Ocena wątku:
system start - stop w VW sharan comfortline 2011
01-02-2014, 19:51
Post: #1
system start - stop w VW sharan comfortline 2011
Witam, mam nowego VW SHARAN Comfort Line 2,0 TDI z 2011r. Niepokoi mnie fakt, że od jakiegoś czasu system start - stop nie działa tak jak powinien. Już byłem z reklamacją, stwierdzili, że coś tam poprawią a teraz widzę że znów jest to samo. Tzn jak zatrzymuję się na światłach to silnik nie gaśnie czasem, a bywa że znów funkcjonuje. Sam już nie wiem co tu może być popsute. Np zatrzymałem się na parkingu i silnik pracował, potem pojechałem zatrzymałem się chwilę później na światłach i już się wyłączył. Czy może mi ktoś pomóc czemu tak się dzieje? od czego to zależy? dziękuję
Reklama

01-02-2014, 19:55
Post: #2
RE: system start - stop w VW sharan comfortline 2011
Tak wiele czynikow ma wplyw na uruchomienie tej funkcji. Od obciazena alternatora po temperature silnika, nastawe na klimatroniku, wlaczona klime a w aucie jest gorąco itd. Czyli jak silnik jest zimny to nie ma szans by ta funkcja dzialala. Czy jak chcesz by w aucie bylo cieplo ( zadan temperatur ana klimatroniu jest wysoka) a w kabinie jest lodowato to logiczne jest to ze nie pozwoli na wylaczenie silnika. Inaczje bedziesz marznął. Pewnie sa jeszcze jakies inne czynniki ktore maja wplyw na ta funkcje.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-02-2014, 20:28
Post: #3
RE: system start - stop w VW sharan comfortline 2011
dzieki !!
moze ktos jeszcze ma jakies pomysly dlaczego tak sie dzieje? mp dzis było deszczowo i okolo 6 C i zauwazylem ta nieregularnosc pracy.
01-02-2014, 21:10
Post: #4
RE: system start - stop w VW sharan comfortline 2011
Wiesz sądzę, że najlepiej gdybyś w instrukcji wychwycił działanie systemu start, stop.



[Obrazek: vwclub.gif]
01-02-2014, 22:18
Post: #5
RE: system start - stop w VW sharan comfortline 2011
instrukcja wiele wyjasni funkcja ta nie będzie dzialac jak zimny silnik niedoladowany akumulator tak ze w miescie zimą bedzie sie zadko załaczac latem bedzie ok system ten nie jest taki głupi fajna sprawa w kijance jezdziłem z tym systemem
02-02-2014, 10:12
Post: #6
RE: system start - stop w VW sharan comfortline 2011
wlasnie w instrukcji nie ma tego co mnie interesuje, czyli problemy z tym start - stop, dlatego zapytalem bo moze ktos mial podobne historie?
04-02-2014, 21:39
Post: #7
RE: system start - stop w VW sharan comfortline 2011
Ewentualnie przejedź się do ASO lub salonu w którym kupowałeś auto.



[Obrazek: vwclub.gif]




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Schemat Elektryczny elektrozaworu stop skrzat221 3 2,429 14-07-2014 16:44
Ostatni post: skrzat221

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name