Ocena wątku:
centralny zamek nie działa z pilota
15-08-2020, 19:51
Post: #41
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Chodzi mi oto że jak wiesz otworzyć auto możesz z pilota zawsze nawet jak drzwi otworzysz na oścież. Niestety nie zamkniesz auta jak drzwi będą otwarte na oścież bo sterownik będzie widział że drzwi niezamknięte są. Tak samo jak kluczyk będzie w stacyjce lub co stanowi to samo że stacyjka będzie uszkodzona lub np było coś majstrowanie np przy radiu czyli kombinacja z zasilaniem radia po stacyjce (kabel żółty i czerwony złączony). Wtedy będą też takie objawy jak podajesz.
Skoro otwieranie z pilota działa to co chcesz programować? Pilot jest zaprogramowany tylko coś blokuje funkcje zamykania w module.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

15-08-2020, 20:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2020 21:17 przez Budzik.)
Post: #42
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Tak wyczytałem że problem się pojawia przy wymianie baterii, wtedy kodowanie i wszystko działa. Nie upieram się że to jest faktycznie klucz do sukcesu, może zbieg okoliczności.

Info czerpane z tego tematu i kopane na tym forum >>klik<<
Mam nadzieję że nie naruszyłem zasad forum, nie propaguje innych stron, link informacyjny Smile

Właśnie świeże logi mam gdzie pokazało:
01145 - Silniki zamka centralnego; otwieranie tylnych drzwi
29-10 - zwarcie z masą - Sporadyczny
W ostatnich tego nie było, w takim razie może przetarty kabel? Lece sprawdzać bo wszystko jest możliwe..

/edit

Po sprawdzeniu wiązka w drzwiach tylnych jest ok, spojrzałem na przednie i znalazłem urwany biały kabel, po złączeniu na chwilę bez zmian, przeskanuję schematy zobaczę od czego on jest..
15-08-2020, 22:01
Post: #43
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Słuchaj. Pilot ci dziala. I tu wyprogramowanie go i ponowne zaprogramowanie w centralce nic nie da. Albo on jest zaprogramowany albo nie. Tu wymiana baterii nie ma nic do rzeczy. Możesz nawet baterie wyciągnąć na tydzień z pilota. Programujesz auto by widziało/rozpoznawało kluczyk i na niego reagowało. To czy ty z tym kluczykiem wyjedziesz do Afryki na tydzień i auto się nie będzie widziało z kluczem nie ma znaczenia. Nowy klucz z ASO też ci nic nie pomoże. Link z forum forda gdzie też bywam ma tam kolega inny problem. Zrozum że masz u siebie probl z zamknięciem auta a nie z otwarciem. Nie zamkniesz auta nawet nowego jak drzwi będą otwarte czyli może byc krańcówka walnięta lub zamek lub kabloteka. W sga jest osobną krańcówka więc od nich powinieneś zacząć
Potem kabloteka do sprawdzenia. Nie tylko w trąbie słonia. Poza tym to np tylna klapą ma wiązkę z klapy łączoną na słupku w bagażniku. Weź ją odepnij tak by tylna klapa była rozłączona i wtedy testuj centralny. Może być tak że tam robi jakiś problem. Inaczej się tego nie naprawia. Żadnym kodowaniem tego nie naprawisz.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-08-2020, 22:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2020 22:25 przez kalamb.)
Post: #44
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Błąd 01145 dość dokładnie mówi w czym problem. Wychodzi na uszkodzony silnik/mikrowylacznik zamka. Może być tez krańcówka jak wspomniał wesol. I tu żadne programowanie nie pomoże. Sprawdź jeszcze czy sa dobrze dokręcone okrągłe wtyczki wielopinowe w słupkach luz może powodować dostawanie się wilgoci i osadzanie patyny na pinach,
15-08-2020, 22:49
Post: #45
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Sugerowałem się wypowiedzią "Szczur27", 3 i 5 postu gdyż wydał mi się bliźniaczo podobny do mojego Smile Już mniejsza o to, nie upieram się przy tym jak pisałem więc pomińmy temat kodowania Smile

Wesol wspominałeś o kombinacjach z radiem i stacyjką, od 3 lat tam nie zaglądałem, więc odpada.
Samochód otwieram pilotem- zawsze działa, nie zamyka się z pilota, nie świeci wtedy kierunkami i nie słychać przekaźnika.
Zamek w klapie był wymieniany 3 miesiące temu razem z klapą (stan wizualny wzorowy, czysty, ładnie gładko działający).

Jutro tak jak radzicie odepnę krańcówki i będę sprawdzał po kolei kable i odłączał zamki, klapę. Jak to będzie problem uszkodzonego zamka/krańcówki to powinno z automatu zacząć działać.
Tym bardziej możecie koledzy dobrze prawić, gdyż przed chwilą przy próbie zamknięcia przyciskiem w drzwiach zamknął wszystkie drzwi, a po 3 sekundach otworzył i tak w kółko.. Wczoraj jeszcze zamykałem tak auto, dziś już nie działa.
28-10-2020, 11:43
Post: #46
RE: centralny zamek nie działa z pilota
Koledzy,
proszę o podpowiedź:

Objawy: jednocześnie przestał działać centralny zamek z pilota oraz zamykanie i otwieranie jednych drzwi. Czyli centralny działa tylko z kluczyka (zarówno drzwi, jak klapa), ale na wszystkie drzwi oprócz jednych.

Pytanie: czy jest możliwość, że to jest jedna awaria o dwóch objawach?
(Że są możliwe dwie osobne awarie, to jest oczywiste - nie muszę pytać)

Pojawiło się w jednym czasie, bateria w pilocie sprawdzona, dioda na pilocie świeci, zasięg nie ma nic do rzeczy - próbowałem nawet przy samochodzie. Zmian w samochodzie nie przypominam sobie ostatnio.

Huh
28-10-2020, 11:57
Post: #47
RE: centralny zamek nie działa z pilota
Wydaje mi się że są powiązane.
28-10-2020, 12:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2020 12:34 przez kalamb.)
Post: #48
RE: centralny zamek nie działa z pilota
Czerwony może być jedna, możliwe, ze dwie trudno to ocenić bo za mało danych. Krańcówka, zamek kable w przelotce do sprawdzenia w drzwiach które „milczą”. A co do pilota może to być powiązane ale nie musi. Trzeba by podpiąć vaga i zobaczyć co powie.
Masz Waść może fabryczny alarm?
01-03-2023, 13:54
Post: #49
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
(15-08-2020 22:01)wesol napisał(a):  ...Nie zamkniesz auta nawet nowego jak drzwi będą otwarte czyli może byc krańcówka walnięta lub zamek lub kabloteka. W sga jest osobną krańcówka więc od nich powinieneś zacząć...

Wygląda na to, że mam podobny problem. Gdzie fizycznie znajduje się ta krańcówka?
10-04-2024, 11:31
Post: #50
RE: centralny zamek nie działa z pilota
VW Sharan 2006 mam problem z zamykaniem drzwi kierowcy pilotem. Zamykanie działa jakby na odwrót, tzn. jak na pilocie kliknę zamknij, to zamyka wszystkie drzwi, a kierowcy otwiera. Jak kliknę otwórz, to dzieje się odwrotnie: wszystkie otwiera, a kierowcy zamyka. Ponadto zauważyłem, że tak jakby zamykanie / otwieranie drzwi kierowcy działa ciężej (czasami klamka wcale się nie rusza). Od czego zacząć poszukiwania usterki?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie działa podnoszenie szyby adrianb 7 514 15-10-2023 08:21
Ostatni post: adrianb
  Centralny zamek damiann1990 11 956 06-08-2023 19:58
Ostatni post: wesol
  domykanie szyb z pilota xxxx 8 3,719 17-04-2022 20:08
Ostatni post: kisand
  sharan 1,8T AJH nie działa wentylator potrzebny schemat podłączenia wentylatorów Guma 2 876 04-09-2021 11:50
Ostatni post: Guma
  Parktronik nie działa dadi 16 7,926 10-04-2021 16:17
Ostatni post: jasiug23
  zamek klapki wlewu paliwa nie zamyka go2-jacek 3 1,306 03-05-2020 10:19
Ostatni post: go2-jacek
  Nie działa tempomat i zmiana funkcji komputera Gutecky 3 1,229 09-03-2020 15:43
Ostatni post: kalamb
  Znikające kierunki/centralny zamek/wycieraczki... ArekO 5 3,362 29-02-2020 16:32
Ostatni post: kalamb
  Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. andreek01 151 52,369 14-02-2020 23:29
Ostatni post: pawelostry1
  Centralny zamek - otwiera/zamyka wybiurczo, nie otwiera/nie zamyka wszystkiego, tylko niektóre itp. spuki1 175 41,132 23-12-2019 15:33
Ostatni post: klimek_89

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name