Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuner
#1
Gdyby ktoś potrzebował zrobić dawkę a przy okazji dodać mocy (w b.dobrej kasie) swojej bryczce to mogę pomóc. Ja już jestem po zabiegu i mogę polecić gościa.

Pisze drugi wątek bo nie mogłem jakoś odświeżyć mojego poprzedniego.

http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=5736
Odpowiedz




#2
Jakiś wykresik ;-)?
Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz
#3
Wykresu wam nie podam ,bo nie mam. Ecu wysyłałem.Tutaj mówimy o sam.na zwykłej pompie np.AFN,1Z,ASV . Znam trzy afn-y które gość robił ponad 3 lata temu i nic sie nie dzieje a moje to juz drugie u niego także nic na siłe.
Odpowiedz
#4
ale dretwy soft nie oznacza ze musi sie cos sypac w silniku. Pomiar mocy i przebieg tego wykresu jest ze tak powiem tylko dowodem na dobra robote tunera. Kto to robil jest tu wazne bo tak jak wyslanie ECU do jakiegos dobrego tunera jak masters czy goodhope i innych znanych nie wiąże sie z tym ze jest jakies ryzyko i bedzie soft zrobiony na 90% pozadnie tak u tunera poczatkujacego. slabego bedzie to juz raczej duza szansa ze moze byc kicha.

Jzu tu pisalismy o gosciu ze Szczecina znanym jako Leo i wiele dobrego tez slyszalem o nim i na forum golfa itp. Tez dziala od wielu lat i dysponuje hamownia na kolo. Wiedzy jednak nie posiada za duzo i wiele aut tez trzeba bylo poprawiac po nim. Moze soft zrobic na aucie seryjnym to jeszcz ejak cie moge ale co gdy ktos wladuje tam big turbo, FMIC, wydech, przeplywka wieksza, i jeszcze jak ktos chce wykastrowac DPF'a.

MAstersowi hamownia nie potrzebna by zrobic pozadny soft nawet o trzeciej w nocy do VP'ka czy nawet do 1.9 tdi PD

Posciagac głupawo limitery to wielu pseldo-tunerów lubi praktykowac. Ja na to sie nie godze. Zreszta o czym my tu mowimy- soft do vp kosztuje 700 zl to ile taniej jest u tego goscia o 300 zl?? Jakby nawet robil za 100 zl to bym na to nie poszedł. Jak to pózniej diagnozowac takie auto po takim wirusie??
Bede nastepne auto chipowal i na bank udam sie ponownie do Gdanska mimo ze mam tam ponad 300 km w jedna strone. To czy to bedzi ekosztowac kafla plus paliwa za 200 zl pójdzie to trudno. BEdzie pozadnie zrobione.

Jednakże kazdy ma swoj rozum i swoje wybory.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Wesol - to ile powinno kosztować zrobienie dawki i softa do afn tak rozsądnie???
Ja tylko powiem że gość nie jest jakimś tam laikiem w te sprawy i ma firmę zajmującą sie tymi rzeczami a jest elektronikiem sam+rajdy samoch, a osobiście go znam 4lata.Hamownie może ma ale go nie pytałem. Jezdziłem już wieloma autami niby z chipem to więcej było dymu niż mocy ale to nie oto chodzi. U mnie w Rzeszowie pytałem Tunera to za samą dawkę mi krzykną 500zł hahahaha.
(01-07-2014, 22:32)wesol napisał(a): Bede nastepne auto chipowal i na bank udam sie ponownie do Gdanska mimo ze mam tam ponad 300 km w jedna strone. To czy to bedzi ekosztowac kafla plus paliwa za 200 zl pójdzie to trudno. BEdzie pozadnie zrobione.

Jednakże kazdy ma swoj rozum i swoje wybory.

Ja mam do niego 450km i tez tam będę chipował następne auto.

Jeszcze jedno. Proszę nie traktować tego posta jako reklamę konkretnego tunera. Piszę to dla tego że niektórzy żądają wielką kasę za coś co inni robią o wiele taniej a według mnie w cale nie gorzej.
Odpowiedz
#6
wlasnie jestes w bledzie z enie gorzej. Nie znam tego goscia co podajesz ale tu chodzi o wiedze i temat zglebiony w danym typie motorów. Czy gorzje czy nie gorzej to nie wiadomo. Są fora i tunerów i fora gdzie czasami mozna sobie poczytac o roznych pryzpadkach. POlecam form mastersa bo tam nieraz bywaly takie ordzynki jak ktos przyjezdzał po chipsie od pana Henia i zamiast +30 bylo +4 konie potem masters pokazywal jak ktos tu namajstrowal i posciagal limitery a auto wcale lepiej nie jechalo. Tma sa dokladnie opisane sytuacje. Tam tez ludziska wrzucaja mapy i prosza by ktos rzucil okiem. Potem wychodza takie rzeczy ze sory ale ten chips nie mial prawa dobrze wplywac na prace silnika. Byly przypadki nawet ze zapychal nagminnie dpfa czy inne historie. NAwet byo raz czy dwa o boxach ile to daje w niektorych autach.

Ceny sa rozne i rozniaste. DO VPka czy tych PDków jak unas to ceny sa w okolicy 700-800 zl mysle ze to nie ma tragedii. /ja robilem w Tune Up bo Robert jest obeznany w temacie ale nie zadziera nosa. Jeszcze pare lat temu mial jak dobrz epamietam ibize najmiocniejsza w PL zdaje sie cos kolo 270 koni i silnik tez tdi VP. Tez zmeinai auta jak rekawiczki. Aktualnie z tego co wiem to ma atre H 1.9 cdti 150 KM zmodzona na 210 km bo wtryski tamuja dalsze przyrosty. Beda wtryski to peknie duzo wiecej.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
No nie zartuj roznice miedzy 4 a 30koni to bym chyba zauwarzyl, zreszta jakby mialo byc tak jak piszesz to bym nawet tego posta nie pisal.Forum mastera znam.Nie bende dyskutowal o jakisich limiterach bo sie na tym nie znam,jestem tylko bardzo zadowolony z kolejnego chipsa ktory ma moc ,nie dymi ,i ladne ma odejscie jak na tdi przystalo.
Pozdro
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tuner z Podkarpacia ?? Bogos 0 835 15-05-2014, 00:14
Ostatni post: Bogos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości