Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co myślicie o tym interfejsie
#41
Tak jest ryzyko na przelotkach. Kupisz taką za 30 zl i nie beda chcodzic wszystkie moduly. kupisz taka za 60 i czasem chodzi czasem nie. Nie ma gwarancji. Na COM wszystko chodzi i zawsze. zadne ograniczenia predkosci transmisji nie sa wazne czy inne bajery. Chodzi bo to czyste podpiecie plyty glownej kompa pod modul auta. Ten uklad w fejsie jest tylko po to by byly zgodnosci napieć bo COM chodiz na 5 V a auto na wiekszosc na 12V.

A i takim kablelkiem swoim to skrecilem kilka licznikow w astrach G i viki B.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#42
Ja dodam od siebie, że zarówno kabel czarny chiński kkl na ftdi za 20zł jak i zwykły na com na maxie łączy się bez problemu ze wszystkim. Nawet w mkI przed liftem się łączył. Z ciekwości mam 2 przejściówki jedna dobrej jakości taką http://www.mct.com.tw/index.php?_Page=pr...65&_lang=E , ale nie na pl 2303 ani ftdi, a druga zwykła jakaś chińska na pl2303. którą ostatnio przywróciłem do życia. Może zrobie test w najbliższym czasie jak się sprawują obie z kablem na com bo o ile pamiętam to ta lepsza działała a przynajmniej kabel był bez problemu wykrywany.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz
#43
Jak ustawić w ustawieniach szbkość itp żeby ze wszystkim łączyło
Odpowiedz
#44
Czyli robię tak jak na zdjęciu


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#45
Chwila. Co będziesz tym kablem robil
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#46
zrób tak [Obrazek: 77f77629e616f1d4m.jpg]
wesol pewnie chce wykorzystac kabel np. do opla itd.. dlatego chce założyc
przełącznik dip by przełanczac linie K na poszczególne piny
Odpowiedz




#47
juz sie pogubilem i dlatego pytam.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#48
Big Grin dawidek1266 to co ty zaznaczyłeś na foto popełniłeś błąd,chcesz linie K podłączyc do pinu 16? przecież tam idzie zasilanie z aku 12V a na 4pinie masz GND i z tymi pinami nie kombinuj,masz na płytce opisane piny od 1 do 16,miernik w ręke i sprawdzaj przejścia byś tego kabla nie zfajczył
Odpowiedz
#49
4 i 5 to masa 16 to zasialanie czyli +12V. Reszta to diagnostyka. W zasadzie to piny 3, 7, 8, 12 a napewno w oplu. W vagach pryznajmniej tych bez can to wszystko na pinie 7.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#50
dlatego niech dawidek1266 się określi dokładnie co z tym kablem chce diagnowac i w jakich autach,wtedy poda się prawidłowe piny z opisem
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości