Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwne dźwięki - skrzynia/sprzęgło/koło dwumasowe ?
#81
Kolego w dowodzie jest rok produkcji 2000.
I rejestracja styczeń 2001 rok.
Moc 85 KW
Odpowiedz




#82
Przecie w 2003 były już asz'ki. Tu ma ewidentnie auy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#83
Witam, posiadam VW Sharan 2.0 benzyna rok 2002. Od pewnego czasu mam na zimnym silniku, ale nie zawsze dziwne chrobotanie z okolic silnika/skrzyni. Ostatnio przy ruszaniu było to bardzo głośne i tak jakby coś się "przemieliło".
Zazwyczaj trwa to około 2 minut od odpalenia, ale te dźwięki są tylko i wyłącznie przy jeździe, po odpaleniu na postoju nic nie słychać. Dodatkowo też na jałowym biegu na postoju odczuwam delikatne drgania w samochodzie. Czy może być to objaw zużycia koła dwumasowego? Dodatkowo przy puszczaniu sprzęgła przy końcówce mam takie uderzenie/bicie/szarpnięcie. Dzisiaj jadę do znajomego mechanika, żeby z wierzchu zobaczył czy jakaś poduszka nie jest wybita i jak wygląda zawieszenie. Dodatkowo miałem sytuację, której też nie miałem wcześniej, że przy ruszaniu pod górkę np. ze świateł dodaję mocniej gazu puszczam sprzęgło, sprzęgło puszczone a samochód stoi w miejscu, tak jakby z opóźnieniem łapało? Obawiam się najgorszego...
Miał ktoś podobną sytuację? A może ktoś wie jakie są objawy zużycia dwumasy/sprzęgła w 2.0 benzynie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#84
Witam.

Bez demontażu skrzyni nikt nie postawi diagnozy, ślizganie się sprzęgła i dziwne odgłosy może dać zarówno docisk, tarcza sprzęgła, jak i koło dwumasowe, poduszki silnika sobie daruj bo one nie dają efektu ślizgania, co najwyżej można ją wymienić przy okazji, jako potęgującą stuki, jest cała masa "dyskusji" o tym na forum, a na końcu i tak się kończy demontażem skrzyni więc wybór należy do Ciebie, co najwyżej można wykręcić rozrusznik i endoskopem sobie "pooglądać".

Pozdrawiam
Odpowiedz
#85
Witam.
Pytanie dotyczy Sharana 1,9 TDI 131 KM z 2004 lift
Podczas zmiany biegu z 4 na 5 oraz z redukcji 6 na 5 słyszę skrzypnięcie podczas puszczania sprzęgła.
Koło dwumasowe razem ze sprzęgłem było wymieniane miesiąc temu a objaw o którym pisze mam od dzisiaj.
Wczoraj wszystko ok a dziś rano zonk.
Mechanik twierdzi że do wymiany jest łożysko w skrzyni (cena 1000 zł z robocizną)
Może miał ktoś podobny przypadek ?
Odpowiedz
#86
Witam.

Łożysko w skrzyni nie skrzypi, chyba że źle to opisujesz, może skrzypieć/piszczeć łożysko wyciskowe sprzęgła. Możliwe, że jeśli rzeczywiście chodzi o skrzynię, to masz standardową usterkę tej skrzyni czyli luz wałka sprzęgłowego (jest mnóstwo lektury na forum o tym) i po założeniu nowego zestawu sprzęgła i koła dwumasowego, gdy nastąpiło "usztywnienie", po prostu wałek sprzęgłowy się przesuwa i powoduje "klinowanie się" przy przełączaniu biegów i odczytujesz to, jako "skrzypienie". Jeżeli by tak było, to niestety jest to niedopatrzenie mechanika, gdyż nie sprawdził luzu wałka przy wymianie sprzęgła albo sprawdził, a nie chciało mu się dalej z tym "babrać" więc złożył jak było i wydał auto, bo wiedział, że usterka wyjdzie dopiero po czasie, standardowe podejście mechaników niestety. Na odległość niestety nikt Ci tego nie zdiagnozuje.

Pozdrawiam
Odpowiedz




#87
I taki objaw może tylko dotyczyć 5 biegu ?
Odpowiedz
#88
Witam.

Tak, dotyczy, to głównie 5 biegu, ze względu na jego umiejscowienie na wałku, ale tak jak pisałem, przez internet diagnozy nikt nie potwierdzi, a tak na prawdę jedyna diagnoza to demontaż skrzyni

Pozdrawiam
Odpowiedz
#89
Możesz mi powiedziec czym grozi jazda z takim objawem, usterką ?
Odpowiedz
#90
Witam.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, zaczyna się, jak u Ciebie od problemów przy przełączaniu biegów, potem losowo biegów nie można włączyć, a w najgorszym przypadku, tak się zaklinuje, że nic nie zrobisz albo rozerwie obudowę, tyle że już nie możność włączenia biegów motywuje ludzi do naprawy i do "ostateczności" nie dochodzi. Wszystko masz opisane na forum.

Pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skrzynia biegów Alhambra 05 4x4 Piotrek2049 3 379 27-07-2023, 16:28
Ostatni post: Bogos
  Dziwne zachowanie hamulca smithpl 2 710 18-07-2022, 17:25
Ostatni post: smithpl
  Brak miejsca na koło zapasowe, jakiś mały zbiornik w tym miejscu? necik 1 1,411 22-08-2021, 19:27
Ostatni post: wesol
  Wymiana skrzyni automat 1.9tdi jaka skrzynia ??? Kony 11 3,216 16-06-2021, 21:44
Ostatni post: Kony
  Problem ze skrzynią biegów/luz wałka yogi32 65 19,782 17-09-2020, 20:16
Ostatni post: Niemago
  Sprzęgło, docisk, koło dwumasowe, zestaw - jakie/zamienniki itp. rafciocrx 298 147,084 24-07-2020, 07:04
Ostatni post: wesol
  Pokrowiec na koło zapasowe brat_p 4 1,372 07-04-2020, 20:05
Ostatni post: brat_p
  Automatyczna skrzynia biegów Jatco - szarpie/nie wrzuca biegów itp. szatan2002 51 30,561 24-01-2020, 15:31
Ostatni post: pablooo4
  dziwne piski stasiu1971 5 1,746 21-11-2019, 02:11
Ostatni post: stasiu1971
  Skrzynia biegów FUX krzys-k2 15 4,841 25-07-2019, 22:16
Ostatni post: krzys-k2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości