Ocena wątku:
Syczenie od strony kierowcy ok. 3tys.obr.
28-08-2014, 13:20
Post: #1
Syczenie od strony kierowcy ok. 3tys.obr.
Witam,
od tygodnia w moim Szariku zaczęło coś syczeć od strony kierowcy.
Mianowicie, od ok.2800 do 3200/3300 obr. w momencie gdy się załączy turbina, czy dostanie ciśnienia, nie wiem jak fachowo to określić, niezależnie na jakim biegu jadę, słychać taki syk, szmer powietrza, w tej fazie obrotów właśnie, no i jak jest już rozpędzony i w danym momencie dołożę gazu zasyczy i nadal cisza.
Nie wiem co jest tego przyczyną, wszystkie przewody od ciśnienia sprawdzone, niektóre wymienione, za zbiorniczkiem płynu chłodzącego, ta tzw. gruszka od podciśnienia też ok. przewody idące przy filtrze paliwa też ok, węże intercoolera też okSmile Nie mam pojęcia co może być nie tak, pod maską przy podszybiu są takie dwa zawory ciśnieniowe, czy sterowniki, być może któryś z nich ma winę, ale jak już mówiłem, wszytko sprawdzone, nawet dzisiaj, bo byłem na wymianie oleju i filtra, no i nie wiadomo co to na chwilę obecną może być, dodam że auto nie kopci, nie straciło na mocy, więc zbytnio nie ingerowałem w ten "syk", może ktoś z Was miał taki przypadek lub coś podobnego? A może w złym miejscu szukam, ale wyraźnie od strony kierowcy to słychać.
Aha... Posiadam komputer, ale licznik wyjąłem i sprawdziłem ten wężyk, który jest podpięty do komputera, no i ten jest też ok, chyba że jest gdzieś przetarty między komorą silnika a deską rozdzielczą albo przy wejściu do kabiny, chociaż to mało prawdopodobne, całą deskę pod kierownicą też zdjąłem no i na tyle co go widziałem wyglądał w porządku. Ale dźwięk dochodzi, jakby to miało miejsce gdzieś przy szybie, nie z dołu.
Zauważyłem to na trasie, wyjechałem z terenu zabudowanego, przyspieszam i coś mi nagle zasyczało Big Grin
Pozdrawiam Smile
Reklama

28-08-2014, 15:58
Post: #2
RE: Syczenie od strony kierowcy ok. 3tys.obr.
szukaj w kabinie na pedale hamulca , prawdopodobnie serwo
28-08-2014, 23:39
Post: #3
Syczenie od strony kierowcy miedzy 1800 a 3000obr.
Przepraszam moi drodzy, źle podałem fazę obrotów, średnio od ok. 1800 do ok. 3000, w zależności od prędkości oczywiście i biegu, wiadomo na 3-biegu najbardziej efektywne.
29-08-2014, 07:39
Post: #4
RE: Syczenie od strony kierowcy ok. 3tys.obr.
Nieszczelnosc na rurach od turbo do kolektora ssacego. Po drodze masz tez IC i on moz ebyc nieszczelny.Sprawdzaj jeszcze raz całośc bo tu musi byc gdziesz dziura.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Syczenie przy przyspieszaniu spuki1 8 10,099 07-07-2014 14:04
Ostatni post: jarek_1981
  Drzwi kierowcy Przycisk . Sharuś 4 3,191 26-04-2013 13:28
Ostatni post: Sharuś
  Drgania pod fotelem kierowcy patrykjanek 6 6,250 22-08-2012 11:08
Ostatni post: patrykjanek

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name