Ocena wątku:
afn avg... jak podnieść moc bez chipów ,map itd
23-03-2014, 12:37
Post: #11
RE: afn avg... jak podnieść moc bez chipów ,map itd
dlatego pytam bo sie nie orientuje w temacie , jaki to koszt + -??
Reklama

23-03-2014, 12:40
Post: #12
RE: afn avg... jak podnieść moc bez chipów ,map itd
pisalem ze zaleznie od tunera ale okolo 700 zl. Niewiemjak tutaj wyglada sprawa dokladnie bo w afn trzeba wyciagnac koma i nas tole go robic bo po obd sie nie da.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-03-2014, 13:29
Post: #13
RE: afn avg... jak podnieść moc bez chipów ,map itd
Kompa trzeba zrobić na stole, mam trzy kompy seria 110, delikatnie ok 125 i taki max około 140. W trasie spalanie na tm 140 takie jak na 110 a przyjemność z jazdy wielka ale na miejscu przyspieszenie super ale spalanie 8-10l. Na codzień śmigam na 110 i wystarcza a przy tym spalanie oscyluje w granicach 6.
24-03-2017, 10:49
Post: #14
RE: afn avg... jak podnieść moc bez chipów ,map itd
Sorki ze ogrzewam temat ale mam takie pytanie odnosnie wtryskow axg 150 koni z t4. Miałem mapke gotowca załozona przelatalem 60 tysiecy i wypalilo dziure w tłoku na seryjnych wtryskach i tak sie zastanawiam jak wrazie załozyl bym wtryski od takiego 2,5 tdi to nie byl by taki sam efekt po czasie jazdy ? Z czasem bym dozucil turbo od asz i cos wymyslil z colerem ale to pozniej narazie nie wiem czy to dobry pomysl z tymi wtryskami co myslicie ?
24-03-2017, 11:36
Post: #15
RE: afn avg... jak podnieść moc bez chipów ,map itd
Spoko bardzo dobrze ze w tym temacie piszesz. Od tego sa.
Takie pytania sa troche dziwne dla mnie. Dziura w tloku to wynik nie duzej dawki paliwa tylko sikniecia jakby nitki a nie rozpylonej mgly paliwowej. Tu w afn masz wtryski z 5cioma otworkami o srednicy 210 nano metrow. Wtryski od transportera to 216 nano metrow. Teraz ludzie zakladali juz dawno temu koncowki z otworkami 230 260 i wiecej. Jak ktos celuje w wyniki powyzej 300 koni to otworki nawet 330 nano metrow nie robia dziury w tlokach.
Zalezy w jaka moc celujesz to tak w okolice 160 KM to tak wtryski 216 plus turbo od asz lub awx. IC starczy na ponad 200 koni. Sprzeglo jednomasowe od 1z tez trzeba dac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-03-2017, 09:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2017 09:51 przez Sianko.)
Post: #16
RE: afn avg... jak podnieść moc bez chipów ,map itd
To z tego co rozumiem, znaczy ze poprostu wtrysk ori z afn jak ma mapke gotowca np to nie radzi sobie z duza dawka paliwa i dlatego leje a nie rozpyla mgielki ?
A orietujesz sie jaki IC pasuje do sharka mk1 99 rok ?
25-03-2017, 09:58
Post: #17
RE: afn avg... jak podnieść moc bez chipów ,map itd
Nie. Nie ma czegos takiego ze nie radzi sobie. Tylko wtrysk ma uszkodzona koncowke i z 5 otworkow nie rozpyla mgielki tylko z jednego lub wiecej puszcza nitke paliwa. To przy max bucie na pedale gazu dosc czesto tnie tloki jak laser. To taka domena dzisiejszych silnikow diesla na common railu z moca juz taka konkretniejsza np 140-200 koni z pojemnosci do 2 litrow.

IC wiekszy nie jest co do niczego potrzebny bobogarnia moc powyzej 200 koni nawet.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-03-2017, 10:36
Post: #18
RE: afn avg... jak podnieść moc bez chipów ,map itd
To teraz mam zagwostke bo mialem dziure w tloku w afn z mapka gotowiec i te same wtryski mam przelozone do nowego silnika juz bez tej mapki. A jak bym mial wtrysk uszkodzony to chyba by kopcil delikatnie ? Czy jak bo juz zgłupłem Tongue
25-03-2017, 12:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2017 12:32 przez andrew7800.)
Post: #19
RE: afn avg... jak podnieść moc bez chipów ,map itd
A nie sprawdzałeś wtrysków przed montażem? Ja zawsze dla pewności sprawdzam i jestem pewien w jakim stanie są. Raz miałem w klienta aucie z czterech dwa działały prawidłowo, jeden lał na potęgę, a ostatni nic nie działał bo się zapiekł.

Moja rada poświęcić około godzinki. Zdemontować wtryskiwacze i zawieźć do zakładu w celu weryfikacji. Podłączą, sprawdzą i wszystko będzie jasne czy są ok czy któryś do regeneracji lub wymiany. To ważne do prawidłowej pracy silnika.Wink

Co do dziury w tłoku to ten wtrysk lał na potęgę i doszło do stopienia tłoka. Nie zawsze to wina mapy. Samo sprawdzenie wtrysków od AFN-a kosztuje 50-100zł.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
 Thanks given by: Sianko
25-03-2017, 13:25
Post: #20
RE: afn avg... jak podnieść moc bez chipów ,map itd
Mapa nie ma nic do tego jeszcze raz to mowie. Wtryski maja swoja wydajnosc i tu jesli na nastawnik podasz napiecie 4.7 V to juz i tak wiecej paliwa nie podleje. Nie jest istotne ile podlane tylko jak. Moze nawet tak byc ze nawet tylko kilka razy siknelo i tlok poszedl a teraz moze tylko troszke zle rozpylac. To nie zarowka ze ma dwa stany dziala i nie dziala.
Teraz koncowki czy nawet przerobienie na 216 na WZM to koszt cos kolo 500 zl wiec szkoda zachodu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name