Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak doprowadzić się do ruiny? Wziąć kredyt we frankach!
#11
W tej symulacji tvn wyszlo ze frankowcy i tak sa 10 tys do przodu i dopiero rok takiej sytuacji jak ostatnio wyrowna sytuację. Czyli teoretycznie nie jest tak zle ale wysokosc tatu obecnie jest niewiarygodnie wysoka co dla splacajacego jest mega nie komfortowa sytuacją. Sory za literówki ale pisze z tel.
Odpowiedz




#12
ja od zawsze brałem kredyt w waluvcie której zarabiam, czyli w polskich złotych.
nie interesuje mnie że frant tani.
staram maksyma mówi - BIERZ KREDYT W WALUCIE KTÓREJ ZARABIASZ" i spałem spokojnie, swoje spłaciłem bez stresu.

jak dla mnie frank może i 10 zł kosztować, nawet jakby był 1 zł i tak brałbym kredyt w zł pL,
zaraz mi zarzucicie nieekonomie - zgadzam sie , ale spokojniejszy i bez stresowy sposób kredytu.
Odpowiedz
#13
(22-01-2015, 20:44)Sigma_74 napisał(a): zaraz mi zarzucicie nieekonomie - zgadzam sie , ale spokojniejszy i bez stresowy sposób kredytu.

Popieram w 100%, może kredyt nie tyle spokojniejszy i bezstresowy ( bo to jednak kredyt), ale w swojej walucie jest przede wszystkim obliczalny, przewidywalny, ze stałym harmonogramem spłat...
Odpowiedz
#14
(21-01-2015, 10:40)ARTUROO26 napisał(a): Kurcze, zawsze biorąc kredyt w obcej walucie trzeba być świadomym ryzyka,
Ja bym nawet powiedział więcej - branie kredytu to już jest ogromne ryzyko. Wiem i doskonale zdaję sobie sprawę, jakie jest życie. Są takie sytuacje, że nie mamy skąd wziąć pieniędzy i kredyt jest koniecznością. Ja raz wziąłem kredyt, ale po 2 tygodniach go spłaciłem. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał się w żadnym banku zapożyczać i tego też Wam życzę.
Odpowiedz
#15
Nie narzekajmy. Ja w 2005 brałem 100 tysięcy we frankach przy kursie 2,46 i ratach malejących. I okres w którym był po 1.80 mi zrekompensowal po części plecak aktualnego kursu
[b]VW SHARAN 1.9 TDI
Aroska 1.0
Odpowiedz
#16
Nie chce nikomu docinać, ale wkurza mnie ta sytuacja z frankowiczami. Te ich protesty,skargi , żale.Przez lata płacili niższe raty w porównaniu z krajowymi kredytami. Teraz wielkie oczy sie zrobiły bo frank zdrożał a czy trudno było to wziąć pod uwagę biorąc kredyt?? Sam płace kredyt , dla mnie duży dla innych mały (30 tys zł na 6 lat) . Do oddania mam około 51 tyś i jakoś życ musze . Z góry wiem ile mam do płacenia .
Odpowiedz




#17
Zgadzam się. Mogliby się zastanowić nad ryzykiem.
Odpowiedz
#18
Najgorsze w tym wszystkim jest ta niepewność, że frank pójdzie w górę. A przecież może pójść. Kolejna sprawa, że moment do przewalutowania już dawno minął...

A pamiętacie te zachwyty ludzi, jaki to interes zrobili zaciągając kredyt we frankach? Nawet tutaj o tym pisali: http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/rank...ow-w-chf-/
Odpowiedz
#19
Liczy się całkowity koszt pieniądza w czasie. To, co zaoszczędziłem w latach poprzednich (chociażby na stopie procentowej bliskiej zera) teraz ze mnie ściągają poprzez wysoki kurs. Nie ma co płakać, ani zwalać na złych bankierów, bo "nie powiedzieli". Trza spinać poślady i złotówki produkować.
Odpowiedz
#20
Najbardziej mnie wqrwia jak patrze na te reklamy gdzie każdy bank jest taki przyjazny dla klienta, a w rzeczywistości jesteśmy dla nich tylko dojnymi krowami.
Rok temu wziąłem kredyt na sprzęt realizowany przez credit agricole. W umowie był zapis że gdy spłacę przed upływem 6 miesięcy wartość zakupionego towaru to nie ponoszę kosztów prowizji oraz odsetek.
Spłaciłem w ciągu 4 miesięcy, ale niestety pomyliłem się w obliczeniach i wpłaciłem za mało o 2 gr.
Bank wyczekał aż minie pół roku oraz kolejne prawie 2 miesiące tylko po to aby złapać mnie na te odsetki+prowizja oraz monit w postaci listu za który musiałem zapłaci dodatkowo 15 zł.
To że się zamotałem to moja wina, ale te bezczelne patałachy siedziały cicho przez 4 miesiące żeby tylko naciąć mnie na koszty choć nie raz miałem u nich zaciągnięty kredyt. Tak się właśnie odwdzięczyli Angry
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kupiec sprzedawanego auta chce wziąść na nie kredyt piotrek_1980 16 11,775 09-06-2014, 11:26
Ostatni post: JACU6X6

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości