Ocena wątku:
Jak przeprogramować ecu ze skrzyni Automatycznej na Manualną ?
10-01-2015, 21:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2015 22:07 przez daneczek76.)
Post: #1
Jak przeprogramować ecu ze skrzyni Automatycznej na Manualną ?
Witam Panowie mam problem z kodowaniem ecu ford galaxy mkI 2,8 z 2001r poradzcie jak zrobic by komputer silnika widzial manualna skrzynie biegow przekladalem z automatu na manual i wszystko juz podpialem tzn wsteczny bieg i predkosciomierz ale swieci sie kontrolka esp bo komp nie widzi skrzyni automatycznej tzn brak polaczenia bo jej fizycznie brak jest manual...staralem sie dominatorem wpisac ecu 00031 bo tak gdzies na forum wyczytalem ale nie przyjmuje ..teraz mam 00033 prosze o rade..Jakim vagiem to zrobic ?Pozdrawiam
Reklama

10-01-2015, 22:39
Post: #2
RE: Jak przeprogramować ecu ze skrzyni Automatycznej na Manualną ?
witaj, użyłeś szukajki?
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=302
może to pomoże
11-01-2015, 13:43
Post: #3
RE: Jak przeprogramować ecu ze skrzyni Automatycznej na Manualną ?
Czesc szukalem sprawdzalem i nie wiem jak i czym zmienic kodowanie ecu mam teraz sterownik od automatu z kodami 00033 a ma niby miec 00031 jezeli sie nie myle tylko jak to zmienic mam dominatora ale nie przyjmuje kodu ,,mam sie wpierw zalogowac?tylko gdzie szukac kodow do logowania,,,?
11-01-2015, 13:55
Post: #4
RE: Jak przeprogramować ecu ze skrzyni Automatycznej na Manualną ?
na dominatorze nie robiłem nic więc nie wiem jak on dokładnie funkcjonuje, ale z tego co patrzyłem to dominator i bliźniak z viakena mają zbliżone menu jak vag com na przykład.
14-01-2015, 14:07
Post: #5
RE: Jak przeprogramować ecu ze skrzyni Automatycznej na Manualną ?
Napisz na jakim sterowniku jest ten samochod.Jak na Boschu to vcds do reki i zrobisz od strzała,a jezeli Simos/Siemens to wspolczucia.Wtedy tj nie mozliwe,jednie podstawienie wsadu od manuala,inaczej nie przeskoczy tematu.



Elektronika samochodowa 505541309
28-01-2015, 13:56
Post: #6
RE: Jak przeprogramować ecu ze skrzyni Automatycznej na Manualną ?
Czesc sterownik silnika jest boscha moglbys opisac jak to zrobic tym vcds ?mam tez drugi sterownik do tego auta przeznaczony do manualnej skrzyni biegow kupilem razem ze skrzynia i reszta gratow ale po odpaleniu gasnie bo immo go blokuje a nie vagiem wyciagnac kodu immobilaizera ..pewnie wiesz jak to zrobic i jakim programem ?bede wdzieczny za rade.Pozdrawiam
28-01-2015, 14:23
Post: #7
RE: Jak przeprogramować ecu ze skrzyni Automatycznej na Manualną ?
Vcds może też wyłączyć immo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
29-01-2015, 00:08
Post: #8
RE: Jak przeprogramować ecu ze skrzyni Automatycznej na Manualną ?
Czesc Wesol to mowisz ze mam wlozyc wlasciwy sterownik przeznaczony do manuala i wylaczyc wystarczy immo by jezdzic...jedynie auto bedzie nie zabezpieczone ale jak to zrobic podpowiesz?a moze wiesz jak wyciagnac z mojego immo kod jakim programem?vag tacho sobie poradzi ?bo mysle wlasnie by go kupic i zakodowac ten drugi sterownik to by zalatwilo sprawe ...podpowiesz?
08-02-2015, 21:37
Post: #9
RE: Jak przeprogramować ecu ze skrzyni Automatycznej na Manualną ?
Panowie jest ktos kumaty i podpowie jak przekodowac sterownik silnika i czym by zmienic ecu z 00033 na 00032 bede wdzieczny ...slisko sie zrobilo i esp by sie przydalo...pozdrawiam




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przekładka skrzyni automat- manual bynio204 0 510 21-01-2023 22:43
Ostatni post: bynio204

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name