Ocena wątku:
Wybór Nawigacji
10-01-2014, 21:10
Post: #21
RE: Wybór Nawigacji
W tej cenie zdecydowanie polecam smartfona. Np SGS III na Androidzie. Ja akurat korzystam z SGS IV i Automapy EU - rewelacja. Przeliczenie 500 kilometrowej trasy trwa pół sekundy, fiksa łapie błyskawicznie. Do tego jest także nawigacja Google, którą steruje się głosem. Zresztą, jest sporo programów nawigacyjnych na tą platformę, które można uzyskać nieodpłatnie. Jakość wyświetlacza nieporównywalnie przewyższa standardowe navi. Ponadto ma się telefon, aparat, internet, muzykę i wiele innych w jednym urządzeniu. Zatem jeżeli za takie pieniądze to smartfon, jeśli ma być sama nawigacja, to tak jak Koledzy piszą - za 200zł.
Reklama

29-05-2014, 22:23
Post: #22
RE: Wybór Nawigacji
Ja zakupiłem taką do motocykla ale używam ją także w samochodzie, ma darmowe aktualizacje map, czytelny ekran w promieniach słońca, prosta i szybka obsługa, jestem z niej bardzo zadowolony. http://allegro.pl/nawigacja-motocyklowa-...43805.html



MIG-MAG - PLAZMA - TIG
Nie mam czasu nic nie robić.
29-05-2014, 22:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2014 22:55 przez smok_wawelski.)
Post: #23
RE: Wybór Nawigacji
(09-01-2014 22:04)sheik napisał(a):  Jak kupować to tylko takie z darmowymi aktualizacjami. Z dokładnością bywa różnie nawet w tych droższych modelach.

Tak racja oszczędność na urządzeniu jest pozorna a później buli się ciężką kasę za mapy - należy to rozważyć przy wyborze.

Ja osobiście od lat używam Garmina i drogowo i turystycznie - ceny map Garmina niestety są dość wysokie, na szczęście sprawę na obszarze PL - ratuje darmowa b. dobra mapa UMP-pcPL, turystycznie stosuję ją z nakładką Szlaki - lub podobnymi darmowymi tworzonymi przez turystów np. na http://gpsmaniak.com.

Jeśli bym kupował dziś - to Garmin tyle że z nielimitowaną aktualizacją map.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
08-08-2014, 20:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-08-2014 00:25 przez adamlop.)
Post: #24
RE: Wybór Nawigacji
Ja mogę tylko powiedzieć jedno. Raz ominiesz korki dzięki usłudze Traffic i już nigdy nie wrócisz do pirata. Miałem taki przypadek na banie u Niemca, że widziałem awaryjne samochodów, po czym TomTom poinformował mnie, abym zjechał z trasy, pociągnoł równoległą do autostrady, po czym wpuścił spowrotem na autostrade przed korkiem. Banan na twarzy nie do opisania Big Grin
Aha, droga z Norwegii do Polski wciągneła całe 1,5 mb także jeśli chodzi o koszta połączenia internetowego to groszowa sprawa wyszło chyba 8zł za trase ponad 1000km
08-08-2014, 21:50
Post: #25
RE: Wybór Nawigacji
(08-08-2014 20:50)adamlop napisał(a):  Ja mogę tylko powiedzieć jedno. Raz ominiesz korki dzięki usłudze Traffic i już nigdy nie wrócisz do pirata. Miałem taki przypadek na banie u Niemca, że widziałem awaryjne samochodów, po czym TomTom poinformował mnie, abym zjechał z trasy, pociągnoł równoległą do autostrady, po czym wpuścił spowrotem na autostrade przed korkiem. Banan na twarzy nie do opisania Big Grin
Aha, droga z Norwegii do Polski wciągneła całę 1,5 mb

Zgadzam się z tobą w 100%, tylko TomTom Wink
17-08-2014, 17:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-08-2014 17:45 przez smok_wawelski.)
Post: #26
RE: Wybór Nawigacji
Funkcja Traffic niewątpliwie fajna
Tom Tom zrażał mnie kiedyś małymi możliwościami konfiguracji a szczególnie możliwościami konfiguracji pojazdu np. gabarytów.
Jak to obecnie wygląda ?
Jak jest z funkcją Traffic na terenie PL ?



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  tv w nawigacji ARTUROO26 22 8,447 09-05-2014 22:21
Ostatni post: DDiablo
  szukam mapy polski do nawigacji mcd amma 4 11,899 24-12-2012 20:11
Ostatni post: MGalaxy

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name