Ocena wątku:
  • 52 głosów - średnia: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrolka esp/abs - świeci/mruga - problemy
#71
Witam. Mam problem z Passatem B5 1.6. Od dzisiaj rana wariuje licznik, nagle, bez wcześniejszych objawów. Zapala się i gaśnie kontrolka ABS i (!) oraz podświetlenie licznika. Zanika też podświetlenie climatronica i oczywiście sam nawiew. Prezentacja na filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=DA3ir-Vg...e=youtu.be

Bezpieczniki przy kierownicy sprawdziłem, spaloną żarówkę stopu wymieniłem. VAG pokazał błędy:

Address 01
00537 - Lambda (Oxygen Sensor)...

Address 03
00532 - Supply Voltage B+
(ten po wykasowaniu powraca po odpaleniu silnika)

Address 08
00532 - Supply Voltage B+
00787 - Temperature Sensor In Fresh Air intake duct (G89)

i jeszcze jakieś inne raczej niezwiązane z układem hamulcowym, zamieszczam plik z autoscanu.

.pdf   Passat AutoScan.pdf (Rozmiar: 6.98 KB / Pobrań: 7)

Sprawa pilna, proszę o wszelkie porady co mogę zrobić. Z góry dziękuję.
www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
Odpowiedz




#72
Według mnie gdzieś przerywa masa najprawdopodobniej słoneczko konektorowe (masowe) się odkręciło lub zaśniedziało, stawiał bym na któreś przy nadkolu ale elektrykiem nie jestem więc może ktoś bardziej obeznany napisze.
ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
Odpowiedz
#73
Dlatego tych pasków nie lubię za ich cudowną elektrykęAngryAngryAngry
Sprawdz moduł konfortu czy nie jest zamoknięty lub czy czasem nie są kabelki po odrywane. Zwróć szczególną uwagę na te złącza co są owinięte taśmą a zbiegają sie kilka kabelków w raz. Uporządkuj sprawę z modułem.
Odpowiedz
#74
Mało doświadczenia mam z Paska ale skłaniałbym się do opinii kol. Bogos - moduły komfortu lubią czasem wręcz pływać
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Odpowiedz
#75
Właśnie jestem w garażu i walczę. Pomierzyłem miernikiem i przy wyłączonych odbiornikach prądu mam około 16V. Tak samo przy akumulatorze, przy alternatorze i biorąc masę z karoserii. Dzisiaj przestały świecić światła mijania, w klimatroniku słychać buczenie, i niemożna nim sterować podczas jazdy. Po zatrzymaniu auta lub jeździe na biegu jałowym kontrolki gasną, powraca podświetlenie kokpitu i powraca sprawność klimatronika, ale tylko do momentu dodania gazu.
www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
Odpowiedz
#76
Marna masa w sumie też może dawać w kość pozostaje to co robisz - sprawdzać kolejno i mierzyć
Powodzenia w walce i szybkiego zwycięstwa życzę - daj znać o wynikach.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Odpowiedz




#77
Dla mnie za duze napięcie jest, wymienił bym regulator napięcia i powinno być dobrze
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#78
Po liczniku widzę że ten passat z przed 98 roku, wydaje mi się że w tych rocznikach nie było modułu komfortu.
ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
Odpowiedz
#79
To faktycznie może być regulator napięcia, żarówki mijania nie świecą, bo są przepalone. Jak zatem zabrać się za wymianę tego regulatora? Czy można to jeszcze jednoznacznie stwierdzić, że to regulator napięcia?
www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
Odpowiedz
#80
(10-12-2014, 14:56)marcyb3 napisał(a): Dla mnie za duze napięcie jest, wymienił bym regulator napięcia i powinno być dobrze

(10-12-2014, 15:05)robertkol napisał(a): To faktycznie może być regulator napięcia, żarówki mijania nie świecą, bo są przepalone. Jak zatem zabrać się za wymianę tego regulatora? Czy można to jeszcze jednoznacznie stwierdzić, że to regulator napięcia?
Regulatorm masz w alternatorze takż jak ładue ci 16v to raczej oczywiste że padł. Tak jak kolega marcyb3 pisze/wymienic i ma smigac.nara
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sharan 1.8T, reset licznika, kontrolka ESP, wskaźnik ładowania Cezaryk 1 39 02-05-2024, 16:05
Ostatni post: Niemago
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 121,517 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Kontrolka airbag/poduszki powietrznej ono79 124 40,572 19-07-2023, 10:40
Ostatni post: wesol
  Pobór prądu a kontrolka alarmu motik1 18 2,980 07-07-2023, 22:20
Ostatni post: PabloLG
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 89,089 03-03-2023, 08:04
Ostatni post: Sabat191
  kontrolka ESP - przykładowe rozwiązanie problemu rodzynek 5 2,464 11-09-2022, 09:37
Ostatni post: adrianb
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 391 05-08-2022, 08:58
Ostatni post: ch0jrak
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 64,788 08-11-2021, 10:52
Ostatni post: kalamb
Question Problemy z kierunkowskazami ssz 32 18,298 04-03-2021, 23:01
Ostatni post: woiitek
  Wymiana na/aktywacja MFA 96>00 - funkcje komputera pokładowego/problemy marecki_name 89 76,661 26-08-2020, 13:07
Ostatni post: gilas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości