Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duży pobór/upływ prądu, grzanie się przewodów/elementów instalacji itp. - temat zbiorczy
#51
Kabel gruby wymieniales, poprawiales ten od aku do puszki?? Wszelkie polaczenia sprawdzales?? Z tym ze mi to wyglada i tak na jakis problem z regulatorem napiecia w altku ewentualnie kabelku od wzbudzenia.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#52
nic nie wymieniłem. oporu na kablu do alternatora nie mam więc chyba wszystko zawiera ok na altku wyczyszczony kiedyś kolego wesol dzwoniłem do ciebie połączyłam tak jak mi radziles dodatkowym kablem altek akumulator przez amperomierz 0 przepływu prądu miało coś tam być mówiłeś mi na amperomierzu a nie ma. też tak myślałem o tym regulatorze ale 120zl dac żeby coś sobie sprawdzić I może się nie udać albo nie to nie bardzo nie stać chciałbym być pewny tego że jest on do kitu. mam hondę br 1000 dual i też problem z lądowaniem ale tam są fazy na wierzchu i obcowzbudny alternator na 2 fazach w regulatorze na wolnych 11v zmiennego na 3ciej 6.5v zmieniłem od znajomego regulator i jest ok a problem z ladowaniem mam tylko na światłach na obciążeniu tak to jest ok. mógłbym was prosić o ten pomiar cegami naprawianie niektórzy auta i macie sprzęty proszę to naprawdę wiele czasu nie potrzeba żeby to sprawdzić.
Odpowiedz
#53
ja nei ma cegowki. jakos sie jeszcze nie dorobilem. Mam inny tez altek wiec pomiar tez by byl inny pewnie. Regulator to zalezy jaki masz altek ale jesli boscha to kosztuje z zamiennika okolo 20-30 zl i nie sa wcale gorsze od ori boscha. Unas w altkach tez jest kabelek od wzbudzenia. Jelsi jest tam napiecie to znacyz ze dochodzi a jak nie bedzie to napiecie bedzie roslo pomalutku chyba ze dodasz gazu to wtedy szybciutko sie wzbudzi. Tez mam wlasnie u kolegi w viki C do wytargania bo wlasnei slabo sie wzbudza.

Dobrze tam miernikiem podpiales i powlaczales te odbiorniki by obciazyc?? Nawet jak swiatla wlaczysz i grzanie szyby to amperomierzem tez cos tam wykryjesz. Nawet umnie cos tam pokaze malo bo malo no i mam dwa kable pociagniete ale cos tam bedzie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#54
gdzie można kupić taki tani regulator ja mam taki http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5668568696 i najtaniej widzę co tutaj. za 30 zł bym wymienił czemu nie.
Odpowiedz
#55
ori to tak jest drozszy w okolicach 100 a nawet wiecej. Zamienniki czasami wcale nie gorsze a nawet niekiedy lepsze to za 40 zl masz na allegro np klik1 klik2
Czasami w sklepie jest taniej jak sie ma dobre znizki.

A i nie placz ze drogo bo sobie kuknij ile kosztuje regulator do altka VALEO tez do naszych aut. Zreszt tu do swojego to nawet caly altk w uzywce mozesz wyhaczyc za 100 czy nawet taniej jesli masz podejrzenie ze cos z nim nie halo. Ja ostanio zakupilem 90 amperowy na dawce czesci za 25 zl caly sprawny- zadna okazja, poprostu takie ceny.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#56
co myślicie to jest mój regulator pisze że się zamienia z m00 145 225 http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5667392188
co myślicie to jest mój regulator pisze że się zamienia z f00 m 145 225 http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5667392188 dlaczego na wzbudzenie jest 2 przewody jeden to kontrolka? i gdzie wzbudzenie idzie do licznika czy do ecu.
Odpowiedz




#57
tak w tych aukcjach to jeszcze nawet malo podaja do czego pasuje i z czym sie zamienia. Na ilosc pinow we wtyku w tym regulatorze nie patrz. Zobacz ile masz kabli w tej wtyczce od strony kabloteki i wyjdzie ci ze tylko jeden. Pasuje pasuje. Altek to tak proste urządzenie ze nawet nei chce mi sie o tym myslec. A kontrolka i wzbudzenie jest w tym jednym kablu. TO proste jak budowa cepa. Jeszcze jest w tym info o obciazeniu altka w % na podstawie napiecia.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#58
wow a ma ktoś schemat licznika auy z wskaźnikami ladowania i temp oleju. mam jakiś schemat ale tych wskaźników tam nie ma. inf. na ten wskaźnik wychodzą z zegarów czy z zegarów ale po dostaniu jakiejś informacji. ma schemacie wygląda że kontrolka ladowania kabel niebieski idzie do licznika i komfortu jeden kabel czarny do skrzyneczki na akumulatorze gruby i czarny cienki do ecu na schemacie, zobaczę jak jest naprawdę ale jutro bo dziś niedziela.
fajnie by było jak na schemacie widać by było całą kostkę B177 bo do niej wchodzi niebieski który idzie do komfortu do kontrolki i reszty nie wiem bo nie widzę właśnie myślę że może iść właśnie na wskaźnik lądowania.
fajnie by było jak na schemacie widać by było całą kostkę B177 bo do niej wchodzi niebieski który idzie do komfortu do kontrolki i reszty nie wiem bo nie widzę właśnie myślę że może iść właśnie na wskaźnik lądowania.
Odpowiedz
#59
Witam.Mam problem z poborem prądu w stanie spoczynku i całkowitego uśpienia. Pobór jest około 0,20 A po odłączeniu przewodu nr.2 (od strony akumulatora 1 jest od alternatora a ten jest 2)skrzynce bezpieczników przy akumulatorze pobór spada do 0,02 A.Czy ktoś miał z was taki problem.
Odpowiedz
#60
Ale czy to jest problem? Rozładowuję ci akumulator?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pobór prądu a kontrolka alarmu motik1 18 3,090 07-07-2023, 22:20
Ostatni post: PabloLG
  brak prądu na radiu toldi0528@wp.pl 0 408 11-07-2022, 14:10
Ostatni post: toldi0528@wp.pl
  Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy grzegorz79 123 40,906 08-07-2022, 18:25
Ostatni post: petec
  Wiązka drzwi w przelotce - uszkodzenia/naprawa/pin-y itp. temat zbiorczy m-blue 62 19,789 20-12-2021, 20:02
Ostatni post: kalamb
  VW Sharan I 2010 - zbyt duży upływ prądu - bezpiecznik 32 petec 1 824 10-09-2021, 14:31
Ostatni post: kalamb
  Wtyczka P3 w module komforu. Złodziej prądu. bono09 18 4,876 19-06-2020, 06:31
Ostatni post: wesol
  Podłączenie haka do orginalnej instalacji him2k 1 16,454 01-12-2019, 20:29
Ostatni post: wisnia18-21
  Światła awaryjne - wątek zbiorczy adam 14 4,176 15-11-2019, 11:58
Ostatni post: Czerwony
  Fabryczny autoalarm - lokalizazcja/działanie/zimiany/problemy - temat zbiorczy agaikarol 157 57,344 12-07-2019, 04:15
Ostatni post: wesol
Information Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy Mario SharanVR6 79 32,084 10-05-2019, 21:50
Ostatni post: tolus24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości