Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proszę Was o pomoc - podlaczenie Vag-a
#1
Witajcie, bardzo proszę Was o pomoc w celu ustalenia-naprawy usterki dogrzewacza w Alhambrze 2002r. Czy mógłby mi ktoś z was połączyc Vag do mojego auta? Ja czegos takiego nie posiadam, jeszcze póki co, wiedza z dogrzewaczy mierna !!! Jestem z Warszawy.

Generalnie dogrzewacz działa jak sie uruchomi, ale jest problem z uruchomieniem, raz na tydzień może 2.
Odpowiedz




#2
Najlepiej to jak byś się przejechał z warszawy do naszego speca od piecyków stefano.

[Obrazek: vwclub.gif]
Odpowiedz
#3
To jest ostateczność, wyprawa dość daleka, Stefano na bank wyleczy Alhambrę
Odpowiedz
#4
Po awarii dogrzewacza trzeba go aktywować ? Ja mam to samo, zregenerowany u kolegi Stefano, ale nie chce się włączyć.
Odpowiedz
#5
(29-01-2014, 16:20)dadi napisał(a): Po awarii dogrzewacza trzeba go aktywować ? Ja mam to samo, zregenerowany u kolegi Stefano, ale nie chce się włączyć.

Możliwe że trzeba wykasować błędy.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#6
W poliftach od 2000 roku w piecach D5WZ i późniejszych usuniesz błędy Vag-iem i zrobisz ich test. Grupa 18.
Przed liftem w D3WZ i D3WS musisz rozpiąć kostkę pomiędzy sterownikiem i paleniskiem, czyli w środku pieca i po błędach Big Grin
Od Stefano powinieneś dostać już piec z wykasowanymi błędami ze sterownika, więc szukałbym raczej problemów w kablotece np.: niepołączone wtyki, l przełamane lub przegnite kabelki. Kabelki szczególnie przy wtyczce od pieca lubią się przełamywać.
Odpowiedz




#7
Ja mam Vag KKL USB, tylko nie wiem czy ogarnie samochód po 2000r. Druga sprawa jest taka że mam walniętą baterie w lapku i trzeba się ratować przedłużaczem Big Grin. Mogę też pożyczyć.
Mieszkam blisko Ronda Wiatraczna, jakby co pisz na andrzejserus@gmail.com
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz
#8
(29-01-2014, 16:43)Scrappy napisał(a):
(29-01-2014, 16:20)dadi napisał(a): Po awarii dogrzewacza trzeba go aktywować ? Ja mam to samo, zregenerowany u kolegi Stefano, ale nie chce się włączyć.

Możliwe że trzeba wykasować błędy.

(29-01-2014, 17:09)dmusek napisał(a): W poliftach od 2000 roku w piecach D5WZ i późniejszych usuniesz błędy Vag-iem i zrobisz ich test. Grupa 18.
Przed liftem w D3WZ i D3WS musisz rozpiąć kostkę pomiędzy sterownikiem i paleniskiem, czyli w środku pieca i po błędach Big Grin
Od Stefano powinieneś dostać już piec z wykasowanymi błędami ze sterownika, więc szukałbym raczej problemów w kablotece np.: niepołączone wtyki, l przełamane lub przegnite kabelki. Kabelki szczególnie przy wtyczce od pieca lubią się przełamywać.

A pompka paliwa do dogrzewacza działa? Sprawdź jeszcze czy masz dodatkową pompę obiegu cieczy i czy jest sprawna bo siadają w nich szczotkiSad
A kolega Stefano robi pożądnie pieceSmile nie słyszałem jeszcze że coś spartolił więc szukaj winy w aucie (kostki, kable pompki,czujnik)Smile
Odpowiedz
#9
Witajcie, chcialbym sie podzielic informacjami z Vaga 4,9. Kolega z pracy ma volvo z silnikiem audi 2,5 Smile On mial kanel, a ja mialem soft, smiechu warta sytuacja ale teraz bedzie z gorki.
Po skasowaniu bledow piec odpalil, alhambra dala ciepelko po 5 km. Po dojechaniu do domu, po o 1h musialem gdzies podjechac i co? Oczywiscie juz Piec nie wystartowal.

Od czego powinienem zaczac?


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#10
Z tego co widzę wyżej masz auto z 2002 roku, to tam siedzi piec dogrzewacz D5WZ - 252163, albo postojówka D5WS - 252164. Napisz co tam masz.
Obydwa piece sa analogowe i w tym programie co na fotkach, masz chyba jakieś giga przekłamania z tymi błędami, to tak jak byś miał piec cyfrowy typu TTV, lub TTZ-C, zmień soft na jakiś normalny np. VAG-com 3.11. i podaj faktyczne błędy w sterowniku pieca.
Piec mógł nie wystartować, ponieważ auto chyba stało z ciepłym silnkiem, co sie przekłada na przekłamywanie czujnika znajdujacego sie na podszybiu, a odpowiadającego za załączanie dogrzewacza.
Zacznij od normalnego softu.
Pozdrawiam.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dogrzewacz - Rozpiska pinów potrzebna pomoc danielka1910 6 4,418 03-01-2015, 22:57
Ostatni post: dmusek
  Dogrzewacz dymi, prosze o pomoc filon9 7 4,096 20-12-2012, 22:21
Ostatni post: szczorek1

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości