Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sharan turbina
#11
Nie. W MB dynamiczny test i wtedy będzie widać.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#12
jak wygodniej wyciągnąć turbo górą czy dołem
Odpowiedz
#13
i tak i tak sie da. Kiedys juz o tym gadalismy gdzieś. Ja tam z racji iz mam kanał to wole dołem. Teraz przy duzym turbo to tylko dolem. OD gory tylko dokrecam doplyw oleju i odsuwam na bok a reszte z dołu- splyw, rury dolotowe i wylotowetrzy srubki od kolektora i hejah. Umnie teraz sciagniecie turbo to jakies 15-20 minut. Wczesniej z racji iz trzeba z kolektorem wytargac to troszke jest zabawy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#14
(20-06-2015, 17:34)wesol napisał(a): i tak i tak sie da. Kiedys juz o tym gadalismy gdzieś. Ja tam z racji iz mam kanał to wole dołem. Teraz przy duzym turbo to tylko dolem. OD gory tylko dokrecam doplyw oleju i odsuwam na bok a reszte z dołu- splyw, rury dolotowe i wylotowetrzy srubki od kolektora i hejah. Umnie teraz sciagniecie turbo to jakies 15-20 minut. Wczesniej z racji iz trzeba z kolektorem wytargac to troszke jest zabawy.

Kolego proszę cię jakie 15-20 minut. W tym czasie to można podnieś auto zdemontować osłonę silnika, półoś z przedłużką lub przystawkę na tylną oś i rurę odkręcić wydechową . Jeżeli nie było ruszane turbo to czas wyjęcia mieści się od 3 do 4 h, górą dłużej , a spieczone nakrętki nie wszystkie dadzą się odkręcić po dobroci.
Odpowiedz
#15
Tak zgadza sie. 15-20 minut wyciagam moje turbo GTB2056 bo nie musze wyciagac kolektora. Wciagam rure od filtra powietrza do turbo- gora i dół na opaski skrecane czyli 2 minuty i sciagniete. Odkrecam podejscie oleju tu od gory, odsuwam przewod bo mam go w polowie elastycznego a nei jak serynie metalowy caly. Od dolu luzuje opaske od splywu oleju oraz opaski od róry sprezonego powietrza. Trzy srubki mocujace turbo do kolektora oraz trzy do wydechu i turbo mam na wierzchu. Nakretki mam w zasadzie nie jakies tam zapieczone wiec idzie dobrze. Czasami jak cos majstrowalem to bywalo tak ze po 4 razy turbo wyciagalem po pracy. Demontaz i montaz i jazda próbna. Teraz to pewnie jakbym mial zakladac jakas suszare od ASZ czy cos to raczej bymchyba zapodal jednak na dzielonym kolektorze czyli turbo AWX itp albo tak jak mam teraz GTB20 albo GTB17 bo tez dobre jest.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#16
Ja myślę, że kolega sebgol1977 w AUY ma serie a nie moda
Odpowiedz




#17
Tak wiem. ale z gory pisalem ze u siebie tak moge szybko zadzialac. w sumie to pamietam z epeirwszym razem to tez troszke sie umordowalem ze swoja seryjną. Wiadomo sruby trzeba palnikiem grzac. Chyba w zeszly tygodniu robilem kolegi passata B5 i tez wyciagalem suszare. To z demontazem, rozebraniem suszary, wyczyszczeniem, zalozeniem i jazda probną to wyszlo cos kolo 4 godzin tyle z epitolilismy troszke o starych czasach i jeszcz enaprawa tylnego sprysku szyby byla. A w passku b5 tez nie ma rewelacji. Za to u artheza zesmy razem wyciagali u neigo w sharanie afn to ja zaczelismy rano o 10tej i walczylismy z pompa wtryskowa, napinaczem paska i inne historie z ECM to z wyciagnieciem suszary torszke bylo problemów. Caly czas młotek, palnik i dzida. Zakonczylismy prace cos kolo 21szej. Tyle ze takie turbo co siedzi na aucie juz 18 lat to zawsze jest gorzej wyciagnąc. Ja np nie mam EGR'a i ukladzu wodnego od niego weic i mam wicej miejsca i nie musze tego jeszcze demontować. Silnik mam uproszczony do bulu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#18
to muszę się jeszcze w palnik zaopatrzyć żeby podczas wyjmowania nie było niespodzianek,czy do przytrzymania nypla górnej rurki muszę mieć jakiś dorobiony klucz czy standardowym podejdę
Odpowiedz
#19
plaska seidemnastka ale musisz boki podpilowac bo nie wejdzie inaczej. z tym ze tez dobrze jest podgrzac ta nakretke na tej rurce przed odkreceniem . Ja ostatnio w tym pasku to myslalem ze nie dam rady odkreci tej rurki tak byla skorodowana.palnik popukalem i poszlo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#20
ja mam 17tkę płasko-oczkową naciętą na grubość rurki tak jak klucz do przewodów hamulcowych sprawdza się świetnie
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  BVK - zregenerowana turbina - analiza logów DanielWroclaw 35 5,645 14-10-2023, 18:54
Ostatni post: wesol
  czy pada turbina pawel31 32 25,117 02-05-2023, 19:59
Ostatni post: krokodyl901
  Turbina Dawidsoon 0 361 22-09-2022, 15:20
Ostatni post: Dawidsoon
  Turbina - odcina, notlauf sharanista 271 211,744 29-04-2021, 08:59
Ostatni post: Mazur1908
  Demontaż Turbiny Sharan 1.9TDI, turbina Collega 32 41,545 07-02-2018, 20:26
Ostatni post: grażyny
  turbina po regeneracji lub używana mick 31 24,940 08-06-2017, 11:09
Ostatni post: Bogos
  turbina bolszewik1906 66 36,358 23-12-2016, 13:16
Ostatni post: wesol
  Turbina lukaszjurski 2 1,854 01-02-2016, 22:22
Ostatni post: wesol
Sad turbina pytanie kaskader 10 5,860 28-11-2015, 23:12
Ostatni post: wesol
  Turbina się wiesza? Krzysku 9 7,290 24-03-2014, 18:38
Ostatni post: Krzysku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości