Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mały przegląd
#1
Witam postanowiłem dziś polukać co tam się dzieje wkoło serca mojego szarika i mam pare pytan:

- Co to jest za filterek widoczny na zdjęciu ?
[Obrazek: 581503451fb2.jpg]
- Lekko przypocony EGR normalne czy coś się dzieje?
[Obrazek: 356cb764b6fb.jpg]
-Od czego ten zakreślony przewód bo wymaga reanimacji i czy można taki dostać nowy?
[Obrazek: f273279f02d8.jpg]
-Czy za tą blachą aluminiową znajduje się ten czujnik N75?
[Obrazek: d24dbae8c3af.jpg]
- Czy to oryginalny przewód podciśnienia co idzie do turbo czy może było coś grzebane podejrzewam że zbrojony bo temperatury tam większe wystepują a pytam bo troche jest zmęczony
[Obrazek: b895b28612c5.jpg]
VW SHARAN 1,9 TDI 115KM AUY 2003 r.
Odpowiedz




#2
O większości było mówione, przewód oryginalny, kupisz w motoryzacyjnym taki Wink
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#3
1 filterek od zasysanego powietrza do podciśnienia, między innymi zaworu N75,N18 itp

2 EGR na pewno jest ostro zasyfiony, warto by było go zdemontować i wyczyścić, przy okazji wyczyścić kolektor dolotowy. Warto by było również zrobić Oil Catch, czyli odma w jakąś puchę bo pewnie od niej tak się poci ten EGR.

3 Kabel wymień bo możesz zfajczyć auto, ta puszka to jest taka rozdzielnia, zobacz gdzie idzie ten kabel to będziesz wiedział od czego on jest.

4 Zawory od podciśnienia znajdują się (patrząc od przodu) bardziej po prawej stronie obok pompki obiegowej (bynajmniej u mnie tak było)

5 Jak wężyk zmęczony to go wymień i przy okazji przejrzyj wszystkie inne bo nieraz przysparzają problemów jak gdzieś jest dziurka. (Wężyk oryginał)
SHARAN 1,9TDI ASZ HIGHLINE
Odpowiedz
#4
egr sie poci bo na tronku od tego zaworu jest delikatny luz i zbiera sie oliwa pod membraną. Ponieważ pod tym ufo jest otworek ktorym moze sie wylac nadmiar tej oliwy. Niczym to ne gorzi poza tym ze silnk troszke jest utytłany.
wezyki warto wymienic raz na 5 lat by wszystko pracowalo poprawnie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Tak jak Wesol pisze, ja na Twoim miejscu bym go wyczyścił bo na 200% jest tak zajeb...y że pewnie nawet się nie otwiera.
SHARAN 1,9TDI ASZ HIGHLINE
Odpowiedz
#6
Oki dzięki panowie za porady jak się tylko ociepli to sie bede zabierał pomału za robote przy tym aucie a bede jej miał nie mało
VW SHARAN 1,9 TDI 115KM AUY 2003 r.
Odpowiedz








Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości