Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kradzież katalizatora
#51
noo.... sądziłem, że większość narzędzi już widziałem, ale to mnie zaskoczyło.. także wiadomo już jak... teraz tylko jak się zobaczy gośćia z takim w ręce, to od razu w ryj i jaja takim obciąć...
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz




#52
Nie ma u nas prawa dla złodziei. Jak by było prawo jak w Chinach to by dziesięć razy się ktoś zastanowił zanim by ukradł. Osobiście bym takiemu ręce połamał żeby już nikomu nic nie ukradł.Angry
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz
#53
Robertkol, to jeśli z czymś takim startują to wystarczy do rur przed i za katem dospawać wzdłuż kawałki pręta np. fi6.
Wtedy takie narzędzie założy ale nie obróci...
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#54
Pzu wyceniło szkodę na 1600 do łapy albo bezgotówka w ASO (koszt brutto trochę ponad 7kPLN). Wycena to kawałek rury od kolektora do kata i sam kata. O rurę musiałem się upomnieć, bo wpisał sam katalizator. 1600 to wycena zamiennika w takiej samej konf. realnie oczywiście sporo taniej się kupi, chociaż tyle by mogło zostać nawiązki na chodzenie i załatwianie. Muszę się przespać z tematem...
Problem z aso taki, że 2 tygodnie trzeba czekać na części.



Pozdr.
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz
#55
m-blue
Mam rozumieć, że jeżeli nie weźmiesz pieniędzy od ubezpieczyciela czyli te 1600zł, tylko dasz do ASO na wstawienie kata, który rzekomo chce za tą czynność 7000zł i wystawią Ci fakturę na taką cenę, to PZU za to zapłaci..?? (te 7000zł) ??
Odpowiedz
#56
ja bym negocjowal nawrt polowe tej kwoty co mieliby zaplacic dla ASO. 3000-3500 to i tak sobie zrobisz nawet wstawiajac kata jakiegos uzywke plus robota to zostanie ci ze 1500-2000 zl jak nic.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#57
Kolega Wesol ma rację. Też bym negocjował kasę. Albo daja 3 tysie albo stawiam do ASO i niech ubezpieczenie płaci. Pewno by przystali na kasę.Wink
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz
#58
No i jeszcze auto zastępcze na czas naprawy Tongue A, co? Jak jechać to grubo Big Grin
Odpowiedz
#59
Problem w tym, że ubezpieczyciel pokrywa max 90% szkody. Całość wylicza według Eurotaxu, a ten jest bardzo rozbieżny z ASO. Zwykle pokrywane są koszta naprawy ponad jakąś kwotę. Ogólnie rzecz biorąc, sam zastanawiałem się nad AC, ale po analizie regulaminów odpuściłem. Na nowego kata w 100% nie dostaniesz, będziesz musiał dopłacić, a to koszty i tu właśnie widać politykę ubezpieczalni. Negocjuj, weź co dadzą i ciesz się pieniędzmi. Używanego katalizatora nie wstawiaj, bo właśnie ten jest najcenniejszy dla złodzieja (zwykle idzie na przetop). Z osadów ze spalin osadzają się minerały szlachetne, w tym platyna. Im katalizator starszy tym bardziej szlachetny.
www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
Odpowiedz
#60
to nie tak działa. mam pełną opcję ubezpieczenia, czyli dopłaciłem, za naprawy na ori częściach, czyli dostaję kosztorys na ori albo na zamiennikach po cenach katalogowych wg eurotaxu, - nie za bardzo mają jak kombinować i naginać temat. Jeśli ori to muszę to udokumentować fakturą, że to części oryginalne od aso, takie są zasady bez negocjowaniaSmile.
wycena praktycznie idealnie pokryła się z tym, co mi podali w ASO, więc rozbieżności w cenach nie ma.
Co do dopłacania do czegokolwiek - udział własny też możesz dokupić, nie są to jakieś kosmiczne pieniądze, jak kupisz AC to dokupienie full opcji to róznica rzędu 200zł rocznie. Wolę dopłacić i spać spokojnie.
A naprawa faktycznie tak działa, że mogę oddać auto do aso i zapominam o kosztach, odbieram i tyle - aso rozlicza się wg faktury, ja nie widzę kasy.

Generalnie nie chodzi o to, żeby zarobić, tylko żeby mieć dobrze zrobione - w życiu nie pomyślałem, że mi kata ukradną, opcję ori wykupiłem raczej po to, że jak coś się z autem stanie w sensie blacharki , to oddaję do aso i mam wszystko gdzieś, auto ma być jak nowe. Mietek w garażu zrobi za 20-30% ale nie ma opcji, żeby powiedzieć, że coś nie pasuje, a w aso - krótka piłka, ma być jak nowe i tyle. Wyleczyłem się już z np z malowania czegokolwiek u lakiernika po znajomości jak kiedyś.
Co do auta zastępczego - z AC jest dwa razy w roku na 7 dni max.
Jak macie szkodę z oc, to dostajecie na czas naprawy na koszt sprawcy bez zbędnego proszenia itp. W ac trzeba dokupić assistance.
(24-06-2015, 16:40)ULTRA napisał(a): m-blue
Mam rozumieć, że jeżeli nie weźmiesz pieniędzy od ubezpieczyciela czyli te 1600zł, tylko dasz do ASO na wstawienie kata, który rzekomo chce za tą czynność 7000zł i wystawią Ci fakturę na taką cenę, to PZU za to zapłaci..?? (te 7000zł) ??

Dokładnie tak to działa. Jeden woli mieć wszystko ori, drugi wstawi rurkę zamiast kata i zostanie mu 1500 w kieszeni.
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy sposób na kradzież aut luki058 6 5,109 29-01-2012, 09:50
Ostatni post: Moro

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości