Ocena wątku:
AFN głośny klekot
27-08-2014, 23:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2014 23:59 przez Gostas.)
Post: #1
AFN głośny klekot
Witajcie, mam pytanko odnośnie 1.9 TDI AFN, jako że jest to mój pierwszy Diesel dźwięk silnika nie wzbudzał moich podejrzeń, fakt klekocze głośno, lecz nie przeszkadzało mi to, natomiast teraz budzi to moje ździwienie dużo moich znajomych a nawet znajomy mechanik gdy podjeżdżałem autem rzucał tekstem "chodzi jak traktor". Auto ma moc, rozwija dobrą prędkość, dobrze przyspiesza, więc nie wiem w czym problem. VAG błędów nie pokazuje, w nastawach itp nie sprawdzałem nie do końca się na tym znam. Miał ktoś z was podobną sytuacje? Rozumiem że takie coś nie jest normalne dla TDI ?
Jeśli nie powinienem tego zignorować od czego kontynuować szukanie przyczyny? Pozdrawiam ! Smile

Dodam że auto ma 320 tyś przebiegu według licznika* Smile
Postaram się nagrać w jakiś sposób dźwięk.
Reklama

28-08-2014, 09:48
Post: #2
RE: AFN głośny klekot
A czy sprawdzałeś czy niema ,,dodatkowych -otworów ,,w układzie wydechowym ??
28-08-2014, 21:40
Post: #3
RE: AFN głośny klekot
Sprawdź może jak wygląda kąt wtrysku:



Tylko na rozgrzanym silniku
A rozrząd wymieniałeś?



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
28-08-2014, 21:51
Post: #4
RE: AFN głośny klekot
Nie rozrządu jeszcze nie ruszałem, wymieniłem jedynie na razie paski klinowe, został mi jeszcze do wymiany napinacz i pasek rozrządu.
Nagrałem filmik https://www.youtube.com/watch?v=fXYHtpum7Kg
Pisk pochodzi od sprężarki klimy, zauważyłem również że pod nakrętkami od pokrywy zaworów bardzo się poci chyba czas wymienić gumy Smile
28-08-2014, 22:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2014 22:49 przez moherydz.)
Post: #5
RE: AFN głośny klekot
Posłuchaj mojego bo sporo dodatkowego hałasu u mnie generował walnięty napinacz:



Dodatkowo wymieniłem łożysko na kole pasowym klimatyzacji bo miało luz i szumiało.
Do nie dawna miałem to samo jeśli chodzi o uszczelkę.



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
28-08-2014, 22:51
Post: #6
RE: AFN głośny klekot
Jak dla mnie słyszę, napinacz i rolkę napinacza, rozrząd powinieneś mieć wymieniony przy 300000km spójrz na pasek bo według mnie masz na filmie ślady od nacisku napinacza no i sprawdź rolkę alternatora, ale mus to rozrząd.
Zacznij od rolek. Napinacz od lewej strony ma gumę na której może powstawać tak zwane koszenie.



Arthezz Listonosz In-Post
28-08-2014, 23:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2014 23:18 przez Bogos.)
Post: #7
RE: AFN głośny klekot
Jak dla mnie to słyszę -popychacze hydrauliczne ,jakiś pisk rolki (napinacz) . no i ta rura od zasysania powietrza na filtrze.Tam chyba coś musi brakować jakiegoś zakończenia bo wydaje mi sie że chyba tak orginalnie nie jest? a to najbardziej daje odgłos traktora.

Właśnie sobie przypomniałem że ta rura od filtra ma być połączona w pas przedni elastyczna rurą z wygłuszeniem. Założysz to a na pewno różnica będzie że hej. nara




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dziwny głośny dźwięk spod maski quent 6 3,539 22-09-2015 14:17
Ostatni post: pawelstolik

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name