Ocena wątku:
Większy intercooler do 1,8T ?
13-04-2014, 23:37
Post: #11
RE: Większy intercooler do 1,8T ?
Koledzy a jak sie przedstawia zmiana seryjnego IC w Vw T4 w 102KM ktory jest nad silnikiem na zmiane na FMIC na chlodnicy w przodzie silnika.W gorace dni czuc troszke,ze auta jakos traci na mocy.
Gdyz planuje cos takiego zrobic ale czym moze sie to objawic ?
Wieksza turbo dziura nie myslalem o tym.
Moze zmiana programu bedzie konieczna nie zaprzeczam.
W tej chwili mam zmieniony program,przy orginalnej turbinie i orginalnym IC.
Co myslicie o wymianie tylko na wiekszy IC ?
Zmieni to osiagi silnika,auta ?



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Reklama

14-04-2014, 06:26
Post: #12
RE: Większy intercooler do 1,8T ?
nie nie zmieni. ICnie dodaje mocy a jedynie zapobiega uciekaniu tej mocy. W tym silniku musialbys zmienic wtryski na wydajniejsze- 216 albo 230 najlepiej plus oczewiscie wieksze turbo. Wtedy pryzda sie wiekszy ic i takie 250-270 koni peka na lajcie. A jeszcze zapomnialem pompewtryskowa tez od tej wersji silnikowej 150 konnej z transportera musialbys wstawic. Do serii nie ma potrzeby zmieniac IC.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-04-2014, 12:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2014 13:20 przez peters.)
Post: #13
RE: Większy intercooler do 1,8T ?
Pompa wtryskowa,powiadasz,z tego co wiem roznia sie tylko numerami.Kolega mi podpowiedzial ze ta orginalna starczy w zupelnosci do 250km.Sugeruje sie tym co robili inni np.kolega Volski tu :

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php...c&start=15

Nawet zakladaja do 102km od 88km.No ale spekulantow nie brakuje.
Mysle nad wtryskami i IC.
Male doswiadczenie juz mam zakladalem od 151KM wszystko co jest zwiazane z przerobka z 2,4D.Oprocz tego mam od 6 lat 102km.
I wiem ze ten 151Km spalil mi o 1 litr mniej niz 102km,nie wiem normalnie nie moge tego zrozumiec.
Czy turbina ze zmienna geometria,wiekszy IC inna pompa wtryskowa(ale to do potwierdzenia) i wtryskiwacze robia juz takie osiagi.
W zupelnosci te 151km mi wystarczy,tylko chcialbym troche zmiejszyc spalanie przy tym 102km,gdyz srednia 7-9 litrow to troche duzo.
Dzieki koledzy za info i pomoc.

Doczytalem na szybko ze roznia sie pompy jakims zaworkiem regulacyjnym.Moze ktos to lopatologicznie wytlumaczyc gdzie on jest ?



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
19-04-2014, 16:49
Post: #14
RE: Większy intercooler do 1,8T ?
Rregulator spalania masz pod prawa nogą. Wszystko zależy od tego w jaką moc celujesz. Jak widzisz Robert ugral sporo mimo ze musiał się hamować.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-04-2014, 19:40
Post: #15
RE: Większy intercooler do 1,8T ?
Moze nie uceluje ale ryzykuje,chodzi o nastawnik ?
Co jest na gorze kazdej pompy VP ?



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
19-04-2014, 20:54
Post: #16
RE: Większy intercooler do 1,8T ?
nie wiem o czym piszesz. Mi chodzi oto ze zalezy w jaka moc celujesz to musisz odpowiednie czesci powymieniac. Czyli np wtryski 216 lub 230 albo 260. Suszarka tez odpowiednio wieksza.IC tez wiekszy a wlasciwie wydajniejsze chlodzenie ma mieć. Zaleznie od tego jakie masz sprzeglo i zamachmozna atakowac moce pod 200 koni albo duzo duzo wiecej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-04-2014, 21:59
Post: #17
RE: Większy intercooler do 1,8T ?
wesol a powiedz ty mi jak sprawuje się zawirusowany 1,8t z gazem ? warto wirusowac ? a może znasz jakiegoś dobrego speca ?



seat alhambra 1,8T
20-04-2014, 08:14
Post: #18
RE: Większy intercooler do 1,8T ?
jesli mowa o samym zawirusowaniu toja nie widze przeszkód. Szpeców od tego jest sporo w PL ale mimo to polecam ci kogos kto sie tym zajmuje od dluzszego czasu i zna sie na rzeczy. W benzynie mozna wiecej sknocic niz w dieslu i z wiekszymi skutkami ubocznymi. Tak wiec nie polecam ci chipowania w garażu, przez neta, allegro itp. Na forum masz kolege Roberta z Tune up, mozesz zagadac, zapytac co i jak. Po chipsie raczej trzeba lac paliwo 98 ale jak i tak smigasz na lpg to nie ma problemu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-04-2014, 14:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2014 16:57 przez peters.)
Post: #19
RE: Większy intercooler do 1,8T ?
(19-04-2014 20:54)wesol napisał(a):  nie wiem o czym piszesz. Mi chodzi oto ze zalezy w jaka moc celujesz to musisz odpowiednie czesci powymieniac. Czyli np wtryski 216 lub 230 albo 260. Suszarka tez odpowiednio wieksza.IC tez wiekszy a wlasciwie wydajniejsze chlodzenie ma mieć. Zaleznie od tego jakie masz sprzeglo i zamachmozna atakowac moce pod 200 koni albo duzo duzo wiecej.

Powiem tak chcialem z 102Km uzyskac tak max do 150KM
Gdyz mniej pali,jest elastyczniejszy silnik.Teraz taki ujezdzam,i juz widze duzo lepiej sie jezdzi.
Mysle na wolny czas wymienic ten regulator cisnienia w pompie (choc dalej nie wiem gdzie on jest) no i jesli zalatwie wtryski od 151Km to tez ,FMIC,a nawet mocniejsza turbine z 151Km.Kolektory ssacy i wydechowy juz mam.
Na razie zmienilem program na delikatniejszy tuning ale niewiele to dalo.Nie wiem,moze tego nie czuje pod noga.Najmniejsze spalanie na trasie przy ACV po zmianie programu to 7,3/100km.
Zastanawia mnie jednak fakt turbiny ze zmienna geometria,gdyz nie ciesza sie dobra opinia,sa jakies wskazowki jak o nia szczegolnie dbac ?



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
20-04-2014, 15:27
Post: #20
RE: Większy intercooler do 1,8T ?
jeszcze raz ci napisze ze totak niema ze mniej pali 150konna wersja. turbo musisz dac wydajniejsze oraz wtryski takze. Zeby mniej palil to trzeba takowy program zrobic przede wszystkim ale tez motorownie doprowadzic do odpowiedniego stanu czyli wtryski przede wszystkim, regulacja cisnien otwarcia oraz kat wyprzedzenia wtrysku. IC to dodatek by w lato auto nie puchlo. kolektory nie wiemcomaja ci dac.A o jakims tajemniczym regulatorze cisnienia w pompie. Mocy nie ma za darmo tylko jest z paliwa wiec zeby bylamoc to paliwa trzeba spalić niestety. Ile spali to masz regulator pod prawa noga- wiecej wcisniesz to wiecej spali,mniej wciskasz to mniej spala.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name