Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompresor do VR6
#1
Witam

Po ostatnim szukaniu wycieku w klimie (mały wyciek, taki, że po nabiciu klima miesiąc pochodzi) okazało się, że wycieka gdzieś z kompresora.
Ślady barwnika były spod przedniego dekla kompresora.

Pytanie pierwsze - szukać używki czy próbować uszczelniać? Da się to zrobić we własnym zakresie?

Jeśli nie uszczczelniać to pytanie drugie :-)
Jakie tam kompresory podchodzą? Niestety cieżko zobaczyć kompresor bez sciągania zderzaka więc wolałbym nabyć kompresor o dopiero wtedy wszystko rozbierać.
Wiem, że w VW były montowane te same kompresory. Czy były różnice w mocowaniu, kole pasowym?
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz




#2
Witam
Ja bym się nie brał za uszczelnianie tego samemu. Myślę, że lepiej szukać jakiejś używki. Choć tu też jest ryzyko, bo można trafić na gorszą niż się ma.

Pozdr.Smile
Odpowiedz
#3
to nie lepiej do jakiegos szpeca od klim podjechac i to powinien uszczlenic bez wiekszego problemu. No chyba ze ten klimiarz to partacz z garazu to moze nie wie jak.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#4
Ten, u którego szukałem nieszczelności uczciwie poweidział, że sprężarkami się nie zajmuje.

Rozglądam się za używką tylko właśnie się zastanawiam jakie sprężarki podejdą do AYL.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#5
Sanden SD7V16 to model kompresora
Koszt wymiany dlawicy walka razem z z napelnieniem, sprawdzeniem szczelnosci nie powinienem przekroczyć 500 zł, jest trochę zabawy żeby sprezarke wyjąć i potem zamontować
Odpowiedz
#6
za 200zł sprzedam Ci kompresor
VW Golf 1979 vr6
Odpowiedz




#7
Jeszcze jedno małe pytanko zanim rozbebeszę klimatyzację.

Jakie oringi (rozmiar) są stosowane w połączeniach: przy sprężarce oraz przy chłodnicy?
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#8
Jak bedziesz kupował ASO to sprzedadzą ci odpowiednie a jak gdzie indziej to wez stare na wzór.
Odpowiedz
#9
Aj, no właśnie chciałem kupić gdzie indziej ale nie bardzo mam czas na demontaż - skok do sklepu po uszczelki - powrót i montaż.
Stąd liczę na to, że ktoś z was zna rozmiar.

Fakt, faktem - pomysł z ASO jest dobry, chyba majątku kosztować nie będą.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#10
Ja mam całe pudło z uszczelkami ale taki komplet kosztuje wiec lepiej kup w ASO nie sa drogie
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Syczenie , wyłączający się kompresor , falujące obroty kuba 2 2,172 19-04-2013, 19:43
Ostatni post: G.T.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości