Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klakson - trąbi cały czas
#1
witam,
sytuacja wygląda tak:
Sharana kupiłem mniej więcej rok temu, po ok. 2 miesiącach przestał mi działać klakson - no dobra, podobno niektórym się to zdarza - znalazłem odpowiedni bezpiecznik, wymiałem i mogłem trąbić Smile

2 tygodnie temu przejechałem przez muldę na osiedlu (wcale nie szybko) i na kilka sekund włączył mi się klakson dobra, zdarza się - jechałem jednak dalej i po 3 km włączył się już na dobre (czyli pozostałe 2 km) jechałem wzbudzając zdziwienie innych kierowców i pieszych Smile

czyli było tak - kluczyk w stacyjce - klakson trąbi, wyciągnę kluczyk, jest cisza. Wyciągnąłem więc bezpiecznik od klaksonu i teraz jeżdżę bez trąbki :/
Dodam jeszcze, że po wyjściu z samochodu, po prawej stronie (od pasażera) czuć było dość charakterystyczny smród topionych kabli/plastiku.

Może ktoś miał taki przypadek, albo może ma jakiś pomysł, co to może być, albo gdzie tego szukać?

Dodam jeszcze, że Sharan nie ma alarmu - albo przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo Wink

kazix
Sharan 1.8T | 1999 | LPG BRC | 250 tyś
Odpowiedz




#2
kolego może się zwarcie zrobiło przy kierownicy?? albo możesz mieć oryginalny alarm, najszybciej można sprawdzić czy na słupkach "B" u góry masz czujniki za taką siateczką,albo czy jest klakson na podszybiu po środku, ewentualnie spaliła się wiązka od klaksonu , a jak za pierwszym razem spalił ci się bezpiecznik to włożyłeś taki sam czy mocniejszy ??????
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#3
Może się przekaźnik skleił?
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz
#4
witam i dzięki za odpowiedź…

przyznam, że jestem samochodowym analfabetą, niestety :/
bezpiecznik był 10 i na taki też wymieniłem, może jak powiecie, gdzie jest ten słupek "B", to sprawdzę, czy jest coś za tą siateczką Smile
klakson prawdopodobnie jest gdzieś po stronie pasażera - może tam szukać, tylko prosiłbym o podpowiedź, jak w ogóle wygląda cały mechanizm?

przypomniało mi się, że jak samochód trąbił i nacisnąłem na klakson, to wciskał się (czyli to raczej nie przycisk w kierownicy) i wtedy trąbił jeszcze głośniej?

trzeba zacząć od któreś strony - może lepiej od tej, która śmierdziała - czyli gdzieś za lampą pasażera szukać?

pozdrawiam i dzięki
kazix
Sharan 1.8T | 1999 | LPG BRC | 250 tyś
Odpowiedz
#5
(20-06-2014, 22:47)kazix napisał(a): witam i dzięki za odpowiedź…

przyznam, że jestem samochodowym analfabetą, niestety :/
bezpiecznik był 10 i na taki też wymieniłem, może jak powiecie, gdzie jest ten słupek "B", to sprawdzę, czy jest coś za tą siateczką Smile
klakson prawdopodobnie jest gdzieś po stronie pasażera - może tam szukać, tylko prosiłbym o podpowiedź, jak w ogóle wygląda cały mechanizm?

przypomniało mi się, że jak samochód trąbił i nacisnąłem na klakson, to wciskał się (czyli to raczej nie przycisk w kierownicy) i wtedy trąbił jeszcze głośniej?

trzeba zacząć od któreś strony - może lepiej od tej, która śmierdziała - czyli gdzieś za lampą pasażera szukać?

pozdrawiam i dzięki
kazix

Kolego słupek "B" jest koło kierowcy, a ta siateczka jest przy suficie , klakson trąbił ciągłym sygnałem czy przerywanym???bo jeśli ciągłym to raczej nie alarm bo alarm jest przerywany . klakson znajduje się po prawej stronie za halogenem lub jak kto woli za kratką , może taśma przy kierownicy się padła to też warto sprawdzić
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#6
Trąbki czyli klakson jest zamontowany pod zderzakiem od strony pasażera obok osuszacza od klimy. Pewnie poszła wiązka lub kostka jak przejeżdżałeś przez muldę i zrobiła się zworka. Jest tam dwie trąbki obok siebie.Smile
Odpowiedz




#7
witam,

przepraszam, że dopiero teraz odpisuję - wakacje, itp.

trąbki były do wymiany, razem z osuszaczem od klimy - "ruda je pożarła" Sad

pozdrawiam i dzięki
kazix
Sharan 1.8T | 1999 | LPG BRC | 250 tyś
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Wycieraczki przód/nie działają/działają cały czas/inne problemy/schemat alhambra111 156 71,041 05-01-2019, 16:46
Ostatni post: zager123412
  Galaxy - Sam trąbi na parkingu Camillo 4 2,035 18-03-2017, 01:41
Ostatni post: PabloLG
  Cały czas grzeje? Grzesiek75 2 2,134 08-10-2015, 21:15
Ostatni post: mamwi
  Klakson-nie działa - prośba o pomoc mirazz 8 5,213 08-06-2014, 14:07
Ostatni post: moherydz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości