Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1997 r. dogrzewanie
#1
Witam
Chciałbym kupić sharana.
Mam do wyboru automatyczną klimę i ręczną klimę.
W ręcznej jest przycisk do załączania tylnej nagrzewnicy.
Czy to oznacza,że muszę ręcznie załączać dodatkowe niezależne grzanie.
Jak można sprawdzić, że dodatkowe grzanie jest uszkodzone.
Jak zobaczyć, że ono wogóle jest???
Odpowiedz




#2
To nie jest niezależne ogrzewanie, to tylny nadmuch. Przy automatycznej sterowany jest przez climatronic i w miejsce przycisku jest zaślepka.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#3
czy w tym aucie niezbędne jest webasto,aby ciepł było w zimie??
Jak poznać,że jest w aucie webasto??
Odpowiedz
#4
Webasto rzadko kiedy jest. Najczęściej jest dogrzewacz, bardzo przydatny zimą, bo dużo szybciej się nagrzewa. W TDI chyba każdy miał, żeby sprawdzić czy nikt nie wymontował, trzeba zajrzeć w okolice tylnego lewego koła, pod drzwiami tylnymi, tam jest On montowany. Poszukaj informacji, na forum dużo o tym było pisane Wink
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#5
Witam.Mam problem z ogrzewaczem,a mianowicie ze złym wskazaniem temperatury na czujniku temperatury płynu wchodzącego do ogrzewacza(niebieski czujnik).VAG nie pokazuje żadnych błędów,ogrzewacz normalnie startuje,ale po chwili zwalnia na mniejsze obroty.Problem jest z tym,że czujnik na zimnym silniku pokazuje 78 stopni.Rozumiem to,że zwalnia z obrotów,ponieważ dojdzie do temperatury w której się wyłącza.Po wyciągnięciu czujnika z dogrzewacza i włożeniu go do zimnej wody VAG pokazał 70 stopni.Czy czujnik jest do wymiany?    
Odpowiedz
#6
Padnięty czujnik. Dobrze główkujesz. U mnie piec startował, chodził przez chwilkę, dopóki nie złapał nieco temperatury i się wyłączał, bo czujnik dawał sygnał, że piec się przegrzewa.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




#7
na 90% uwalony czujnik temp ale mam nadzieje ze dobrze prsekrecales tym piecem jak go zalozyleś by soe odpowietrzyl. DOsc czesto jest tak ze ludzie zakladaja piec, podpinaja weze a pozniej wykazuje wlasnie przegrzanie na czujnikach bo zalega tam powietrze w piecu. Ja sie tez z tym męczylem i tez mialem wysoka temp w blokach. Czujniki nie sa drogie wiec mozna wymienic na wszelki wypadek.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
dogrzewacz po wymianie świecy i sitka chodził przez ok 3 miesiące i ostatnio nie startował okazało sie że kostka jest zaśniedziała więc ją wymieniłem i piec startował ale tylko chwilę i właśnie vag pokazywał wysoką temp.
Odpowiedz
#9
Słuchaj, da się to zrobić bez wyciągania pieca, jeżeli niedawno były odkręcane śruby. Wystarczy go odkręcić od uchwytu i opuścić na przewodach wodnych, bez odpinania. Masz dostęp do pokrywy czujników i do sterownika. Robiłem tak kilka razy w początkach nierównej walki z moim piecem Tongue Wtedy nie ucieka płyn i nie trzeba go odpowietrzać. Ale jest warunek, że śruby puszczą. Jak nie, to manewrowanie śrubokrętem pod samochodem na dyndającym piecu jest przykre.
W razie potrzeby odpowietrzenia włącz pompkę na krótko i niech pochodzi parę minut.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#10
Mam pytanie odnosnie pompki pompka u mnie chodzi sprawdzałem na krótko , czy można ja podłączyć na krótko aż paliwo przegoni przez wąż wchodzący do dogrzewacza ???
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie działa dogrzewanie webasto. zelt 31 38,532 06-03-2018, 00:41
Ostatni post: Stefano
  Sharan 1.9 TDI 1997 AFN WEBASTO D5WS cichy1966 42 18,640 19-05-2016, 21:33
Ostatni post: pawcio
  Dogrzewanie silnika na wyłączonym silniku. adrbru 12 4,899 12-01-2016, 20:51
Ostatni post: adrbru
  Dogrzewanie silnika, kopci - co może być przyczyna? kacperktm 6 3,542 21-10-2015, 20:02
Ostatni post: solerko
  po jakim czasie od odpalenia silnika startuje dogrzewanie? m-blue 8 4,593 09-10-2015, 23:40
Ostatni post: pretor
  Czy wszystkie miały dogrzewanie / webasto? m-blue 4 2,887 15-12-2012, 10:15
Ostatni post: bartixr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości