Ocena wątku:
centralny zamek nie działa z pilota
03-10-2014, 19:18
Post: #11
RE: VW Sharan 2004 rok - nie działa centralny zamek z pilota
Prosze bardzo. To kwestia pomyslunku. Wczesniej nie przywiazalem do tego tematu uwagi i tylko go obserwowalem. Zawsze jest tak ze trzeba myslec co ma wplyw na jaąś rzecz. Jak wiemy bezsensem by bylo by przy kluczyku w stacyjce dzialal centralny. Tak samo ten podstawowy blad z radiem wieloktrotnie sie czyta jak ludzie tam kombinuja i nie wiem po co. Wstarczy tam dwa kabelki plusowe( te od strony radia) spiac razem i dac na jeden staly plus i mamy radio dzialajace bez problemu. Wskazwoka do tego bylo to ze podales ze otwierac otwierasz ale zamknac nie mozesz z pilota.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

03-10-2014, 20:25
Post: #12
RE: VW Sharan 2004 rok - nie działa centralny zamek z pilota
Znajomy podłączył radio zgodnie ze schematem ... Po Twoim poście wypiłem radio i wszystko wróciło do normy. Radyjko miało 2 + (zasilanie i pamięć), odciąłem pamięć i zmostkowałem z zasilaniem ... i wszystko działa jak należy. Nie ma to jak schemat Smile
03-10-2014, 21:27
Post: #13
RE: VW Sharan 2004 rok - nie działa centralny zamek z pilota
Nic tylko pogratulować kol. wesol za trafne rozwiązanie tematu, a przy okazji i ja się czegoś nowego nauczyłem. Fajny temat bo z heppy end. Pozdro
09-04-2015, 23:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2015 23:07 przez ashashi.)
Post: #14
RE: VW Sharan 2004 rok - nie działa centralny zamek z pilota
Witam,
Jestem na forum po raz pierwszy, choć od ok. 2 miesięcy przeglądam je intensywnie i korzystam z porad bardziej doświadczonych kolegów. Jeśli zamieściłem post nie w tym miejscu lub moje pytanie jest banalne, to prosze o wyrozumiałość. Ale do sedna:
Mam Alhambrę 2.0 benzynka z 2002 roku, nie działa do końca prawidłowo sterowanie centralnego zamka z pilota. Auto otwiera się z pilota normalnie, ale jest problem z zamknięciem. Wczytywałem pilota wg instrukcji z forum, ale problem jest ciągle ten sam. Ostatnio zaobserwowałem pewna prawidłowość: gdy postawię Alę na podjeździe do garażu przodem do wyjazdu (tzn. pod górkę), to zamykanie z pilota działa. Gdy stoi na równym lub odwrotnie - przodem w dół już nie działa.
Proszę o pomoc, może któryś z bardziej doświadczonych kolegów będzie miał jakiś pomysł co może być przyczyna tego zjawiska i zasugeruje jak to rozwiązać.
P.s. mam tylko jeden kluczyk typu scyzoryk.
22-04-2015, 22:01
Post: #15
RE: VW Sharan 2004 rok - nie działa centralny zamek z pilota
Witam proszę o informacje czy po n/w opisie można przypuszczac że spaliłem moduł konfortu. Sprawa wygląda następująco z dnia na dzień przestał działac centralny zamek. Postanowiłem że sam się wezmę za naprawe i zacząłem od przelotki w drzwiach kierowcy. Patrze a tam przerwany gruby kabel czerwono-żółty. Postanowiłe że go jakoś połacze. I tu zaczeł sie scchody. Ni jak nie mogłem połaczyc tego przewodu. Zaczałem przelotkę odręcac ale po kilkunstu obrotach przelotka polużniła się na karoseri ale co z tego jak kable się pobkrękcały i napieł. Jeszcze przed tym odkrecaniem przelotki sprawdziłem napięcie na tym przerwanym kable i było. Pomimo że przelotka poluźniła się na od strony karoserji nie mogłem jej i tak wyciągnąc. Postanowiłem że ją spowrotem zakrece. Naciągnąłelem kominerkami kabrl i załozyłem kostkę na ten kabrl i drugą strone też. Po tej zabawie teraz już nic nie działa. Nie ma napięcia na tym kablu i kibel nic nie działa centralny lusterka szyby kierunkowskazy przy zamykaniu diody podswietlania panela sterowania nic a nic bezpiecznik 32 i 2 całe zmienione na inne. Przeciez robiłem to na ściągniętej klemie minusowej. Jest tam w tej przelotce jeszcz brązoy który ma widoczne pęknięcie izolacji ale trzyma się razem. Może przy panelu spadła kostka. Proszę o radę jak sprawdzi bsi moze jakies pomysły. kluczyk prawidłowo zakodowałem
23-04-2015, 10:36
Post: #16
RE: VW Sharan 2004 rok - nie działa centralny zamek z pilota
Jak przekręcałeś przewody wokół osi to pewno któryś się urwał i nie łączy. Żeby wyjąć wtyczkę z gniazda w słupku to nie kręcimy przelotką tylko tym kółkiem z uzębieniem obracamy w lewo i wychodzi z gniazda wtyczka.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
23-04-2015, 22:44
Post: #17
RE: VW Sharan 2004 rok - nie działa centralny zamek z pilota
kostkę poprawiłem wszystko wróciło do normy oprócz centralnego podejrzenie na bsi do pewnie do wymiany wymiany
24-04-2015, 21:59
Post: #18
RE: VW Sharan 2004 rok - nie działa centralny zamek z pilota
Chodzi o to, że jak obkręcałeś całą kostkę, to być może po jej drugiej stronie kable ukręciłeś. Przecież problemy zaczęły się po naprawie.Big Grin Kabelki w przelotkach sztukujemy, bo może ich brakować na zwykłe polutowanie. Fakt są długie, ale po to, żeby się odpowiednio załamywać. Modułu nie posadziłeś, bo wszystko jest zabezpieczone tymi mniejszymi bezpiecznikami. No, chyba że, coś przy bezpiecznikach drutem majstrowałeś, ale na to już sam sobie odpowiedz.
21-08-2015, 13:46
Post: #19
RE: VW Sharan 2004 rok - nie działa centralny zamek z pilota
Witam ponownie. Po poczytaniu paru postów powyżej i kilku próbach wyszło, że centralny nie zamyka się z pilota bo bruździ radio (blaupunkt seatle rdm 169). Odpinam radio centralny działa, radio przypięte i cz raz działa raz nie.
Pisaliście koledzy, że wystarczy połączyć jakieś przewody plusowe od strony radia ze sobą połączyć i podpiąć pod jeden "+". Proszę o więcej szczegółów. Poniżej kilka fotek z mojej kostki zasilającej - które przewody połączyć i do którego je podpiąć.
Z góry dziękuje za Wasza pomoc (dzięki temu forum i zamieszczanym tu informacjom przez doświadczonych kolegów, rozwiązałem już parę problemów w mojej Ali).
   
   
   
   
17-09-2015, 12:03
Post: #20
RE: VW Sharan 2004 rok - nie działa centralny zamek z pilota
czesc mam problem od niedawna otóż centralny zamyka się automatycznie chyba po minucie albo dwóch nie wiem dokładnie ale wkurza mnie to coś robie przy aucie a to sie zamyka. Ktoś wie jaki jest problem ?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie działa podnoszenie szyby adrianb 7 514 15-10-2023 08:21
Ostatni post: adrianb
  Centralny zamek damiann1990 11 958 06-08-2023 19:58
Ostatni post: wesol
  domykanie szyb z pilota xxxx 8 3,720 17-04-2022 20:08
Ostatni post: kisand
  sharan 1,8T AJH nie działa wentylator potrzebny schemat podłączenia wentylatorów Guma 2 877 04-09-2021 11:50
Ostatni post: Guma
  Parktronik nie działa dadi 16 7,926 10-04-2021 16:17
Ostatni post: jasiug23
  zamek klapki wlewu paliwa nie zamyka go2-jacek 3 1,306 03-05-2020 10:19
Ostatni post: go2-jacek
  Nie działa tempomat i zmiana funkcji komputera Gutecky 3 1,229 09-03-2020 15:43
Ostatni post: kalamb
  Znikające kierunki/centralny zamek/wycieraczki... ArekO 5 3,363 29-02-2020 16:32
Ostatni post: kalamb
  Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. andreek01 151 52,370 14-02-2020 23:29
Ostatni post: pawelostry1
  Centralny zamek - otwiera/zamyka wybiurczo, nie otwiera/nie zamyka wszystkiego, tylko niektóre itp. spuki1 175 41,137 23-12-2019 15:33
Ostatni post: klimek_89

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name