Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne dźwięki - skrzynia/sprzęgło/koło dwumasowe ?
#51
Jest dużo tańszy. Kiedyś gadałem w tej sprawie z Radzikiem to mówił że wina sprężynek. Muszą być na sztywno.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#52
Tolus
Nie wiem czy znasz dokładnie ta historie ale.
Też tak myslałem jak i Ty i gdybym się założył z kimś o rękę to teraz by jej nie miał.Sad
W asz była fux potem fva a teraz ehh i problem ten sam. Na sam koniec wysłaałem tarcze do Rzdzika w W-ie (rozciągną sprężynki i miało być) . Zakładam skrzynie juz 4raz i co dalej d...a. Dopiero nowy zestaw sachsa załatwił sprawę. Czyli 5 razy miałem skrzynie demontowaną także zapał był do rozwiązania tej usterki i sie niestety okazało że to valeo i lipa. W podróbkę raczej też nie wierzę bo tu w norwegi takich rzeczy nie ma a sam zestaw to był w aucie około roku. Taki problem tez i mam w BRT ale to juz nawet nic nie kombinuje tylko wymiana na luk lub sachs i nic wiecej. To valeo to mi dało mi po zaworach,ale może dzieki temu to demontaż i montaż skrzyni robię w 3 godziny. hehehehe. Pozdo
Odpowiedz
#53
Ciort wie czemu tak jest, co się stało w procesie produkcyjnym ale po cichu myślę że sprężynki są trefne. Wiemy przecie że to drut hartowany i tu w tym hartowaniu można wiele sknocić. Niedohartowane to będzie brzęczeć jak wściekłe.
Ja u siebie tego problemu nie mam. Parę osób widzialo, słyszało na własne oczy. Porównując nowy zestaw dwumasy do tej co mam jm to telepie. Na jm to silnik stoi, nic nie drga, cisza absolutna bo słychać sam silnik, zawory, pompki.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#54
Witam.

Z dwumasem/jednomasem do BRT jest taki problem, że pod stary numer dwumasy Valeo robiło zestaw jednomasowy, który ewoluował kilkukrotnie i jest kilka zestawów KIT4P co oznacza, że samo Valeo udoskonalało swój produkt pewnie metodą prób i błędów i reklamacji, natomiast po zmianie/modyfikacji dwumasy przez producenta, swego czasu była nawet akcja serwisowa na dwumasy w serwisie i sam wiele wymieniłem i po tych akcjach mniej więcej gdzieś między 2010 - 2012 został wprowadzony nowy dwumas/nowy numer i już pod jego numer w katalogu Valeo nie występował i chyba nadal nie występuje zestaw KIT4P jako zastępczy więc pewnie Valeo się poddało, a wszystkie zestawy na rynku są pewnie pod stary dwumas, który pewnie był źle dobrany skoro akcja serwisowa na niego była ale to tylko moje przemyślenia, na pewno nie zamierzam bronić Valeo tym bardziej, że w 2.0TDI vag i skrzyniach szóstkach nie zakładałem nigdy zestawów KIT4P, bo tak jak pisałem wydaje mi się, że cena była zbliżona i gra nie warta była świeczki, natomiast w innych zakładałem na pęczki i nigdy bynajmniej z reklamacją nikt nie wrócił.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#55
To nie ma znaczenia czy brt czy bvh czy asz czy ajm czy auy. Tam są generalnie te same zestawy.
Sam sens przejścia na jednomas jest. Bo na dom zawsze będziesz musiał uważać, oszczędzać itd. on będzie się coraz bardziej psuł i nigdy nie wiesz czy do wymiany będzie po 150 tys km czy może po 50 tys km czy jeszcze szybciej. Także nie muszę się pałować i czasami jadę na 4 lub 5 biegu, obroty 1300 i daje pedał gazu w podłoge i nie ma bulu. Przy tuningu auta zwłaszcza jak ktoś nie robi za dużo koni bo małe turbo itp to można sobie pozwolić na zrobienie z samego dołu powiedzmy 390 Nm. Fajnie by chyba też było zrobić że turbo będzie się budzić od 1500 obr i auto już będzie ciągnąć a nie od 1900 obr co nie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#56
Witam serdecznie na początku chciałem przeprosić jak temat się powtarza ale nie znalazłem podobnego problemu.
Zaczęły ciężko chodzić biegi i wpadać pedał sprzęgła okazało się ze pompka sprzęgła została wymieniona na SACHS-A i odpowietrzona kilkukrotnie przez pewien czas było wszystko ok a teraz biegi się zacinają i ciężko wchodzą lub wcale ale jak zgaszę silnik wbije bieg odpalam na sprzęgle to auto lekko ciągnie do przodu...
VW sharan 2005 1.9 130km ASZ wymienione sprzęgło,Dwumasa,wysprzeglik,docisk na SACHS-A ok. 25-30 tys. i dwa lata temu.
Sharan 1.9TDI 131km 2004 SmileSmile
Odpowiedz




#57
Całkiem niedawno pisałem to samo że ma znajomy i walczy z tyakim samym objawem. Pompka sprzęgła wymieniana trzy razy na sachsa, dwumas Sachs ale docisk i tarcza luka więc ponownie docisk i tarcza sachsa. Wyprzegik też. Dalej pedał ma tendencję do niepełnego wysprzeglania, auto jedzie mimo wciśniętego pedału.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#58
Własnie chodzi o to ze nieraz stanie lewarek od biegów i nic nie da się go ruszyć trzeba zgasic auto wbic 1 i powoli do przodu ale z klei 2 już się nie da wbić a dzieje sie to najczesciej jak auto stoi kilka dnia lecz nie zawsze. Nieraz jest tak ze auto jezdzi ok, 500-600 km i wszystko ok. nieraz ciężko chodzą biegi ale do przeżycia ....
Sharan 1.9TDI 131km 2004 SmileSmile
Odpowiedz
#59
Sprawdź czy nie ma luzu na wałku w skrzyni .
Kolega miał podobnie wymienił kpl.sprzęgło i to samo , pomogła podkładka pod łożysko.
Odpowiedz
#60
Skrzynia po regeneracij
Sharan 1.9TDI 131km 2004 SmileSmile
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skrzynia biegów Alhambra 05 4x4 Piotrek2049 3 407 27-07-2023, 16:28
Ostatni post: Bogos
  Dziwne zachowanie hamulca smithpl 2 730 18-07-2022, 17:25
Ostatni post: smithpl
  Brak miejsca na koło zapasowe, jakiś mały zbiornik w tym miejscu? necik 1 1,440 22-08-2021, 19:27
Ostatni post: wesol
  Wymiana skrzyni automat 1.9tdi jaka skrzynia ??? Kony 11 3,315 16-06-2021, 21:44
Ostatni post: Kony
  Problem ze skrzynią biegów/luz wałka yogi32 65 20,208 17-09-2020, 20:16
Ostatni post: Niemago
  Sprzęgło, docisk, koło dwumasowe, zestaw - jakie/zamienniki itp. rafciocrx 298 147,690 24-07-2020, 07:04
Ostatni post: wesol
  Pokrowiec na koło zapasowe brat_p 4 1,401 07-04-2020, 20:05
Ostatni post: brat_p
  Automatyczna skrzynia biegów Jatco - szarpie/nie wrzuca biegów itp. szatan2002 51 30,752 24-01-2020, 15:31
Ostatni post: pablooo4
  dziwne piski stasiu1971 5 1,767 21-11-2019, 02:11
Ostatni post: stasiu1971
  Skrzynia biegów FUX krzys-k2 15 4,916 25-07-2019, 22:16
Ostatni post: krzys-k2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości