Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Półosie i przeguby
#31
czyli z audi bierzemy tylko przegub wewnętrzny a półoś regenerujemy ewentualnie używany oryginał z młodszego rocznika zakładamy a jak przegub wew. jest w dobrym stanie to nie ma potrzeby wymiany zgadza się ? Smile
Odpowiedz




#32
tak zgadza sie. Tylko mala uwaga mamy 2014 rok wiec nie wiem z jakiego mlodszego rocznika mila by byc dobra ta półoś bo bedzie i tak miala gdzies ze 5 lat albo wiecej. Realnie to gdzies ze 10 lat i nakulane conajmniej 300 tys km wiec wiadoma sprawa.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#33
wiesz mój jest rocznik 2001 i ma koło 400 tys a półoś była już wymieniana mechanik mówił bodaj na topran-a czy coś takiego także sam widzisz , pytanie czy badziew reanimować czy szukać ori używki
Odpowiedz
#34
japier... i pomyśleć, że i mnie to czeka już niedługo grrr......
mam strasznie dziwne objawy , jak jade na równym gazie np na II biegu i chce utrzymać 30 km/h to takie luzy są gdzieś ... podejrzewam właśnie tą półoś czy ten wieloklin czy jakoś tak .... następnie jak wrzucam wsteczny i delikatnie i powoli puszczam sprzęgło to czuć i słychać taki stuk gdy sprzęgło się załączy ... nie wiem czy to dwu masa czy sprzęgło czy półoś czy coś tam jeszcze innego... jak zmieniam biegi to czuć tam jakieś luzy przy zmianie z góry na dół lewarka ... sam lewarek nie skacze przy odejmowaniu gazu i dodawaniu ....do tego turbo gwizda, czwarty raz w ciągu roku będę zmieniał łącznik amortyzatora z przodu , hamulce piszczą i są słabe ... ehhh trzeba było zostać przy Audi z 92 r ale podobno mobilizacja jest i jako taxi w dodatku 4x4 to mają prawo " pożyczyć" twój pojazd tak o.... jak żyć Pani premier jak ??
Odpowiedz
#35
Zapewne kilka rzeczy jest przyczyną. Stawiam na wielowpust podpory i przeguby może dwumas.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#36
czy uszkodzony przegub mozna czuc na lewarku przy dodawaniu i odejmowaniu gazu , przy ostrzejszym ruszaniu mam to samo jak kolega powyzej, takie szarpniecie i gluche walniecie, ostatnio wymienilem tuleje w wahaczach (trw) bo zauwazylem ze kolo przy hamowaniu i ruszaniu sie w poziomie przesuwa, poduszke pod silnikiem mam nowa (febi), poduszke przy skrzyni choc moja byla wizualnie spoko,wymienilem na inna org. uzywke ,poduszka silnika zostala org. szarpie silnikiem od gory nie czuc luzu, wczesniej cale sprzeglo (komplet sachs) , skrzynia po regeneracji !! po ruszeniu przy przyspieszaniu nie ma szarpania.
Przy wymianie sprzegla juz zauwazylem ze wylal sie olej z przegubu zewnetrz. ktos musial nalac wiec cos moze bylo na rzeczy. Pytam czy przegub moze dawac takie efekty ?? bo raczej nikt mi przegladu nie zrobi przez internet.
Odpowiedz




#37
Raczej poloś podpory lub jej lozysko
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#38
przy wymianie sprzegla itd. wyczulem male luzy na tym lozysku w podporze ale tragedi nie bylo, ze jakies doszczetnie rozsypane, czy male luzy moge dawac taki efekt?
Odpowiedz
#39
Nie samo łożysko jest problemem a guma w której siedzi.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#40
ok sprobuje to wykluczyc ,wiem ze bylo to omawiane w innym temacie,ale jaka tulejke ,pierscien musialbym dotoczyc ,chodzi mi o wymiary ??
zeby wsadzic nowe lozysko w ta tuleje a lozysko z tuleja w podpore,ktos pisal ze tak zrobil ?? wole tak niz jakies podrobki.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Półosie sharan 4Motion Strazak93 1 1,378 07-03-2019, 14:27
Ostatni post: arekkrosno
  Legendarne przeguby... Pomocy! MelGrzybson 21 8,433 03-02-2016, 23:53
Ostatni post: toma126
  Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/ bugi78 10 6,288 21-12-2014, 01:19
Ostatni post: piwek86

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości