Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co myślicie o tym interfejsie
#51
Chodzi mi oto żeby działały ople i żeby można w sharan żeby łączył się ze wszystkim co się da wykrzesać z tego kabla mam ten dip switch x4 i spróbóje tak ja blabson podał na zdjęciu
Odpowiedz




#52
tu masz pinout opla [Obrazek: 31c0b029bffd89cdm.png]
na wcześniejszym foto podałem przykład jak podłączyc Dipa
Odpowiedz
#53
Tak jak pisalem w oplu 3,7,8,12. Program bedzie pytal czy przelaczyles na odpowiedni pin. Program do opla to Tech 2 albo ABCom. Oba fajnie smigaja w starszych oplach bez CAN. VAG na lini 7 czylinie musisz nic robic by smigal z vagami. Problem w tym ze taki kabelek na USB bedzie trybil z vagami ale z oplami w 90% odmawia wspolpracy. Poprostu ople lubia fizyczny port COM. Cyzli by opla diagnozowac to najlepiej kabel na COM i laptop albo stacjonar z fizycznym portem COM. Na przelotkach usb-com nie trybi opel. vag na przelotce trybi ale tez zazwyczja nie laczy sie z licznikiem i dogrzewaczem w sga. Na COM dziala wszystko co dostepne jest w aucie.

Osobiscie polecam ci zakup kabla do opli czyli OPComa ktory kosztuje okolo 100 zl i bedziez mogl nawet insignie podlaczyc. Do vagow zakupic vcds okolo 170zl i tez lyka nawet passki B6 tourany i tauregi itd. Oba na usb lataja. Doprogramujesz klucze i uzaktywnisz nawet w oplu komuter pokladowy w astrze H czy viki C itd.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#54
Ja już się napaliłem na przerobienie więc jak będę miał czas to zacznę się bawić czyli jak to wlutuje to powinno w teorii opla sharana i fiata obsługiwać napiszcie mi jeszcze jak wlutuje jak przełączać te linie żeby obsługiwało
Odpowiedz
#55
Czytaj uważnie. Napisałem że program będzie pytał o stosowny pin a poza tym kolega wkleil rozpiske w jakim oplu co jest na danym pinie
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#56
dawidek1266 prościej już się nie da wytłumaczyc,dlatego dałem foto jak podpiąc przełącznik dip i rozpiske pinów dla opla,teraz zauważyłem że masz Szarika FL i niech ktoś potwierdzi czy z twoim autem z tym rocznikiem będziesz mógł się połączyc tym kabelkiem
Odpowiedz




#57
Dobra ogarniam wszystko co pisaliście dzięki za pomoc Big Grin ale mam jescze jedno pytanie czy vcds poza lite mi nie dział da się coś z tym zrobić czy nie.

Ps z sharanem łączy się ale tylko silnik i nic poza tym
Odpowiedz
#58
Vcds to program i kabel stanowiący nieodzowna całość. Zwykłym kablem nie uruchomisz vcds'a. Vcds lite to tylko nowa nazwa vag com'a.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#59
Wiatam jeszcze raz rozebrałem kabelek ale tak jak pisane było wcześniej trzeba połączyć te 2kable pierwasze tylko że u mnie są ale nie ma gdzie ich u mnie przylutować puźniej wrzuce fotoHuh
Odpowiedz
#60
Ja coś źle np źle piny podepne albo zwarcie się zrobi to może się komputer w aucie uwalić bo nie wiem
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości