Ocena wątku:
Zanim kupię... aż oczy bolą
29-05-2014, 20:22
Post: #1
Zanim kupię... aż oczy bolą
Witam,
Jestem nowy na tym forum oficjalnie, jednak nie oficjalnie jako chętny do zakupu jednego z trojaczków, na to forum zaglądałem już od jakiegoś czasu w poszukiwaniu informacji.Tych informacji jest tak dużo, że już częć pozapominałem, a część pogubiłem.
Jestem w trudnej sytuacji szukania rodzinnego auto trochę większego jak kombi.
Myślę, że jestem zdecydowany na zakup Forda Galaxy MK2 i teraz nasuwa mi się parę pytań. Proszę o zrozumiałość i cierpliwość do mojej osoby. Mam nadzieję również, że moje pytania i Wasze odpowiedzi pomogą następnym "pokoleniom". Skupmy się na Fordzie, ale nie które pytania dotyczą 3 modeli SGA:
1) czy wszystkie SGA miały klimatyzację jako standard?
2)jakie jest standardowe wyposażenie trojaczków we wszystkich modelach?
3)gdzie znajduje się "wlepka" wyposażenia? Jak ja odczytać poprawnie?
4)czy wszystkie SGA miały podgrzewana przednia szybę? jak ją sprawdzić 5)czy działa zwłaszcza w ciepłe dni?
6)czy wszystkie SGA miały "webasto"? Jak je sprawdzić pod kątem działania zwłaszcza latem?
7)czy centralny zamek z pilota to opcja? Autoalarm to też opcja?
8)jakie modele miały 4 elektryczne szyby (chodzi mi głównie o GALAXY)?
9)jakie modele miały tempomat?
Więcej pytań chwilowo nie mam, ale napewno nasuną mi się podczas obrad "okrągłego stołu"
Pozdrawiam
Reklama

29-05-2014, 20:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2014 20:54 przez Fred.)
Post: #2
RE: Zanim kupię... aż oczy bolą
1. Tak. manual lub climatronic. Wersji bez klimy nigdy nie spotkałem, tym bardziej MK2.
2. Kwestia wyboru w salonie pierwszego właściciela. Co chciał to miał.
3. Huh???Huh Nie wiem. ???
4. Nie wszystkie.
5. Działa po włączeniu przyciskiem.
6. Wszystkie miały dogrzewacz. Sprawdzisz go zwierając kable przy czujniku/włączniku na podszybiu, a później uruchamiając "zimny" silnik. Ogrzewanie postojowe nie wszystkie SGA miały montowane fabrycznie..
7. Chyba TAK / NIE
8. Patrz punkt 2.
9. Patrz punkt 2.

Według mnie lepiej szukać auta w dobrym stanie technicznym, niż z dobrym wyposażeniem. Ważne by auto Ci posłużyło, bo bajery zawsze możesz sobie dołożyć. Poza tym myślę, że szukając auta używanego to naprawdę ciężko znaleźć coś co będzie sprawne i wyposażone idealnie pod Twój gust.
29-05-2014, 21:03
Post: #3
RE: Zanim kupię... aż oczy bolą
3. Wlepka wyposażenia znajduje sie pod maskownica z prawej strony w bagażniku. Za lewarkiem, trojkatem itd. A jeśli jej nie ma to powinna być w książce razem z instrukcjami. Kody literowe jak w Vag-ach. W internecie sa dekodery.

6. Wszystkie diesle miały dogrzewacz.
29-05-2014, 21:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2014 21:31 przez Scrappy.)
Post: #4
RE: Zanim kupię... aż oczy bolą
Modele przedliftowe (do 2000) widziałem bez klimy, ale to rzadkość, raczej wszystkie miały klimę. Wyposażenie to tak jak kolega wspomniał, nie ma jasno określone które miały określone bajery. Przedniej szyby podgrzewanej wszystkie nie mają, kto dokupił ten miał Big Grin Centralny z pilota i alarm to były opcje, nie każdy ma Wink



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
29-05-2014, 22:13
Post: #5
RE: Zanim kupię... aż oczy bolą
3. Ford nie ma wlepki z kodami. Specyfikację odczytujesz z tabliczki znamionowej (kody wokół VINu).



[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
30-05-2014, 13:07
Post: #6
RE: Zanim kupię... aż oczy bolą
(29-05-2014 20:35)Fred napisał(a):  Według mnie lepiej szukać auta w dobrym stanie technicznym, niż z dobrym wyposażeniem. Ważne by auto Ci posłużyło, bo bajery zawsze możesz sobie dołożyć. Poza tym myślę, że szukając auta używanego to naprawdę ciężko znaleźć coś co będzie sprawne i wyposażone idealnie pod Twój gust.
Ja natomiast uważam, że należy szukać i dobry stan techniczny, i porządne wyposażenie. Wiadomo, że kiedyś samochód trzeba będzie sprzedać, a przy autach tej klasy ludzie zwracają też uwagę na wyposażenie. Co innego przy zakupie Corsy, Fiesty, Seicento itp.
Pewnych "bajerów" nie zamontuje się tanim kosztem, bądź w ogóle nie ma możliwości.
Natomiast z ostatnim zdaniem zgadzam się całkowicie.
30-05-2014, 16:17
Post: #7
RE: Zanim kupię... aż oczy bolą
teraz wlasnei sie zastanawiam bo jest sharan do kupienia nawet nie drogi niby dbany serwisowany itp rocznik 2006 czyli w maire mlody jeszcze z silnikiem 2.0 tdi. Tylko kurcze niby nie golas ale nie napasiony. Brak podgrzewanej szyby przedniej brak podgrzewanych siedzeń, 4 elektryczne szyby fajnie klima dwustrefowa(akurat wcale mi nie zalezy na tym. Nie przeraza mnei silnik bo jest okej. Przeraza mnie to ze delikatne sa pecherzyki na nadkolach, maska zle pasowana -pewnie mała przygoda. DPF mnie denerwuje jeszcze. Co kupie i trzeba wpakowac ze 5 klockow by to bylo auto do jazdy bo trzeba zrobic pozadek z pompa oleju, dpf moze tak moze nie zostawic. pewnie dogrzewacz naprawic, poloski, moze dwumas itp.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-05-2014, 18:34
Post: #8
RE: Zanim kupię... aż oczy bolą
A jeśli można wiedzieć to ile za tego szatanka? (Spoko nie podkupię Tongue) Szkoda czipsa tylko, bo pewnie w takim wypadku, Twój poszedłby do żyda.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
30-05-2014, 19:59
Post: #9
RE: Zanim kupię... aż oczy bolą
ten do kupienia to wywolawcza 24 tys wiec chyba nie tak tragicznie ale te minusy mnie odstraszaja nieco. suma sumarum wyszlo by gdzies ze 30 by to jezdzilo po mojemu.
Generalnie i tak chyba opchne swojego i bede szukal cos innego nowszego. Chcial bym raczej niezniszczonego w srodku i blacharke. mechanike sobie bez problemu zrobie nawet jakby glowica pekla czy skrzynia odleciala.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-05-2014, 20:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2014 16:05 przez smok_wawelski.)
Post: #10
RE: Zanim kupię... aż oczy bolą
Do autora tematu.
Mam na sprzedaż auto ze wszystkimi wymienionymi przez Ciebie rzeczami, poza tempomatem do tego ospoilerowanie oryginalne Forda, nie jakieś laminaty i inne ciekawe elementy jak xenony, itd.

Gdybyś był zainteresowany to znajdziesz na OLX pod hasłem "galaxy 1.9 wolf".

.

.

Mod - smok_wawelski
Ponieważ wynikło to w dyskusji i dodatkowo miało też miejsce przykre zdarzenie z innym wątkiem Kol. dadi - wyjątkowo nie usuwam oferty sprzedaży
Zdrowiej by było jednak składać oferty na PW lub w dziale Giełda do tego przeznaczonym i tak proszę na przyszłość robić.

.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name