Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak świateł stopu.
#1
Były i znikły światła stopu.
Sharan mk1, rok 2000, 1.9 tdi. Włącznik stopu pod pedałem sprawdzony, działa. Bezpiecznik ok. Gdzie jeszcze szukać problemu?
Odpowiedz




#2
W kablach z tyłu ?
Może masa się gdzieś straciła, musisz prześledzić schemat elektryki i poszukać prądu po kabelkach. W tych autach kable są wyjątkowo marnej jakości i lubią się gdzieś załamać Dodgy
Odpowiedz
#3
Szukałem schematu instalacji do mojego szarana, ale jakoś nie mogłem znaleźć, przez co oczywiście poszukiwania problemu są utrudnione.
Kontrolki od stopów na desce nie gasną. Na samym początku problemów z tymi stopami było tak, że raz działały, raz nie. Jak zauważyłem problem, to migała też kontrolka świec żarowych. W tej chwili nie mruga.
Dodatkowo jest problem z centralem drzwi pasażera. Raz działa, raz nie. Przelotka sprawdzona, kable ok. Wcześniej toś dłubał przy wiązce idącej do tylniej klapy, przewody są izolowane, niekróre wymienione. Może ma to jakiś związek z moimi problemami?
Odpowiedz
#4
A masz hak ? Pytam bo może ktoś gniazdo do przyczepy nieudolnie podłączał prrzecioł wiązkę i tam nie ma styku
Odpowiedz
#5
Jeśli jest hak i jakiś pseudoelektryk go drutował - to sprawdziłbym tę opcję.

Weż probówkę z kłujką i niech Ci ktoś naciśnie pedał (jak nie ma kto to cegła na pedał albo kawałek kija zaparty o fotel bedzie Twoim pomocnikiem) sprawdź wkłuwając się w przewody przed miejscem tych izolowanych przeróbek albo rozizoluj i sprawdź czy tu napięcie dochodzi. Na stykach lamp sprawdź tez czy masz masę tak jak @pretor Ci pisze weż "lewego plusa" obojętnie skąd aby był na stałe i pomacaj probówką styki żarówek stopu.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Odpowiedz
#6
a ja stawiam na czujnik , skoro kolega mówi ze już miał kontrolkę świec , u mnie też tak było ze na początku świeciła kontrolka ,ale później już nie ,myślałem ze jest dobrze ze światła są, ale okazało się ze nadal nie ma, po wyjęciu i wyczyszczeniu styków,już prawie drugi rok działa bez problemu,aha trzeba też troszkę podgiąć blaszki żeby lepiej stykały,.
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz




#7
Zgoda Marcin może i warto sprawdzić ponownie czujnik - ja po prostu przyjąłem założenie jak Kolega pisze i "wróżę" dalej z tym założeniem Smile
Cytat:Włącznik stopu pod pedałem sprawdzony, działa.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Odpowiedz
#8
Te czujniki to tak jak marcyb3 pisze .Wydaje sie że działają ale de facto troche nas oszukują także tez jestem za tym aby kolega podmienił na próbę i bedzie wiadomo na 100%.
Odpowiedz
#9
Robiłem dziada ale na regulacji mi starczyło i nie pamiętam - przypomnijcie Koledzy proszę bo nie mam schematu
Czujnik jest zwierny czy rozwierny ?
Jak to leci przez jakiś dodatkkowy przekaźnik czy wprost ze styków czuja na inst. i żarówy ?

Jak zwierny i wprost to nie trza podmieniać czuja. Zwierka na krótko i wiemy czy instalacja do samych lampeczek jest ok. jak nie świeca to "macanie" gdzie przerwa. A czuja na stół - omomierz lepszy bo pokaże dokłądnie ale bateria i żarówka też dadzą rade - trza obserwować czy tak samo mocno świeci i cykać czuja do znudzenia czy zaszwankuje.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Odpowiedz
#10
Czujnik sprawdzałem dwojako.
Generalnie wygląda na już zmieniony i całkiem świeży. Wg mnie czujnik jest rozwierny, czyli jak naciskamy pedał w czujniku robi się przerwa. Czujnik na stole - podłączony pod miernik na "dzwonienie" - dzwoni, kiedy powinien. Zamontowany w aucie, zdjęta wtyczka - to samo. Wtyczka zwierana i rozwierana - żadnych zmian.
Generalnie jakby kto chciał ponieść kaganek oświaty i wskazać mi, gdzie w necie leży schemat elektryczny do mojego szarana, albo podesłać na maila kapec@op.pl jak nie cały schemat to chociaż fragment "stop", będę zobowiązany.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego rutra_83 25 26,372 30-11-2023, 07:06
Ostatni post: wesol
  Zwarcie na akumulatorze VW Sharan: brak kierunkowskazów, wycieraczek, zamka centralne p4w3l 3 316 17-09-2023, 20:12
Ostatni post: Niemago
  Brak masy do BSI megaix 2 277 09-07-2023, 21:56
Ostatni post: Stefano
  brak awaryjnych,kerunków,oświetlenia kabiny i innych seat41 0 280 29-05-2023, 23:16
Ostatni post: seat41
  Brak podświetlenia zegarów sebter 17 11,559 17-02-2023, 19:32
Ostatni post: robsson
  Brak tylnych świateł przeciwmgielnych ukciak 10 796 09-01-2023, 19:20
Ostatni post: wesol
  brak prądu na radiu toldi0528@wp.pl 0 389 11-07-2022, 14:10
Ostatni post: toldi0528@wp.pl
  Sharan-brak świateł nadmuchu wycieraczek itp dar3k369 4 1,106 18-12-2021, 13:38
Ostatni post: dar3k369
  Brak podświetlenia deski rozdzielczej/zegarów Slawciu4don 19 9,564 01-09-2021, 20:37
Ostatni post: cierny
Sad Wymiana żarówki świateł długich alhambra server92 11 3,466 22-02-2021, 18:32
Ostatni post: Bogos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości