Ocena wątku:
Hamulec Ręczny
22-04-2014, 18:48
Post: #1
Hamulec Ręczny
Witam Was po świętach.. Sharał stał wypucowany przez święta w garażu, bo jeździłem Tiguanem, dziś oczywiście Sharan wykorzystany pod przyczepkę i jeździł wożąc ziemie, konstrukcje metalowe ,ziemie itp.. cofałem z górki tak aby dobrze było ściągnąć dany materiał.. zaciągam ręczny tak jak zawsze wysiadam z auta a Sharan jedzie w dół.. Musiałem bardzo wysoko zaciągnąć ,żeby stał w miejscu... Dodam ,że w tamtym roku na wakacjach wymieniane wszystkie tarcze i klocki.. Próba ręczny zaciągnięty tak zwyczajnie.. i próbuje ruszyć na jedynce i nie było opcji ,żeby nawet drgnął... teraz ręczny nawet nie jest zaciągnięty a na FISIE mi wyskakuje błąd ,że zaciągnięty ręczny.. i ma wajcha straszne duże luzy i zawsze musze dobić ręczny do dołu ,żeby błędu nie było.. zaciągam full ręczny ruszam z jedynki a on normalnie jedzie do przodu... Co mam robić? ;/

Pozdrawiam Was i Wasze SGA Big Grin



VW SHARAN 1.9 TDI 136KUCY. 2001r
VW TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION 2.0 140KUCY. 2013r
Reklama

22-04-2014, 18:58
Post: #2
RE: Hamulec Ręczny
spróbuj pierwsze podciągnąć ręczny. Naciąg masz pod autem nad tylną osią taki dinks ze spreżynką.
22-04-2014, 19:09
Post: #3
RE: Hamulec Ręczny
Sprawdź czy masz sprezynke od strony podwozia tu jakby pod ta dźwignią co zaciagasz. Dobrze by było sprawdzić jak tam zaciski tylne bo też się zapiekaja. Ja tam raz w roku sciagam klocki i psikam odrdzewiacz tu pod ta gumke na tloczek i skręcamy tloczek pare razy i wyciskam by rozruszac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
22-04-2014, 21:47
Post: #4
RE: Hamulec Ręczny
chetnie poslucham dobrej rady bo u mnie reczny nie odbija juz chwile , klocki juz mam przypalone , zapsykalem kiedys WD40 te zaciski i rozruszalem . mialem spokoj z 2 tygodnie i znow to samo . poodbno kupuje sie jakis zestaw naprawczy ?
22-04-2014, 23:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2014 18:16 przez moherydz.)
Post: #5
RE: Hamulec Ręczny
[Obrazek: attachment.php?thumbnail=2632]Jeszcze tutaj sie lubi zapiekać pod tą gumką
23-04-2014, 19:18
Post: #6
RE: Hamulec Ręczny
czy musze wyciagac zaciski na stol ??
23-04-2014, 20:54
Post: #7
RE: Hamulec Ręczny
ja bym sprawdzal co sie nie cofa czyli czy linka czy ta wajcha na zacisku ale jak wolisz zacyznac od najgorszych tudzież najdrozszych napraw to ja ci nie bronie. Mozesz nawet odrazu wymienic oba zaciski na nowe- to twoje auto. Mnie uczono zaczynaj od najtanszych rzeczy bo jak sie pomylisz to Ty jako mechanik bedziesz za to placił z wlasnej kieszeni.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-04-2014, 22:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2014 22:23 przez mamwi.)
Post: #8
RE: Hamulec Ręczny
Najprościej, zaciągnij ręczny, podnieś na podnośniku tył i zobacz, które koło się kręci (oczywiście najpierw jedna potem druga strona,chyba że masz podnośnik warsztatowy). Skoro w tamtym roku robiłeś hamulce to stawiam na linki. Chyba że trzeba go po prostu podciągnąć.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
23-04-2014, 22:56
Post: #9
RE: Hamulec Ręczny
hamulca recznego w sga sie nei pdociaga to nei hamulec jak w maluchu czy polonezie. Tu jest jedynie wstepne ustawienie, napiecie tak by bylo jak ksiazka przyjazala czyli od 3 zabka hamulec ma zaczynac "brać" Wraz ze zużyciem klockow wykrecaja sie tloczki i kasuja luz. Nie trzeba nic podciagac.
Masprawdzic czy na lince tzw krótkiej ma sprezyne odbijajaca, czy linki pracuja w pancerzach bez oporu czy na zaciskach odbijają te ciegna i tyle w temacie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-04-2014, 09:38
Post: #10
RE: Hamulec Ręczny
u mnie napewno nie cofa sie sie ta wajcha na zacisku , bo ostatnio musialem sie klasc pod auto i odbijac hamulec recznie mlotkiem a linka jest luzna




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Twardy hamulec i muli po zmianie biegów. go2-jacek 2 1,197 08-04-2020 17:44
Ostatni post: wesz82
  Jak pracuje u Was ręczny? raventes 29 14,957 14-12-2013 20:52
Ostatni post: marcyb3

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name