Ocena wątku:
  • 52 głosów - średnia: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrolka esp/abs - świeci/mruga - problemy
#91
Sprawdzales kabloteke. Takie cyrki sie dzieja dosc czesto jak problem jest z kablami ale czesciej chyba sa braki styku na bezpieczniku- bezpiecnzik wtykany dosc czesto sneidzieje i czasami styka czasami nie. Wtedy tez potrafi zadnego bledu nie wywalić.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#92
Kilka dni temu miałem to samo... problem tkwił tak jak pisze wesol - zaśniedziałe gniazdo oraz bezpieczniki obok akumulatora, po dokładnym wyczyszczeniu i spsikaniu ISOL-em problem znikł Smile
Odpowiedz
#93
Witam.
Dzisiaj rano po odpaleniu auta zapalila sie kontrolka abs i czerwona od hamulca recznego miga, na dodatek nie dzialaja kierunkowskazy. Mianowicie po wlaczeniu kierunkowskaza nie miga kontrolka i tez nie dzialaja oczywiscie kierunkowskazy. Aczkolwiek jak zamykam auto to wszystkie kierunkowskazy dzialaja. Nie wiem czy to poprostu zbieg okolicznosci ze obie usterki wystapily w tym samym czasie. Podlaczylem auto pod komputer i nie laczy z abs
P1649-35-00 missing message from abs controller.

Co moze byc przyczyna tych usterek?

Dzieki
Odpowiedz
#94
Umie w kosiarce kiedyś przyczyną był przyczlap od bulgulatora.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#95
Albo za mało wiem, albo kod błędu faktycznie podał bulgulator Tongue
Na chomiku jest Vag Com-a pełno, z tego korzystaj. Chociaż błąd będzie można odczytać.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#96
Witam.

Po vag-owemu to jest 18057 i w zależności czy występuje w parze z innymi błędami, w innych sterownikach, w jakim aucie, może różne przyczyny oznaczać. Najczęściej niestety oznacza padnięty sterownik abs-u ewentualnie uszkodzenie instalacji, zasilanie/bezpiecznik, a czasami tak prozaiczne rzeczy jak słaby akumulator, zasyfione czujniki abs-u ale równie dobrze wiele innych. Ale ponieważ autor postu nie raczy nawet profilu uzupełnić, o dane auta, od trzech lat, wychodząc z założenia, że wszyscy na forum powinni znać na pamięć dane jego auta, to ja również popieram diagnozę kolegi "wesol" i polecam lekturę google na temat "bulgulatora", może jakaś refleksja przyjdzie.

Pozdrawiam
Odpowiedz




#97
(07-04-2016, 20:57)raspusoli napisał(a): Witam.
Dzisiaj rano po odpaleniu auta zapalila sie kontrolka abs i czerwona od hamulca recznego miga, na dodatek nie dzialaja kierunkowskazy. Mianowicie po wlaczeniu kierunkowskaza nie miga kontrolka i tez nie dzialaja oczywiscie kierunkowskazy. Aczkolwiek jak zamykam auto to wszystkie kierunkowskazy dzialaja. Nie wiem czy to poprostu zbieg okolicznosci ze obie usterki wystapily w tym samym czasie. Podlaczylem auto pod komputer i nie laczy z abs
P1649-35-00 missing message from abs controller.

Co moze byc przyczyna tych usterek?

Dzieki

proszę o uzupełnienie profilu lub podanie jakiego auta dotyczy problem, bo inaczej będzie kosz!!!!!
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#98
Witam mam problem z ESP wcześniej wymieniałem czujnik świateł stopu ale jak wejdę w bloki pomiarowe czujników ciśnienia pompy hamulcowej sterownik ABS (są 2 czujniki na pompie) to na jednym pojawiają się wahania powyżej 8 bar... samochód może być nieodpalony i bez wciskania pedału hamulca...
Odpowiedz
#99
Witam.

Pompa ABS-u jest wyposażona w akumulator ciśnienia dla zapewnienia stabilnego i "pewnego" ciśnienia w układzie dlatego nawet na wyłączonym zapłonie będzie Ci pokazywało ciśnienie w pompie. Musiałbyś na wyłączonym zapłonie nacisnąć pedał hamulca wiele razy, żeby "rozładować akumulator ciśnienia". Co do usterki to musiałbyś sprawdzić zachowanie i kalibrację czujnika kąta skrętu i czy nie masz luzów w zawieszeniu. Miałem kiedyś do roboty Passata B5, na wielowahaczu, z okresowo zapalającą się kontrolką ESP podczas skrętów, okazało się, że luzy były tak duże, że koła i ich prędkości obrotu się "rozjeżdżały" podług wskazań czujnika kąta skrętu co nie mieściło się "w głowie sterownika" Smile. Po wymianie zawieszenia problem zniknął ale oczywiście u Ciebie może być coś innego.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Ta kontrolka tylko mryga, czy zapala się i pali w przez jakiś czas.?
Paląca się kontrolka ESP informuje również o problemach z pompowtryskiwaczami.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sharan 1.8T, reset licznika, kontrolka ESP, wskaźnik ładowania Cezaryk 1 39 02-05-2024, 16:05
Ostatni post: Niemago
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 121,517 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Kontrolka airbag/poduszki powietrznej ono79 124 40,571 19-07-2023, 10:40
Ostatni post: wesol
  Pobór prądu a kontrolka alarmu motik1 18 2,980 07-07-2023, 22:20
Ostatni post: PabloLG
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 89,077 03-03-2023, 08:04
Ostatni post: Sabat191
  kontrolka ESP - przykładowe rozwiązanie problemu rodzynek 5 2,464 11-09-2022, 09:37
Ostatni post: adrianb
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 391 05-08-2022, 08:58
Ostatni post: ch0jrak
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 64,788 08-11-2021, 10:52
Ostatni post: kalamb
Question Problemy z kierunkowskazami ssz 32 18,298 04-03-2021, 23:01
Ostatni post: woiitek
  Wymiana na/aktywacja MFA 96>00 - funkcje komputera pokładowego/problemy marecki_name 89 76,661 26-08-2020, 13:07
Ostatni post: gilas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości