Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik ciśnienia klimatyzacji F129
#21
(20-03-2014, 07:37)wesol napisał(a): wszystko sie zgadza ale chyba 90% zakladów idzi ena latwizne. odzyskiwanie czynnika to raczje standard i go ponowne ladowanie. unas w aso nazywalo sie to odswieżeniem czynnika i tka wpisywalismy w papiery.
Kto tam myslal o wymianie osuszacza- hmm chyba tylko jak auto mialo klime dziurawa przez kilak lat to sie proponowalo taka wymiane. Takie sa realia w Polsce na ten temat.
No właśnie takie są realia. Moim zdaniem wynika to poniekąd z nieświadomości użytkowników oraz niewiedzy fachowców. Drugi aspekt to niewątpliwie finanse. Przykre jest tylko to, że potem jest płacz i lament bo sprężarka zatarta i nie dość, że trzeba ją wymienić to jeszcze płukanie układu, wym. osuszacza i skraplacza bo nie da się go skutecznie wypłukać, a koszta rosną.
Co do serwisów to mam swoje zdanie. Przykład z grudnia. Przyjeżdża szarik po naprawie klimy w ASO. W ASO nie mogli "nabić" bo gdzieś jest "dziura". No i była, bo [undefined=undefined][undefined=undefined]założyli oryginalny nowy skraplacz do góry nogami[/undefined][/undefined] i trochę im przewody nie pasowały i je doginali. Jeden nie wytrzymał i pękł. Jak pękł to i "dziura" się zrobiła

Odpowiedz




#22
Jeszcze nie robiłem nic z klimą bo brak funduszy na razie ale teraz wyskakuje mi inny bład mianowicie (Włącznik ciśnienia w klimatyzacji - F129), czy to też jest przyczyną braku czynnika w układzie czy coś innego się zwaliło
VW SHARAN 1,9 TDI 115KM AUY 2003 r.
Odpowiedz
#23
@Krzysku, proszę cię żebyś czytał to co piszemySmile. Wróć do posta nr.4.
Tak przyczyną może być brak czynnika.
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz
#24
Witam. Ostatnio pękła mi przednia szyba w sharanie '02 i wymienili mi ją w warsztacie. Pierwszego dnia przyprowadziłem samochód i nic nie zauważyłem (mam blisko do warsztatu, więc w czasie krótkiej jazdy nic nie zauważyłem). Następnego dnia zauważyłem pulsujący wyświetlacz climatronika, diagnoza vagiem ujawniła błąd: 00795 - A/C Pressure Switch (F129); 35-00 - -. Pierwsza myśl, że chłopaki w warsztacie rozłączyli jakąś wiązkę i to spowodowało błąd, którą później podłączyli, więc postanowiłem go skasować. Jednak po skasowaniu, błąd wrócił po uruchomieniu silnika. Podjechałem do warsztatu w celu ustalenia czy coś rozłączali podczas wymiany i np. nie podłączyli. Twierdzą, że nigdy nic nie rozłączają. Mam jeszcze podejrzenie, że przy wycinaniu szyby mogli uszkodzić jakąś wiązkę.

Pytanie do Szanownych Koleżanek i Kolegów. Czy w okolicach słupków przednich, podszybia i nadszybia biegną jakieś wiązki przewodów, których uszkodzenie może powodować ww błąd? Czy to tylko zbieg okoliczności i ten błąd nie ma nic wspólnego z wymianą szyby? Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane. Pozdrawiam Jarek
Odpowiedz
#25
Jak dobrze pamietam to tylko przy dolnej czesci jak te trojkatne szyby sa to moze byc kabel od grzania szyby. Z lewej i z prawej strony.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#26
Z tego co pamiętam (jak sprawdzaliśmy czy jest instalacja do ogrzewania przedniej szyby), to na pewno po lewej stronie były jakieś wiązki przewodów. Ciekawostka taka, że miałem założoną szybę ogrzewaną przednią ale nie było przycisku na konsoli od załączania ogrzewania.

Może wyjmę te przewody i je obejrzę czy są całe i wszystko jest z nimi ok.
Odpowiedz




#27
Z lewej strony oraz z prawej przy szybce trójkątnej jest podłączenie grzanej szyby. U góry centralnie nad lusterkiem jest podłączenie masowe od szyby do karoserii. Tylko to można podczas wycinania uszkodzić. Podłączeń tych nie ma w zwykłej szybie.

Błąd AC Pressure Switch to błąd czujnika ciśnienia układu klimatyzacji. Oznaczać może brak czynnika w układzie lub awaria tego czujnika. Może też na stykach od czujnika nie łączyć dobrze. Raczej nie ma powiązania z ogrzewaniem szyby ale pewien nie jestem.
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz
#28
Miałem ten błąd w tamtym roku, efekt - klima niesprawna.
Okazało się, że pękł ten gruby czarny elastyczny wąż przy sprężarce i czynnik tamtędy poszedł w atmosferę Wink. Po wymianie wszystko ok.
Odpowiedz
#29
Moja zagadka również rozwiązana, pęknięte kolanko wychodzące z kompresora. Standardowa przypadłość sharanów, pomimo tego że miałem wzmacniane (przyspawane odpowiedni płaskownik) to tak po 4 latach pękło. Teraz mam propozycję, żeby je zamienić wężem ponoć rozwiązanie bardziej trwałe. Pożyjemy zobaczymy Wink. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie w tej sprawie.
Odpowiedz
#30
Tak mozna dac nowy waz, zakuc na nowo oczewiscie dluzszy waz by pominac kolanko.
Ponoc wlasnie od tego wzmocnienia ori co jest wlasnie pekaja te rurki. Ponoc lepiej zdemontowac to.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana czujnika ciśnienia klimy - Sharan 2004 Bungee 7 177 23-04-2024, 11:03
Ostatni post: Stefano
  Wymiana czujnika ciśnienia CzarekC 1 300 07-06-2023, 08:24
Ostatni post: Niemago
  Padnieta sprezarka klimatyzacji smithpl 0 603 14-10-2021, 08:48
Ostatni post: smithpl
  [Galaxy mk1] czujnik temperatury zewnętrznej Misyogi 1 958 07-10-2020, 23:16
Ostatni post: Stefano
  Z górnych nawiewów klimatyzacji w 2/3 rzędzie leci ciepłe powietrze dawidwalczewski 7 2,042 13-08-2020, 18:56
Ostatni post: dawidwalczewski
  Wentylator klimatyzacji qnick 12 2,979 24-06-2020, 13:10
Ostatni post: wesol
  Objawy zatartej sprężarki klimatyzacji Neyson 7 4,155 29-04-2020, 13:06
Ostatni post: Neyson
  Regeneracja kompresora klimatyzacji manieeek14 16 3,239 22-07-2019, 13:12
Ostatni post: wesol
  Chłodnica klimatyzacji/skraplacz - demontaż/montaż/wymiana rafik114 7 3,441 07-07-2019, 12:14
Ostatni post: go2-jacek
  Dziwne zachowanie klimatyzacji w Galaxy MK2 marcus93 15 8,039 24-06-2019, 18:30
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości