Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprężarka przerywa
#11
No OK.
Uporządkujmy sprawę wiatraków.

Jeśli klima jest wyłączona - to wiatraki mają działać? OBA?

Włączam klimę - rozumiem, że mają działać OBA :-) wiatraki... Z jaką prędkością?
Wcześniej, przy włączonej klimie, gdy nie jechałem, pojawiał się szum wiatraka (lub wiatraków). Szczerze mówiąc to nie wiem, czy się włączały czy przyspieszały...

U mnie ciężko z obserwacją pracy wiatraków, bo z racji na upchanie silnika ich nie widać.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz




#12
(06-06-2014, 12:10)Uciek napisał(a): A gdzie można znaleźć wlepę informującą ile czynnika powinno być w układzie?

Pod maską na pasie przednim. Powinno być 700+50 w układzie jednostrefowym, jak masz klime dwustrefową to ma być 1000+50. Dotyczy to polifta.
Odpowiedz
#13
Dzięki Fred. Ja jej niestety nie mam.
Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
Odpowiedz
#14
(06-06-2014, 12:20)skimir napisał(a): No OK.
Uporządkujmy sprawę wiatraków.

Jeśli klima jest wyłączona - to wiatraki mają działać? OBA?

Tak
Odpowiedz
#15
Podstawą diagnozy w tej sytuacji jest pomiar ciśnień manometrem.
Po uruchomieniu klimatyzacji mają chodzić oba wentyle na pierwszym biegu. Po osiągnięciu około 15-16 barów ma się włączyć drugi bieg. Czystość skraplacza to podstawa ale również czystość chłodnicy cieczy ma tu ogromne znaczenie.
U Ciebie może być problem z ilością czynnika, bądź jego zapowietrzeniem związanym z niewłaściwy serwisem układu, niedostatecznym chłodzeniem skraplacza, za dużą ilością oleju w układzie, zatorem.
Teraz kiedy zrobiło się cieplej, ciśnienie skraplania podnosi się się do wartości, w którym presostat rozłącza sprężarkę.
Zacznij od pomiarów ciśnień manometrami.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
Wczoraj robiłem fabię z 2011 roku pod maską 3 cylindowy perkins Big Grin po napełnieniu wentylatory nie ruszyły tylko jak rosło ciśnienie włączał się od razu drugi bieg. Auto chłodziło padł sterownik wentylatorów a jadąc 80 nawet się nie włączał. Tak jak plusz napisał trzeba podpiąć zegary i ciśnienia sprawdzić coś nie bangla jak powinno, do paska bo mi czynnik ucieka starcza tak na 3 miesiące nieraz i kilo wtłoczę wzrasta ciśnienie kompresor się wyłączy a po chwili włączy i tak w kółko a w środku zimno.
Odpowiedz




#17
te nowsze autka maja inne kompresory i inen uklady wiec tu nieco inne prawa panuja. tam zapewne w tej fabi nie masz sprzegielka tylko zawor w kompresorze ktory bocznikuje przeplyw gazu- zawor igielkowy czy tam stożkowy jak dobrze pamietam. wiatraki tez moga chodzic trybem przerywanym a nie jak w starszych ze pracuja caly czas pelna kitą.

Musisz sprwdzic co dokladnie dolega.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#18
Jak chodzi o fabie to w ogóle nie ma i biegu sterownik jest na pod podłużnicą nie wiem jak można tak go zamocować. Nie ma to jak SGA u góry ma sucho i cieplutko o sterowniku silnika do 00 nie wspomnę po 15 latach wygląda jak nówka, kiedyś jednak ktoś myślał.
Odpowiedz
#19
skimir miałem tak samo - okazało się, że ciśnienie rosło i klima się wyłączała. Winny był sterownik (moduł) wiatraków który zamiast po wzroście ciśnienia włączać wiatraki na 2 bieg wyłączał je całkowicie.

Nie wiem dlaczego piszecie, że wiatraki mają pracować cały czas "pełną kitą". Ja mam Sharana z 2000r i wiatraki pracują na 2 biegach - drugi bieg włącza się przeważnie kiedy stoję, jadę w korku lub jest naprawdę gorąco.
BMW Z4 3.0i [Obrazek: icon3.png]
VW SHARAN 1.8T MK2 [Obrazek: icon4.png]
Odpowiedz
#20
Bojów ciąg dalszy.
Dziś byłem u klimiarza, wyciągnął czynnik (było tyle ile trzeba), nabił od nowa...
Stwierdził zbyt wysokie ciśnienie na stronie zimnej.
Na ciepłej było około 17 bar, na zimnej 4,3 bara. Stwierdził, że pewnie zawór rozprężny do wymiany. Ewentualnie niedrożność układu. Ewentualnie zapchana syfem chłodnica.

Chłodnicę przeczyściłem strumieniem wody...

Czy szukać coś koło tego zaworu? Próbować go wymieniać?

--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Padnieta sprezarka klimatyzacji smithpl 0 582 14-10-2021, 08:48
Ostatni post: smithpl
  Sprężarka klimy elektro 5 1,302 20-06-2021, 18:54
Ostatni post: wesol
  Piszcząca sprężarka. raventes 56 17,776 12-07-2019, 06:54
Ostatni post: wesol
  Regeneracja sprężarki klimatyzacji Wrocław / rozszczelniona sprężarka cierny 1 2,589 28-05-2016, 11:01
Ostatni post: norbic
  sprężarka - nowa czy regenerować? kazix 9 4,261 12-07-2015, 15:47
Ostatni post: wesol
  Jaka sprężarka (2.0) Krzysztoflon 12 6,090 20-07-2014, 09:25
Ostatni post: DuczekiOsia
Lightbulb Problem z sprężarką maciej94 5 2,839 07-05-2014, 19:07
Ostatni post: maciej94
  sprężarka ciągle włączona - nawet w trybie "ECON" kapitan7 12 5,629 22-04-2014, 23:30
Ostatni post: plusz730
  Zatarta sprężarka nieldos 2 1,992 29-07-2013, 23:18
Ostatni post: motik1
  Wyciek, sprężarka maciej94 6 3,833 14-06-2013, 08:05
Ostatni post: radekklimat

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości