamy Wink
seat alhambra 1,8T
Odpowiedz
#5
filmik postaram się jutro zamieścić,nie mam przyrządu do mierzenia ciśnienia oleju
A nikt nie obstawia turbiny? przy niskim poziomie oleju to ona powinna dostać po tyłku,pęknięty wałek itd... będe miał chwile to ściągnę rurę może coś wymacam
Odpowiedz
#6
Ja bym właśnie zaczął od turbiny, ostatnio kumpel rozwalił miskę olejową zatrzymał się od razu po zapaleniu kontrolki oleju ale turbinę już zdążył szlak trafić.
ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
Odpowiedz




#7
Przed chwilą dostałem się do turbiny (zatarła się) ledwo co palcami mogłem wirnikiem zakręcić.
Co do turbiny to zakładać taką samą czy coś większego,przypominam że silnik mam AFN a turbo z korektorem od 1Z wraz z kompem
Odpowiedz
#8
Dziwna sprawa ale moze to turbo juz mialo raczej dość. Mi jakies czas temu poszedl waz od podejscia oliwy i wyrzygało ze 2 litry oliwy na asfalt a ja jechalem mimo to jeszcze z kilometr i wcale nie tak lajtownie jechalem.

Co tam masz z tego 1Z? dokladnie?? bo nie skumalem. Silnik AFN, kolektor od 1Z a komp?? Jesli chesz celowac w wieksza moc to dawaj coś wiecej.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#9
Oryginalnie w galaxym siedział 1Z,wsadziłem mu AFNa czyli kupiłem kompletny silnik bez turbiny,wymieniłem kolektor wydechowy z turbiną na mój z 1Z i tak jeżdziłem.
Wesol nie zależy mi na większej mocy bo nadwozie nie jest w super stanie i nie opłaca się robić większych modów,być może jest jakaś większa suszara by więcej dmuchała Big Grin bez przeróbek w jej sterowaniu chodzi o oryginalną instalacje,jak nie to kupię dedykowaną od 1Z
Odpowiedz
#10
Wieksza suszara nie bedzi edmuchac. Spupek od AFN jest praktycznie taki sam jak ori 1Z wiec ta wymiana byla i tak jeden do jednego. Roznice miedzy tymi silnikami sa jedynie w pompie, wtyskach turbo i komputerze sterujacym. Szukaj suszary od 1Z i zakladaj.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poduszka silnika rafal4610 3 119 16-04-2024, 08:23
Ostatni post: Niemago
  Procedura dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni Jatco jf506e tiptronic dymas522 57 44,171 15-03-2024, 21:42
Ostatni post: Łukasz12502
  Remont silnika refiko 1 192 02-12-2023, 21:55
Ostatni post: wesol
  1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? m-blue 7 1,200 25-05-2023, 18:15
Ostatni post: Niemago
  ASZ schemat wiązki elektrycznej silnika Marcin...11 8 1,265 15-03-2023, 16:00
Ostatni post: Marcin...11
  sharan 2.0 TDI BRT- naprawa/uszkodzona pompa oleju andrz6 26 29,024 30-01-2023, 12:04
Ostatni post: wesol
  Jaki olej do silnika 2,0 103 kW? necik 1 551 15-11-2022, 16:21
Ostatni post: Niemago
  Ropa w oleju Biedron24 3 1,046 05-04-2022, 14:51
Ostatni post: wesol
  Pilne, awaria. Napinacz alternatora ukciak 18 4,162 24-07-2021, 11:58
Ostatni post: wesol
Sad 1.9 TDI nierówna praca silnika/drgania na wolnych obrotach sand21 136 47,678 13-06-2021, 14:40
Ostatni post: agaikarol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości